CRM عملیاتی چیست؟

CRM عملیاتی چیست؟

CRM عملیاتی

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM سازمانها را قادر می‌سازد تا روابط خود را با مشتریان مدیریت کنند. CRM کمک می‌کند تا مشتریان فعلی را حفظ کرده و مشتریان جدیدی به دست آورند و بتوانند داده‌های مشتری را تجزیه و تحلیل کنند. همانطور که در مطالب قبلی در مورد انواع CRM بحث شد، عمدتاً سه نوع اپلیکیشن CRM وجود دارد: CRM عملیاتی، CRM تحلیلی و CRM مبتنی بر همکاری. در این مطلب ما در مورد CRM عملیاتی صحبت خواهیم کرد. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

CRM عملیاتی چیست؟

CRM عملیاتی فرآیند کسب و کار یک سازمان را بهبود می‌بخشد و ساده می‌کند. این نوع CRM به طور عمده بر روی اتوماسیون و بهبود رویارویی با مشتری و فرایندهای کسب و کار مبتنی بر لمس و درک مشتریان تمرکز می‌کند. CRM عملیاتی شامل اتوماسیون فروش، اتوماسیون بازاریابی و اتوماسیون خدمات می‌باشد.

هدف اصلی سیستم CRM عملیاتی تولید سرنخ، تبدیل آنها به مخاطبین، دریافت تمام جزئیات مورد نیاز و پشتیبانی در سراسر چرخه زندگی مشتری است.

CRM عملیاتی

اتوماسیون نیروی فروش:

اتوماسیون نیروی فروش (SFA) به سازمان کمک می‌کند تا فرآیند فروش را از تولید سرنخ گرفته تا نهایی کردن فروش اتوماتیک کند. هدف اصلی اتوماسیون فروش این است که استانداردهای کسب و کار درون سازمان را برای به دست آوردن مشتریان جدید و مقابله با مشتریان موجود آماده کنیم. این اتوماسیون شامل ماژول‌های مختلف فروش CRM مانند موارد زیر است:

  • مدیریت سرنخ
  • مدیریت تماس
  • مدیریت حساب
  • پیگیری ترجیحات مشتری
  • مدیریت اجرایی
  • مدیریت اعلام قیمت تا سفارش
  • پیش بینی فروش

 

اتوماسیون بازاریابی:

اتوماسیون بازاریابی به یک سازمان کمک می‌کند تا فرایند بازاریابی را ساده تر کند، فعالیت‌های بازاریابی را خودکار کرده و اندازه گیری کند و بدین ترتیب به افزایش فروش و کسب درآمد سریع‌تر کمک کند.

CRM عملیاتی

اتوماسیون بازاریابی شامل انواع ماژول‌های بازاریابی CRM مانند مدیریت کمپین و بازاریابی مبتنی بر رویداد است.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۱۰ ترفند زبان بدن که شما را ستاره‌ی خدمات مشتری می‌کند

مدیریت کمپین به کسب و کار برای طراحی کمپین کمک می‌کند، کانال‌های ارتباطی (مانند ایمیل، تماس، وب سایت، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات تلویزیونی)، بخش مخاطبین، تخصیص بودجه و اثربخشی یا کیفیت کمپین را تجزیه و تحلیل می‌کند.

بازاریابی مبتنی بر رویداد به مشتریان این امکان را می‌دهد به محصولات و خدمات مرتبط‌تر، بر اساس آنچه که در آن لحظه در زندگی آنها اتفاق می‌افتد، مانند شغل اول یا خرید ماشین جدید یا ازدواج، برسند.

اتوماسیون بازاریابی می‌تواند پاسخ به درخواست‌های مشتری را خودکار کند و تیم فروش را در مورد فرصت‌های جدید مطلع کند.

اتوماسیون خدمات:

اتوماسیون خدمات، کسب و کار را قادر می‌سازد تا با خودکارسازی فرآیند خدمات، بهترین کیفیت خدمات به مشتری ارائه دهد.

اتوماسیون خدمات شامل ماژول‌های سرویس‌های مختلف مانند مدیریت تماس، مدیریت موارد یا رویداد، مدیریت دانش، مدیریت سطح خدمات می‌باشد.

اتوماسیون مدیریت تماس کمک می کند تا مسیر تماس مشتری را به مناسب ترین شخص در دفتر کمک هدایت کند و تمام اطلاعات مورد نیاز مربوط به تماس را بازیابی کند.

CRM عملیاتی

مدیریت موارد یا رویداد به سازمان کمک می‌کند تا مشکلات مشتریان را به فرد مناسب واگذار کند، راه حل را در زمان محدود ارائه دهد، پاسخ‌های مشتری و اثربخشی را تجزیه و تحلیل کند.

مدیریت دانش اطلاعات را از منابع مختلف جذب می‌کند و یک رویکرد حرفه‌ای را برای اضافه کردن ارزش به مشتریان ایجاد می‌کند.

مدیریت سطح خدمات به تجزیه و تحلیل کیفیت خدمات بر اساس شاخص‌های عملکرد کلیدی می‌پردازد.

افزایش فروش و بهبود وفاداری مشتری، دو هدف اصلی CRM عملیاتی است. اپلیکیشن‌های CRM عملیاتی با ویژگی‌ها و سیستم عامل‌های مختلف (SaaS، On Premise، Hybrid) وجود دارد.

بنابراین قبل از انتخاب هر اپلیکیشن مدیریت ارتباط با مشتری، سازمان باید هدف و استراتژی را برای اطمینان از موفقیت تعیین کرده باشد.

منبع: techonestop

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x