زنان در آستانه‌ی کارآفرینی: چرا امروز باید زنان به دنیای کارآفرینی جهش کنند؟

زنان در آستانه‌ی کارآفرینی: چرا امروز باید زنان به دنیای کارآفرینی جهش کنند؟

زنان

وانسسا مریت نورنبرگ (Vanessa Merit Nornberg) صاحب شرکت Metal Mafia و یکی از زنان کارآفرین موفق است. این شرکت عمده فروشی جواهرات پوشاک و بدن است که محصولات خود را به بیش از ۵۰۰۰ فروشگاه تخصصی و زنجیره‌های خرده فروشی در ۲۳ کشور جهان می‌فروشد. شرکت Metal Mafia که از سال ۲۰۰۴ باز شده است، در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر جهان قرار گرفته است. مقاله‌ی زیر را از زبان او به عنوان یک زن کارآفرین موفق می‌خوانیم.

کارآفرینی زنان

من امروز صبح با یک زن جوان که بر روی پایان نامه‌ای درباره‌ی زنان در کسب و کار مشغول به کار بود گفتگو می‌کردم و در پایان بحث‌مان او خاطر نشان کرد که هنوز اختلاف زیادی بین تعداد زنان در مقایسه با مردانی که انتخاب می‌کنند تا کارآفرین باشند، وجود دارد.

سپس او از من پرسید که به عنوان یک کارآفرین به نظر من دلیل این واقعیت چیست و چه مشاوره‌ای برای زنان مرددی که می‌خواهند شرکت‌های خود را تأسیس کنند دارم؟

مقاله‌ای که در ادامه می‌خوانید پاسخی است که من به او دادم.

زنان موجودات اهل کار و تکلیف هستند. ما دائماً اطمینان می‌دهیم که همه چیز مورد توجه قرار گرفته است، چه در مورد حسن انجام مسئولیت‌هایی که در محل بر دوش می‌گیریم، چه مراقبت از کودکان در خانه و یا بودن شریک زندگی با دقت برای همسرانمان.

این بدان معنی است که ما اغلب تمایل داریم تا نیازهای خودمان را در اولویت آخر قرار دهیم، که ما در این مرحله که ما رضایت شخصی را از سر باز می‌کنیم و اکنون فکر می‌کنیم که در بلند مدت به رؤیاهایمان خواهیم رسید و در نهایت، فقط ایده‌هایمان می‌ماند و ما و هیچ اقدامی انجام نمی‌شود.

به عبارت دیگر، روش‌هایی که زنان برای دیگران ارزشمند هستند، دلایلی است که زنان را از تصمیمی برای تبدیل شدن به کارآفرینان باز می‌دارد. چرا که ما نمی‌خواهیم برای از دست دادن ثبات یک چک مورد نیاز ریسک کنیم، یا به این دلیل که ما نمی‌خواهیم لحظه‌ای را از دست بدهیم که یک کودک شاید به ما نیاز داشته باشد و یا به این دلیل که ما نمیخواهیم کسی را نا امید کنیم، از جمله خودمان. و به عنوان یک زن، ما به طور ذاتی درک می‌کنیم که انتخاب کردن خودمان و اولویتهای مان در ابتدا ممکن است به معنای شکست دادن کسی یا چیزی در زندگی‌مان باشد.

همچنین به عنوان زن، ما تمایل به داشتن سیستم‌های بسیار قوی داریم. ما در مورد آنچه که برای ما معنی دارد روشن هستیم، در مورد آنچه که می‌خواهیم جهان در اطراف ما به نظر برسد، اعتقادات قاطعی داریم و کاملاً به انجام آنچه که نیاز به تحقق هر وعده‌ای که می‌دهیم و یا هدفی که تعیین می‌کنیم، متعهد هستیم. اینها نشانه‌هایی از بهترین کارآفرینان هستند، چه مردان و چه زنان.

زنان

بنابراین اگر شما یک ایده دارید و از کارآفرین شدن تردید می‌کنید، در ادامه با شما دلایلی را به اشتراک خواهم گذاشت که من رؤیاپردازی را متوقف کردم و شروع به کار کردم. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. کارآفرینی به من این امکان را می‌دهد که ارزشهایم را حفظ کنم.

به عنوان یک فرد، دشوار است که جهان را تغییر دهیم. اما به عنوان صاحب یک کسب و کار، در داخل دیوارهای کسب و کارم، من تعیین می‌کنم که می‌خواهم جهان چگونه به نظر برسد. و این موضوع در حالی که ممکن است زندگی کل جمعیت را تغییر دهد، زندگی ۱۹ کارمندی که برای من کار می‌کنند را تغییر می‌دهد. همچنین زندگی ۵۰۰۰ مشتری که از شرکت من خریداری می‌کنند را تغییر می‌دهد؛ زیرا آنها روی ما حساب می‌کنند و در نهایت بر سلامت همه صدها هزار مشتری نهایی که به محصولات شرکت من اعتماد دارند تأثیر می‌گذارد.

  1. کارآفرینی به من این امکان را می‌دهد تا پاداش کاری را که انجام می‌دهم دریافت کنم.

من به عنوان یک زن، همیشه به دنبال روش‌هایی برای ایجاد کارهای بهتر، کارآمدتر و پاداش بیشتر هستم. این موضوع می‌تواند در مورد آماده کردن یک وعده غذای لذیذ در هنگام کار باشد. یا دریافت بیشتر برای پول من در معاملات روزمره، یا کشف روشی برای تجمیع دیگران در انجام کاری که من فکر می‌کنم ارزشمند خواهد بود. به طور خلاصه من به عنوان یک زن ایده‌ها و انرژی فراوانی دارم.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۱۰ نقل قول انگیزشی برای تشویق یک کارآفرین تازه کار

کارآفرین بودن به من اجازه می‌دهد آنچه را که دوست دارم انجام دهم و برای آن پاداش بگیرم، در هر دو جنبه‌ی دلاری و رضایتمندی.

  1. کارآفرینی به من این امکان را می‌دهد که میراثی از خود بر جای بگذارم.

میراث لزوماً به معنی این نیست که من مشهور می‌شوم و نام من به عنوان نام فامیلی یک خانواده بر جای خواهد ماند، بلکه نوعی عمیق و معنی‌دار از میراث است.

با ایجاد و هدایت شرکت من، توانستم اثبات کنم که یک شرکت بدون تقلب مشتریان، دادن حقوق کم به کارکنان و یا بریدن گوشه‌ها بر کاهش کیفیت محصول، می‌تواند سودآور باشد.

زنان

من توانستم اثبات کنم که می‌توانم به خوبی زندگی کنم و در حالی که به دیگران کمک می‌کنم تا آنها هم همین کار را انجام دهند.

من توانستم الگویی برای فرزندم باشم که نشان می‌دهم که هر انتخابی فرصت‌ها و عواقبی را ایجاد می‌کند. من توانسته‌ام با ارزشهایم زندگی کنم. بنابراین اگر شما هم ایده‌ای در سر دارید و مایل به کار در مورد آن هستید، می‌توانید ایده‌ی خود را واقعیت تبدیل کنید.

اینها دلایلی هستند که زنان باید جهش کنند و کارآفرین شوند. چرا که به عنوان یک زن، تبدیل شدن به یک کارآفرین خطرات کمتری نسبت به آنچه که ممکن است فکرش را می‌کنید، دارد.

در عوض، کارآفرینی روشی برای استفاده از تمام نقاط قوت طبیعی ما است و اجازه می‌دهد که با این نقاط قوت در مقیاس بسیار بزرگ‌تر کار شود.

منبع: inc

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x