نکاتی برای تبدیل شدن به “بهترین محل کار”

نکاتی برای تبدیل شدن به “بهترین محل کار”

داشتن دانش بهترین محل کار، تمایز محترمانه برای هر شرکت است. و دریافت دانش آن ساده تر از آنچه که فکر می‌کنید است.

در این مقاله، چند گام برای دستیابی به بهترین محل کار داشتن به اشتراک گذاشته خواهد شد. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

نقطه‌ی شروع توسعه‌ی چشم انداز، فضای کاری در محل و تیم درست است. یک چشم انداز تیمی را نشان می‌دهد که کارکنان در آن می‌توانند به جلو حرکت کنند. فرهنگ سازمانی مثبت ارزش‌های هدایت کننده را افزایش می‌دهد. تیم درست با موفقیت کار می‌کند.

وقتی کارکنان احساس می‌کنند که مشغول و با انگیزه هستند، احتمال بیشتری برای افزایش مشتریان وجود دارد. هنگامی که مشتریان شما به طور مداوم با شرکت شما تجربه خوبی دارند، منجر به رضایت دراز مدت و ارجاع می‌شود. به سادگی، تأکید بر افراد در مورد سود بیشتر منجر به موفقیت می‌شود و این برای کارکنان شما و همچنین مشتریان شما نتایج خوبی دارد.

با استفاده از این راهکار شرکت Pro Back در سال ۲۰۱۷ از میان ۵۰۰۰ رتبه بندی سریع شرکت‌های خصوصی در آمریکا، در رتبه‌ی ۸۹۲ قرار گرفت.

بهترین محل کار

در ادامه ترفندهایی وجود دارد که می‌توانید برای تبدیل شدن به بهترین محل کار انجام دهید:

رهبری با الگوی خوب

چه چیزی رهبری مؤثر در محل کار را تشکیل می‌دهد؟

رهبران بزرگ یک دیدگاه قانع کننده ایجاد می‌کنند، سپس به تیم خود برای دنبال کردن آنها انگیزه می‌دهند. رهبران موفق می‌توانند افراد درست را قدرتمند کنند، مهارت‌ها را توسعه‌ دهند و یک جامعه قوی و با هدف ایجاد کنند.

مزایای بسیاری از رهبری به عنوان مثال وجود دارد و مهم است که دیگران را تشویق کنیم که همین کار را انجام دهند. این بدان معنی است که نه تنها آستین‌های خود را در صورت لزوم بالا زده و مسئولیت به عهده بگیرید، بلکه در صورت لزوم کارها را محول کرده و یک فرهنگ متعادل ترویج دهید.

تبدیل شدن به یک الگوی خوب، به تیم شما نشان می‌دهد که قصد دارید این کار را درست انجام دهید و همچنین باید آن را انجام دهید.

به طور مؤثر ارتباط برقرار کنید

ارتباطات شامل بیش از انتقال ایده‌ها و اهداف به کارکنان می‌شود. بله، ارتباطات کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که اهداف ما درک شده و به اشتراک گذاشته شده است، اما همچنین برای نشان دادن بازخورد کارکنان برای پیشرفت، بسیار مهم است.

آیا می‌دانستید که ۶۴ درصد از کارمندان فکر می‌کنند که رهبر بدون گوش دادن به نظرات و خواسته‎های آنها تصمیم گیری می‌کند؟

فرایندهای کاری در مورد سازمان خود را بهبود داده و مشارکت را با گوش دادن به کارمندان افزایش دهید. ارتباطات را با داشتن ابزارهای مناسب برای دریافت بازخورد، از تکنولوژی گرفته تا انجمن‌های تیمی باز تسهیل کنید.

اعتماد تیم خود را با پیروی از آنچه که با آنها ارتباط برقرار کرده و در بازخورد عمل می‌کنید، حفظ کنید.

بهترین محل کار

اجازه ندهید که رشد شما را آشفته کند

هنگامی که در حال رشد هستید و کارکنان جدید را با سرعت استخدام می‌کنید، ایجاد و نگهداری فرهنگ شرکت مناسب دشوار است.

به عنوان مثال شرکت Pro Back Office، در سال ۲۰۱۷ با ۲۸ کارمند جدید همراه با ۱۲۵ مشتری جدید اضافی و دفاتر جدید در فینیکس، لس آنجلس و اورنج کانتی رشد کرد.

