۵ گام برای قرار گرفتن در رادار مدیر عامل محل کارتان (از جهت مثبت!)

۵ گام برای قرار گرفتن در رادار مدیر عامل محل کارتان (از جهت مثبت!)

مدیر عامل

در دنیای مدیر عامل های سازمان‌ها، کار سخت مهم است، اما نتایج مهمتر از آن است.

مدیر عامل‌ها مسئولیت بیشتری از نیروی کاری متحرک در سازمان خود را دارند. هدایت کارکنان، نظارت بر عملیات، مدیریت امور مالی و موارد دیگر. به عبارت دیگر، آنها افراد بسیار مشغولی هستند. و به طور کلی به دست آوردن توجه یک رئیس بزرگ و سختگیر خیلی هم آسان نیست.

اما بسیاری از مدیران اجرایی می‌گویند نقش مهمتری نسبت به جستجو و پرورش فعالانه‌ی استعداد در تیم‌‎های آنها وجود ندارد. هر چقدر نیروی کاری یک مدیرعامل کارآمدتر و شایسته‌تر باشند، او بهتر به نظر می‌رسد.

جاناتان واسترستور ((Jonathan Wasserstrum، مدیر عامل شرکت SquareFoot، شرکت فن آوری املاک تجاری و بازار در شهر نیویورک می‌گوید: “نقش من به عنوان مدیرعامل، همه جانبه است. من در مورد کار با سرمایه‌گذاران همه‌ کار انجام می‌دهم تا مطمئن شوم که آنها در بانک پول دارند و پس از آن با صاحبخانه ها را برای ثبت خانه‌ها و زمین‌های آنها در SquareFoot مذاکره می‌کنم. شاید یکی از مهمترین نقشهای من، ایجاد و مدیریت یک تیم با عملکرد بالا است که بر روی ساخت بهترین تکنولوژی برای ایجاد یک تجربه عالی برای مشتریان و کارگزاران ما متمرکز شده است.”

مدیر عامل

بدون شک، مدیر عامل شما می‌خواهد شما را به یک فرد موفق بزرگ تبدیل کند، زیرا این شرکت تنها می‌تواند از سرافرازی شما بهره مند شود. بنابراین اگر شما فرصتی برای نشان دادن بهترین عملکرد خود به مدیر عامل‌تان دارید، آن را از دست ندهید. در این مطلب در مورد چگونگی جلب توجه مدیران اجرایی شرکت شما و پیگیری سریع کار حرفه‌ایتان، چه در کار فعلی و چه در آینده‌تان، مورد بحث قرار گرفته است. بنابراین در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به سبک مجید صدر» همراه باشید.

  1. نمایش اعتماد به نفس و نه تکبر

اولین گام برای برجسته و توی چشم بودن مدیر عامل شرکتتان این است که از انجام کار نترسید. اعتماد به نفس در مورد توانایی‌های شما و افتخار به کار شما، مزایای زیادی دارد، تا زمانی که به غرور تبدیل نشود.

رابی برتوم (Robby Berthume)، مدیر عامل شرکت Bull & Beard، مشاوره آژانس‌های تبلیغاتی در کارولینای شمالی می‌گوید: “من به عنوان مدیر عامل در درجه اول به نگرش، اعتماد به نفس و شخصیت کارمند توجه می‌کنم. آیا آنها می‌خواهند با کار کردن تفریح کنند؟ آیا آنها با من چالش می‌کنند؟ آیا کمی مغرور هستند؟ آیا یک مرز واضح بین اعتماد به نفس و تکبر وجود دارد، اما هیچوقت مصاحبه را مانند اینکه او فردی ضعیف یا ناامن است، پیش نمی‌برم. ”

اعتماد به نفس فقط برای نشان دادن نیست. بلکه به توانایی‌های بنیادین شما کمک می‌کند که در شرایط سخت خودتان را بالا بکشید.

برتوم می‌گوید: من باید بتوانم به افراد اعتماد کنم و بر روی آنها حساب کنم. اگر یک کاندیدا برای مصاحبه خودنمایی کند و بیش از حد خودستایی کرده و پر ادعا باشد، من عصبی می‌شوم. اگر آنها بیش از حد سخت بگیرند، من عصبی می‌شوم. اگر آنها واقعاً افراد توانایی باشند، راحت برخورد می‌کنند و از من نمی‌ترسند، در این حالت من هیجان زده می‌شوم.

  1. نشان دهید که کل کسب و کار برایتان مهم است

مهم است که در نقش خود صلاحیت داشته باشید، اما مدیران اجرایی بیشتر تحت تأثیر افرادی قرار می‌گیرند که تلاش می‌کنند به کل سازمان درک و کمک داشته باشند. افرادی که این نوع تفکر از تصویر بزرگ را نشان می‌دهند می‌توانند به سرعت پیشرفت و ترفیع کسب کنند.

