مسدودکننده‌ی آگهی چیست؟

مسدودکننده‌ی آگهی چیست؟

مسدودکننده‌ی آگهی

همانطور که می‌دانید تبلیغات در همه‌ی ابعاد زندگی ما وارد شده‌اند. تبیلغات در بیلبوردها، اتومبیل‌ها، کابین‌های کامیون‌ها و در تلویزیون، فیلم‌ها، مجلات، روزنامه‌ها و اینترنت دیده می‌شوند. اما در سال‌های اخیر به دلیل استفاده‌ی زیاد نسل جدید از اینترنت و رایانه تبلیغات اینترنتی بیش از حد رواج یافته است. هم راستا با رواج تبلیغات اینترنتی نرم افزارهای مسدودکننده‌ی آگهی نیز ظهور یافته‌اند.

در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

در سال‌های اخیر، نرم‌افزارهای مسدودکننده‌ی آگهی که مسدود کردن تبلیغات وب سایت را مورد هدف قرار داده‌اند، به طور گسترده‌ای گسترش یافته است. با نگاهی به آمار فقط در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۶ استفاده از مسدودکننده‌های آگهی در گوشی همراه از ۱۰۸ میلیون کاربر به ۳۸۰ میلیون کاربر افزایش یافته است (افزایش ۳۵۰٪)، در حالی که در همان سال‌ها استفاده از مسدودکننده‌های تبلیغات در رایانه‌ها افزایش بیشتری را از ۳۴ میلیون به ۲۳۶ میلیون دستگاه داشته است (افزایش ۷۰۰ درصدی).

اخیراً برآورد شده است که در حال حاضر ۱۱ درصد از جمعیت اینترنت جهانی تبلیغات را مسدود می‌کنند.

مسدودکننده‌ی آگهی

گزارش‌ها نشان می‌دهد که این مسدودکننده‌های آگهی در واقع مقدار قابل توجهی از درآمد آگهی را از بین می‌برند؛

یک تحقیق نشان داد که گوگل در سال ۲۰۱۴ مبلغ ۶/۶ میلیارد دلار از درآمد کلی خود را که حدود ۱۰ درصد کل درآمد آنها را تشکیل می‌دهد، با مسدودکننده‌های آگهی از دست داد. با ظهور و گسترش مسدودکننده‌های آگهی همچنان این ضرر افزایش می‌یابد.

بعضی از وب سایت‌ها تلاش کرده‌اند تا این مسئله را با اجرای دیوارهای مسدودکننده‌های آگهی، که کاربران را تا زمانی که مسدود کننده‌ی آگهر خود را خاموش نکرده‎اند از استفاده از وب سایت منع می‌کند، رفع کند.

به عنوان مثال وقتی که شما سایت Business Insider را با یک نرم‌افزار مسدودکننده‌ی آگهی در گوشی یا رایانه‌ی خود باز می‌کنید، به شما پیغامی نشان داده خواهد شد که می‌گوید: یا مسدودکننده‌ی آگهی خود را خاموش کنید و یا در مجله‌ی چاپی Business Insider آبونه شوید. این ساده‌ترین راهی است که می‌تواند برای Business Insider درآمدزایی کند.

با این حال مطالعات نشان داده‌اند که این دیوارهای مسدودکننده‌ی آگهی مردم را از ادامه‌ی استفاده از وب سایت‌ها دلسرد می‌کند.

در واقع، ۷۴ درصد از کاربران آمریکایی مسدودکننده‌ی آگهی اعلام کردند که سایت‌هایی را که دارای دیوارهای مسدودکننده‌ی آگهی هستند را ترک می‌کنند. بدیهی است که این آمار نشان می‌دهد که این دیوارهای مسدودکننده‌ی آگهی در واقع آنها را اذیت کرده است.

در اینجا یک مشکل کلیدی نهفته است:

اگرچه مسدودکننده‌های آگهی به طور واضح برای صنعت تبلیغات مضر هستند، اما این مشکل کاربر یا مصرف کننده نیست. علاوه بر اینها اگر تبلیغ کنندگان می‌خواهند مخاطبان خود را پیدا کنند، باید تلاش‌های قانونی را برای تأمین منافع و نیازهای مصرف کننده در نظر بگیرند.

آگهی‌های سفارشی و نشانه‌های زرق و برق دار برای جذب افراد دیگر کافی نیست. مشکل در افرادی که مسدودکننده‌های آگهی استفاده می‌کنند نیست، مشکل به طور کلی در ارتباط با صنعت تبلیغات است.

