۷ روش برتر برای بهبود زندگی مشترک شما

۷ روش برتر برای بهبود زندگی مشترک شما

زندگی مشترک

مرحله‌ی “ماه عسل” در هر رابطه‌ی متعهد به معنای آخرین شانس برای تجربه‌ی احساسات عمیق و رقیق در زندگی مشترک نیست. در مراحل بعد از ماه عسل برای زوجین آشکار می‌شود که به اشتراک گذاری یک زندگی با شخص دیگر نیاز به یک مجموعه‌ی خاص از مهارت‌ها دارد.

امروزه بسیاری از زوج‌ها چند سال پس از عروسی شروع به جدا شدن از هم می‌کنند. زیرا فرهنگ ما، ما را برای حفظ و تقویت پیوندهای عاطفی‌مان آموزش نمی‌دهد.

زندگی مشترک

هفت ایده‌ی زیر که از چهار دهه علم و تجربه‌ی واقعی تشکیل شده است، باعث می‌شود که طول عمر عشق شما بیشتر شود. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. زودتر به دنبال کمک باشید

اکثر زوج‌ها به طور متوسط ۶ سال صبر می‌کنند و پس از ۶ سال به دنبال کمک برای مشکلات ارتباطی خود با همسرشان می‌گردند. در نظر داشته باشید، نیمی از تمام ازدواج هایی که در ۷ سال اول به طلاق می‌اجامند این کار را انجام می‌دهند.

این آمار نشان می‌دهد که زوج‌های زیادی با احساس عدم خوشبختی به مدت طولانی در کنار هم زندگی می‌کنند. اگر احساس می‌کنید که در زندگی مشترک شما علائمی از مشکل وجود دارد، زودتر به دنبال کمک باشید.

  1. خودتان را اصلاح کنید

موفق ترین زوج‌ها آنهایی هستند که به یکدیگر مهربانند. آنها از گفتن هر اندیشه انتقادی هنگام بحث درباره موضوعات حساس اجتناب می‌کنند. و آنها راه‌هایی برای ابراز نیاز و نگرش خود با احترام، بدون انتقاد و یا سرزنش شریک زندگی خود پیدا می‌کنند.

  1. شروع مشاجره را نرم کنید

مشاجره‌ها اغلب “شروع” می‌شوند، زیرا یک شریک با یک اظهار نظر انتقادی یا تحقیرآمیز، منازعه را دامن می‌زند.

رسیدن به مشاجره‌های بدون سرزنش بسیار بهتر نتیجه می‌دهد و و اجازه می‌دهد تا زوج‌ها به آرامی وارد درگیری شوند.

  1. نفوذ را از شریک زندگی خود قبول کنید.

در بررسی ازدواج‌های ما متوجه شدیم هنگامی که شوهر می‌تواند نفوذ را از همسرش قبول کند، رابطه به میزان قابل قبولی است.

به عنوان مثال، یک زن ممکن است به شوهرش بگوید: آیا پنجشنبه شب باید سر کار باشی؟ مادرم آخر هفته مهمان می‌یاد و من برای آماده شدن به کمکت نیاز دارم. و همسر جواب بدهد: برنامه‌های من تنظیم شده است و من آنها را تغییر نمی‌دهم. همانطور که ممکن است حدس بزنید، این مرد در زندگی مشترک متزلزل است.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۴ اختلاف ارتباطی قابل حل میان زوج‌ها و راهکارهای آنها

زندگی مشترک

توانایی شوهر برای تحت نفوذ همسرش قرار گرفتن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می‌دهد که در حال حاضر زنان در پذیرش نفوذ مردان به خوبی عمل می‌کنند. مشارکت واقعی تنها زمانی اتفاق می‌افتد که یک شوهر می‌تواند همان کار را متقابلاً انجام دهد.

  1. استانداردهای بالا داشته باشید

زوج‌های موفق دارای استانداردهای بالا برای یکدیگر هستند. موفق ترین زوجین کسانی هستند که حتی زمانی که تازه ازدواج کرده‌اند، از رفتار آزاردهنده به یکدیگر اجتناب می‌کنند. سطح پایین تحمل رفتار بد در ابتدای رابطه برابر با یک زوج خوشبخت قدم زنان در جاده است.

  1. تعمیر و خروج از بحث را یاد بگیرید.

زوج‌های خوشبخت آموخته‌اند که چگونه از مشاجره خارج شوند یا چگونه وضعیت را قبل از اینکه مشاجره کاملاً از کنترل خارج شود درست کنند.

نمونه‌هایی از تلاش‌های تعمیر عبارتند از : استفاده از طنز؛ گفتن سخنان دلنشین (“من می‌دونم که این برات سخته”)؛ روشن ساختن اینکه در جبهه‌ی مشترک هستید (“ما این مشکل را با هم حل خواهیم کرد”)؛

و به طور کلی علائم قدردانی برای شریک زندگی و احساسات او را در همه‌ی مراحل ارائه دهید. اگر یک مشاجره بیش از حد گرم شد، یک استراحت ۲۰ دقیقه ای را انجام دهید. و زمانی که هر دو آرام شدید، دوباره به این موضوع برسید.

  1. بر نقاط مثبت تمرکز کنید.

در یک زندگی مشترک شاد، در حالی که بحث در مورد مشکلات انجام می‌شود، زوج‌ها حداقل پنج بار از جملات مثبتی به یکدیگر در مورد یکدیگر می‌گویند.

به عنوان مثال، یک زن و شوهر شاد می‌گویند: “ما با هم خیلی می‌خندیم” به جای اینکه بگویند: “ما هرگز تفریحی نداریم.” یک ازدواج خوب باید یک محیط غنی از نکات مثبت داشته باشد. سپرده‌های منظمی را به حساب‌های بانکی عاطفی خود واریز کنید.

منبع: gottman

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x