برت درریکات (Brett Derricott)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Objective، یک شرکت طراحی دیجیتال مستقر در سالتلیک سیتی، یوتا، می‌گوید که به ویژه به کارکنانی ارزش می‌دهد که به همان اندازه‌ی موفقیت خودشان به موفقیت همکارانشان هم اهمیت می‌دهند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   چگونه کارمندان کار از راه دور را ارزیابی و استخدام کنیم؟

چند سال پیش، یک عضو تیمی به شرکت درریکات به عنوان مدیر پروژه پیوست و به سرعت پیشرفت کرده و خود را نشان داد. درریکات می‌گوید: “مدت زیادی طول نکشید که پتانسیل رهبری او را دیدیم. اولاً، او مالکیت کامل هر چیزی را که به او اختصاص داده شده بود، به دست آورد. ثانیاً، او طوری رفتار می‌کرد که انگار موفقیت شرکت به فعالیت‌های او بستگی داشت و در موارد متعددی فداکاری‌هایی را می‌کرد که بیش از خودش به نفع شرکت بود.”

  1. به دنبال راه‌هایی برای رفع مشکلات باشید

مدیرعاملان همیشه تحت تأثیر کارکنانی قرار می‌گیرند که به طور مداوم به دنبال راه‌هایی برای بهبود روندها و تست ایده‌های جدید هستند.

ارنی بری (Ernie Bray)، مدیر عامل شرکت ACD، یک شرکت فن آوری و خدمات برای صنعت بیمه خودرو واقع در سن دیگو، کالیفرنیا، می‌گوید: “من به دنبال افرادی هستم که سخت کار می‌کنند، راهکارهایی برای من پیدا می‌کنند و در شرکت فعال هستند. آنها همیشه ماندگاری بیشتری در شرکت خواهند داشت، مطمئناً مراقب مشتریان خواهند بود و همچنین در مورد راه‌هایی برای بهبود فرآیندها فکر خواهند کرد.”

برتوم نیز می‌گوید: من هم به ابتکار ارزش قائل هستم. من به دنبال فردی هستم که خود آگاه است و آستین خود را بالا می‌زند قبل از اینکه به دیگران بگوید همین کار را بکنند. کسی که می‌تواند مسائل را شکل دهد. کسی که مالکیت و مسئولیت را می‌گیرد و بیشتر از آن را می‌خواهد.

مدیر عامل

  1. برای پروژه‌های سخت داوطلب باشید

اگر می‌خواهید تأثیر بزرگی داشته باشید، باید ریسک بزرگی داشته باشید. این بدان معنی است که برای پروژه‌های دشوار که در آن شکست یک احتمال واقعی است، داوطلب باشید. مدیر عاملان تحت تأثیر افرادی قرار می‌گیرند که می‌خواهند خود را به چالش بکشند و ثابت کنند که می‌توانند فشار را کنترل کنند.

بری می‌ گوید: براى تبدیل شدن به یک رهبر در شرکت ما، شما باید رهبری را قبل از ارتقاء خود نشان دهید. این کار با اتخاذ مأموریت‌های سخت، وصل تیم به هم و تضمین موفقیت پروژه انجام می‌شود.”

کیسی هالوران (Casey Halloran)، یکی از بنیانگذاران شرکت Costa Rican Vacations، آژانس مسافرتی مستقر در سن خوزه، کاستاریکا، دوست دارد که رهبران بالقوه را با فرصت‌های مدیریت پروژه آزمایش کند. این آزمایش به او این امکان را می‌دهد تا ببیند آیا کارکنان او می‌توانند مسئولیت‌های بزرگتری را بر عهده بگیرند. یا اینکه چگونه با افراد با شخصیت‌ها و اصول حرفه‌ای مختلف ارتباط برقرار می‌کنند.

او می‌گوید: سپس کسانی که در یک پروژه کلیدی بزرگ خود را نشان می‌دهند، سپس در فرصت‌های بزرگتری قرار می‌گیرند.

  1. به موفقیت دیگران کمک کنید

رهبری واقعی به معنی بیش از انجام کار عالی خودتان است؛ بلکه همچنین در مورد چگونگی حمایت از دیگران در دستیابی به توان بالقوه‌ی آنهاست.

واسترستور می‌گوید که تحت تأثیر افرادی قرار می‌گیرد که به طور فعال دیگر کارمندان را نظارت می‌کنند، مانند یکی از کارگزارانش که در حال کمک هستند.

واسترستور می‌گوید: هر بار که ما کارگزاران جدیدی را استخدام می‌کنیم، او تلاش می‌کند تا مطمئن شود که تفاوت‌های ظاهری مدل کسب و کار ما و نحوه عملکرد با نوع دیگری از اندیشه‌های انگیزشی را درک می‌کند، بنابراین به مربی ما در محل کار و رهبر ارزشمند شرکت ما تبدیل می‌شود.

اگر متوجه یک نکته‌ی مشترک در میان مراحل بالا باشید، رهبران شرکت در مورد اینکه ارزش فعلی شما در حال حاضر چیست و نه چیزی که در گذشته به دست آورده‌اید، مراقبت می‌کنند.

منبع: monster

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x