۵ قانون مهم برای تبدیل روابط کاری به دوستی واقعی

۵ قانون مهم برای تبدیل روابط کاری به دوستی واقعی

دوستی

اگر شما همکاران دوست داشتنی دارید، پس خوش شانس هستید. در حقیقت، اگر شما واقعاً خوش شانس هستید، احتمالاً آنها را بسیار دوست دارید و شاید حتی می‌خواهید روابط کاری خود را به دوستی تبدیل کنید.

خلاصه اینکه شما این افراد را هر روز می‌بینید، بنابراین فقط حس می‌کنید که می‌خواهید روابطتان را به سطح بعدی برسانید. طبیعی است که شما دوستانی در محل کار داشته باشید و این در واقع برای موفقیت حرفه‌ای شما مهم است.

از آنجا که شما بیشتر وقت خود را صرف کار می‌کنید، بنابراین وقتی افرادی را که با شما کار می‌کنند را دوست ندارید، روزها سخت‌تر می‌گذرند. اما بر عکس هنگامی که از بودن با همکاران شرکت لذت می‌برید، مجبور هستید روزهای بسیار شاد (و کارآمدی) داشته باشید.

دوستی

اما قبل از اینکه شما شروع به ساخت بازوبند دوستی کنید، چند قاعده برای تبدیل دوستی با همکارانتان وجود دارد. در ادامه‌ی مطلب به این قوانین می‌پردازیم. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. روابط رئیس و کارمند را تحت فشار قرار ندهید

مهم نیست که چقدر شما و مدیرتان وجه مشترک دارید و چقدر با هم شوخی می‌کنید، هر گز فراموش نکنید که او هنوز رئیس شماست. این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید در مورد مسائل غیر کاری صحبت کنید و یا وقت خود را با هم در خارج از دفتر صرف کنید. بلکه فقط به این معنی است که شما باید کمی بیشتر در مورد موضوعی که برای بحث و گفتگو انتخاب می‌کنید دقت کنید.

صرف نظر از فرهنگ شرکت شما، شما باید ۱۰۰٪ به یاد داشته باشید که می‌خواهید این شخص به شما احترام بگذارد. و چند عبارت انتخابی کوچک می‌توانند احترام را به سرعت از بین ببرد.

  1. توجه داشته باشید

همکار شما ممکن است در محله‌ی همسایگی شما زندگی کند یا ممکن است در یک شهری که هرگز از آن خبر ندارید زندگی کند. آنها ممکن است با بچه‌های خود زندگی می‌کنند، یا ممکن است در فکر تشکیل یک خانواده باشند.

دوستی تمایل به تبعیض ندارد، اما چطور می‌توانید از آن استفاده کنید. برای مثال اگر همکار شما نمی‌تواند ساعت خوشی با بقیه‌ی تیم داشته باشد، چرا که نمی‌تواند فرزندان خود را در ساعات انتهایی روز تنها بگذارد، برای پیشنهاد ایده‌هایی که در طول روز کار می‌کنند، باز باشید. مثلاً ساعت شادی برای ناهار در رستوران مورد علاقه خود را پیشنهاد کنید. یا اگر می‌دانید آنها چایی دوست ندارند، برای گرفتن قهوه به جای چایی برنامه ریزی کنید.

این واقعیت وجود دارد که همکاران شما از مکان‌های متفاوت، با اولویت‌های مختلف و زمینه‌های مختلف می‌آیند. بنابراین، به جای خط زدن افراد از لیست دوست‌تان، به این دلیل که آنها نمی‌خواهند دقیقاً همان چیزی را که شما می‌خواهید انجام دهید، انعطاف پذیر باشید. به این ترتیب، دوستی‌های با ارزش بیشتری برقرار می‌کنید.

  1. با همه صمیمی نباشید

داشتن گروهی از دوستان در محل کار عالی است! اما می‌دانید چه چیزی عالی نیست؟ در یک دفتر کار جدی به شکل یک جمع دوستی مدرسه‌ای دبیرستانی رفتار کردن جالب نیست. بنابراین فقط با چند نفر از همکاران خود صمیمی باشید و برای شناختن دیگران تلاش نکنید.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   توسعه‌ی شخصی چیست؟

و صادقانه باید گفت، دوستی بیش از حد با همه‌ی همکاران احتمالاً کار شما را در روند سخت‌تر قرار می‌دهد.

  1. خودتان باشید

شما ممکن است تمایل داشته باشید که به نحوی خاص عمل کنید تا بتوانید در فرهنگ شرکت‌تان مشارکت کنید و دوستان خود را بسازید. اما دوستی واقعی و صادقانه زمانی شکل می‌گیردکه شما خودتان هستید، نه زمانی که تظاهر به شخص دیگری می‌کنید.

به علاوه، اگر می‌خواهید روابط را به سطوح دیگر منتقل کنید، شما نباید اجازه دهید وقتی پشت میزتان نیستید افراد دیگر فکرهای نادرستی بکنند. در نهایت، پوشیدن یک ماسک بر روی چهره خسته کننده است. و در هر کار دیگری که باید انجام دهید، انرژی شما را تلف می‌کند.

به عنوان یک نتیجه از خودتان بودن، شما ممکن است با همه‌ی کسانی که با شما کار می‌کنند کنار نیایید و دوست نشوید، و این درست است. تا زمانی که خودتان را در شرکتی ببینید که در آن افراد شما را برای خودتان بودن دوست دارند.

دوستی

  1. عجله نکنید

مانند هر دوستی، دوستی‌هایی که در محل کار ایجاد می‌شوند زمان می‌گیرند. شما ممکن است فقط چند ماه باشد که به نقش جدید خود در سر کار شروع کردید و متعجب هستید که چرا هنوز دوست مورد علاقه‌ی خود را پیدا نکرده‌اید؟

یا ممکن است ناامیدانه مجبور باشید که همه افرادی را که با شما کار می‌کنند در جشن تولدتان دعوت کنید. اگر در محل کار خود احساس یکنواختی و تنهایی می‌کنید، مقداری از انتظارات خود را کم کنید و صبور باشید.

اگر بیش از چند ماه است که وارد شغل جدیدتان شده‌اید و همچنان در حال جستجوی دوست هستید، باید از خودتان سؤالاتی بپرسید، از جمله: آیا شما در رویدادهای اجتماعی اختیاری حضور دارید؟ آیا از کسی خواستید قهوه‌ای که شما برایش آورده‌اید را بگیرد؟ آیا شما در تمام طول روز با هدفون در گوش خود پشت میزتان نشسته‌اید؟

شاید دلیل پیدا نکردن دوست خوب این می‌تواند باشد که شما در یک شرکت غیر دوستانه کار می‌کنید. یا ممکن است که شما به طور غیر عمدی از دور طوری به نظر می‌رسید که انگار دوست ندارید با کسی دوست شوید.

تا زمانی که دستورالعمل‌های بالا را دنبال کنید، شما در مسیر درست برای ایجاد ارتباط معنی‌دار با همکاران خود هستید. دوستی‌هایی که نه تنها حتی بدترین شرایط کاری را قابل تحمل خواهند کرد، بلکه زندگی شما در ساعات خارج از کار نیز بهتر خواهد شد.

منبع: themuse

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x