برای ایجاد فرهنگ دلخواه خود، بهینه سازی فرایند استخدام و روند شبانه روزی، بسیار مهم است. مهم این است که زود تشخیص دهیم چه شخصی می‌تواند مناسب برای نیروی استخدام جدید باشد. حتی اگر شما به سرعت در حال رشد هستید، برای تصمیم گیری‌های درست زمان صرف کنید.

پریدن سریع به استخدام افراد بدون بررسی و تست لازم، نسخه‌ای برای ایجاد فاجعه است.

نویسنده جیم کالینز (Jim Collins)، در کتاب Good-to-Great، به طور گسترده‌ای در مورد تحول موفقیت آمیز کسب و کار و اهمیت تصمیمات استخدام را برجسته می‌کند و می‌نویسد:

یک شرکت باید رشد خود را بر اساس توانایی خود برای جذب کافی از افراد مناسب محدود کند.

تست شاخص Myers-Briggs یک روش خوب برای ارزیابی شخصیت متقاضیان قبل از استخدام است و با ۸۰ درصد رضایت تمام شرکت‌های Fortune 500 که از آن استفاده می‌کنند، شما نیز در صورت استفاده در لیست شرکت‌های خوب خواهید بود. قبل از استخدام کارمند ارزیابی مهارت‌ها، آزمون‌های توانایی و یا نوع دیگری از ارزیابی رفتاری را در نظر بگیرید.

سرمایه گذاری پیشین در استخدام و نیروی تازه گرفتن به شما کمک می‌کند تا نرخ حفظ کارمند شرکت خود را بالا ببرید و افرادی را که فرهنگ شما را بزرگ می‌کنند استخدام کنید.

مزایایی را که بر تعادل کار و زندگی تمرکز می‌کنند، ارائه دهید

یک برنامه‌ی انعطاف پذیر، یکی از اجزای رضایتمندی در محیط کاری است که جذابیت آن برای کارمندان تقریباً جهانی است.

طبق تحقیقات انجام شده در مرکز حقوق دانشگاه جورج تاون (Georgetown)، تقریباً ۸۰ درصد از کارکنان گفتند که اگر فرصتی را ارائه دهند، بسیار خوشحال خواهند شد که ساعتهای کاری انعطاف پذیری را داشته باشند. همچنین از میان کارکنانی که در حال حاضر از راه دور کار می‌کنند، تقریباً نیمی از آنها گفته‌اند که در خانه شان کارآمدتر از کار تمام وقت در دفتر شرکت کار می‌کنند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۵ گام برای قرار گرفتن در رادار مدیر عامل محل کارتان (از جهت مثبت!)

برنامه ریزی انعطاف پذیر، بخش مهمی از فرهنگ شرکت Pro Back Office است که ۶۵ درصد از تیم آنها ۳۲-۲۴ساعت در هفته کار می‌کنند. ما همچنین اعضای تیم را تشویق می‌کنیم که از یک سیاست مرخصی داوطلبانه استفاده کنند که هشت ساعت در سال برای مرخصی داوطلبانه‌ی آنها حقوق پرداخت می‌شود.

کوین دریسکول (Kevin Driscoll)، مدیریت حسابداری می‌گوید:

تیم رهبری باید با کارکنان با احترام رفتار کند و همیشه منافع کارکنان را در ذهن داشته باشد.

تیم خود را به رسمیت بشناسید

باب نلسون (Bob Nelson) و دین اسپیتزر (Dean Spitzer) در کتاب ۱۰۰۱ پاداش و تشخیص، در مورد اهمیت تشخیص و به رسمیت شناختن کارمندان سخت کوش در محل کار صحبت می‌کند و شرح می‌دهد که چگونه این موضوع می‌تواند به کارکنان برای رفتن بالاتر و فراتر از وظیفه‌ی خود انگیزه دهد.

تحقیقات آنها بر اساس کارگران آمریکایی نشان داد که ۸۴ درصد از همه‌ی مدیران متقاعد شده بودند که رسمیت شناختن کارکنان در محل کار موجب بهبود عملکرد در نتیجه شده است.