آگهی‌هایی را که معمولاً در یک صفحه وب ظاهر می‌شوند در نظر بگیرید. برای مثال، اگر در یوتیوب هستید، قبل از تماشای ویدیوی دلخواه‌تان باید یک آگهی ببینید. چند بار شما در حالی که تماشای تبلیغات شما تمرکزتان از بین رفته است؟ آخرین باری که کلیک کردید تا محصولی که تبلیغ می‌شود را بخرید یا از نزدیک با آن آشنا شوید، کی بود؟

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۷ روش برای افزایش درآمد بدون بودجه تبلیغاتی

مسدودکننده‌ی آگهی

برای مثال، در مورد یک دفعه‌ای که شما در وب سایت خبری بدون مسدود کننده‌ی آگهی رفتید، فکر کنید. ممکن است تبلیغات پاپ آپ وجود داشته باشد که شما باید آنها را ببندید. یا آگهی‌هایی که با شما در تمام صفحه پایین می‌آیند یا آگهی‌های ویدیویی که هنگام خواندن مقاله شروع به پخش صدا می‌کنند. آنها همچنین ممکن است در واقعاً صفحه‌ی وبی را که سعی در نگاه کردن آن دارید، کند کنند.

همه این تبلیغات در نهایت به عنوان مزاحمت عمل می‌کنند و شما را از تجربه‌ی کاربری منحرف می‌کنند. این تبلیغات به ویژه در فرهنگ سریع فکر کردن – کم توجه کردن امروزه بی فایده هستند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت Microsoft Corp نشان داد که امروزه مردم معمولاً پس از ۹ ثانیه توجه خود را از دست می‌دهند. اگر این نتایج به شرایط تبلیغات ترجمه شود، این واقعیت می‌تواند عواقب ویرانگر داشته باشد.

یک بار در تأخیر در بارگیری یک صفحه‌ی سایت (که اغلب به دلیل تبلیغات گسترده ای اتفاق می‌افتد)، می‌تواند ۱۱٪ باعث کاهش بازدید شود.

بدیهی است که قطع کردن مسدودکننده‌های آگهی به وضوح راه حل نیست: اجازه دادن به آگهی‌های مختلف برای گرفتن تمام فضای یک صفحه و منجر شدن به کاهش سرعت وب سایت، تعداد بازدیدکنندگان آن را افزایش نمی‌دهد.

به منظور ایجاد آگهی‌هایی که می‌توانند به مخاطبان دسترسی پیدا کنند و مخاطبان را تحت تأثیر قرار دهند، تبلیغ کنندگان باید به شیوه‌های جدیدی برای جذب مخاطبان امروزی فکر کنند.

این بدان معنی نیست که دنیای تبلیغات نیاز به یک تغییر کامل دارد. در حقیقت، تبلیغات سنتی در وب سایت‌ها ممکن است هنوز هم کار کنند، به شرط اینکه آنها به شیوهی معقولتری توزیع شوند.

برای مثال به جدیدترین آگهی نایک که شامل کالین کاپرنیک است، نگاهی کنید. این تبلیغ توسط قالب‌های تبلیغاتی سنتی (تجاری، فضای تبلیغاتی در رسانه‌های اجتماعی و غیره) توزیع شده است.

به دلیل تدبیر و درایت نایک در انتخاب کاپرنیک (مردی که در فضای اینترنت بسیار مشهور شده است)، این آگهی نه تنها صدها و هزاران بار مشاهده شد، بلکه همچون آتش سوزی نیز به اشتراک گذاشته شد.

در واقع یکی از راه‌هایی که تبلیغ کنندگان می‌توانند به مخاطبان هدف خود برسند، سرمایه گذاری بر روند گرایش به اینترنت است. راه حل دیگر، شبیه به آنچه که نایک با کاپرنیک انجام داد، این است که تبلیغ کنندگان محصولات خود را از طریق اسپانسر مالی شدن به بازار عرضه کنند.

به این ترتیب، تبلیغات به محتوای واقعی که بیننده به دنبال دیدن آن است (برای مثال قرارگیری محصول با روش خاص) ساخته می‌شود.

در نهایت، مسدودکننده‌های آگهی باید در بازار بمانند. فقط یک سؤال در این مورد باقی می‌ماند این است که چگونه تبلیغ کنندگان می‌توانند در مورد این مشکل کار کنند و مخاطبان جدید خود را تحت تأثیر قرار دهند. به نحوی که پاسخ‌های آنها به تبلیغات خیلی متفاوت‌تر از گذشته باشد.

منبع: businesstoday

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x