در سیستم‌هایی که امتیاز ارائه می‌دهد کارکنان به رسمیت شناخته می‌شوند و امتیازاتی برای انجام کارهای عالی اعطا می‌شود. این سیستم به شدت کمک می‌کند تا از عملکرد کارکنان استثنایی قدردانی شود و فضای تعامل و رضایت شغلی ایجاد شود.

کارکنان شرکت Pro Back Office با سیستم پاداش و به رسمیت شناختن کارکنان سخت کوش کار می‌کنند. این سیستم کار تیمی، ارتباطات و انگیزه را بهبود می‌دهد. از آنجایی که بسیاری از کارکنان تیم‌های این شرکت در دفاتر مختلف مشتریان حضور دارند، آنها مانند یک دفتر معمولی فرصت مناسب برای صرف وقت با هم ندارند.

یک برنامه‌ی به رسمیت شناختن که در آن افراد می توانند تعامل داشته و پاداش داده شوند، حتی زمانی که از نظر جسمی در مقابل یکدیگر قرار نگرفته‌اند، به طور مرتب به تعامل کارکنان کمک می‌کند.

هر یک از کارکنان ۱۵۰ امتیاز جایزه در هر ماه می‌توانند دریافت می‌کنند که به همکاران برای کار خوب یا پیشرفت ارائه می‌شود. مدیریت می‌تواند به افراد در تیم خود به دلیل پیشرفت یا کار اضافی و بی نقص و یا به هر دلیلی که احساس می‌کنند شایسته است، امتیاز دهد.

همچنین کارکنان در سالگرد کار خود، برای حضور در یک جلسه‌ی کارمندان، برای آوردن یک مشتری جدید، به خاطر صحبت مهربان و توصیفات خوب توسط مشتریان خود و به دلایلی دیگر که مدیران معتقد به آن هستند به رسمیت شناخته می‌شوند.

بهترین محل کار

شرکت خود به عنوان بهترین محل برای کار بنامید

تعدادی از سازمان‌ها و فهرست‌هایی وجود دارد که می‌توانید شرکت خود را به عنوان بهترین مکان برای کار معرفی کرده و اکثر آنها نیاز به حداقل آستانه پاسخ از کارکنان برای رتبه بندی دارند. اغلب این سازمان‌ها در یک منطقه جغرافیایی یا صنعت خاص تمرکز می‌کنند.

اکثر شهرهای بزرگ دارای فهرست بهترین محل‌های کار هستند و معمولاً پیدا کردن اینکه چه کسی این کار را در منطقه خود انجام می‌دهد سخت نیست.

اطمینان حاصل کنید که به تیم خود انتقال داده‌اید که چرا این جایزه برای شما معنای بسیار زیادی دارد و از روش‌هایی که می‌توانید شرکت خود را بهبود دهید بپرسید. در مورد آنچه که آنها طبق نظرسنجی از شما انتظار دارند شفاف باشید و به آنها اطمینان دهید که در نظرسنجی کاملاً ناشناس هستند!

بهترین محل کار

رضایت و توصیفات کارمندان را جمع آوری کنید

رتبه بندی در فهرست‌های محلی و ملی بهترین محل کارها، یک روش مطمئن برای فهمیدن این است که آیا فضای ایده آل کار خود را در شرکت خود ایجاد کرده‌اید. و لذت بردن از رونق گرفتن روابط عمومی است که می‌تواند مشتریان جدید را به شرکت شما برساند.

گرفتن مثالهای واقعی از تیم خود، در مورد اینکه چرا آنها دوست دارند برای شما کار کنند نیز یک ابزار استخدام شگفت انگیز است. شرکت‌هایی مانند Glassdoor راه خوبی برای دریافت بازخورد از کارکنان شما هستند و این یک راه مطمئن است که تیم آینده شما احساس اعتماد به نفس کند که شما بهترین کارفرما در صنعت خود هستید.

در زیر یک مثال از یک نقد و نظر ارائه شده توسط یک کارمند قدرشناس از شرکت Pro Back Office وجود دارد:

شرکت Pro Back Office محیط کاری ایجاد کرده است که بسیار مورد استقبال، حرفه‌ای و لذت بخش است. از برنامه‌های گردش بیرون شهری تا برنامه‌های کاری انعطاف پذیر، Pro Back Office اثبات کرده است که چرا یکی از محل‌های برتر برای کار در شهر سن دیگو (San Diego) رتبه بندی شده است.

منبع: bonus.ly

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x