۱۰ قانون برای محول کردن وظایف موفق به کارمندان

۱۰ قانون برای محول کردن وظایف موفق به کارمندان

محول

در شرکتهایی که تیم کاری با اهداف سلطه بر جهان در صنعت کسب و کار تخصصی خود پیوسته در حال رشد است، همانطور که کارمندان جدیدی استخدام می‌شود و مدیر عامل شرکت مدیران جدیدی را هدایت کرده و آموزش می‌دهد، یکی از بزرگترین سؤالاتی که مطرح می‌شود این است:چگونه مدیر عامل اصلی به بهترین نحو وظایف هر نماینده‌ی خود را محول کند؟

چقدر باید به دیگران کار محول شود؟ چقدر آموزش و یا توجه به افراد نیاز دارید؟ چگونه می‌توان به نتیجه‌ی نهایی محول کردن وظایف به نمایندگان خود اطمینان کرد؟

برای پاسخ دادن به این سؤالات و حتی سؤالات بیشتر ۱۰ دستورالعمل از طرف مدیران برای شما گردآوری شده است. قواعدی که اگر به کار گرفته شوند، هر بار موفق خواهند شد.

آیا شما متخصص اجرایی یا یک مدیر تازه کار هستید، دفعه‌ی بعدی که یک تکلیف یا وظیفه را به کارمندان خود محول می‌کنید، این قواعد را در نظر بگیرید.

محول

برای آشنایی با این ۱۰ دستورالعمل با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. صبور باشید

اولین باری که شما کاری را محول می‌کنید، قطعاً کمی بیشتر طول می‌کشد نسبت به زمانی که خودتان کار را انجام دهید. این موضوع طبیعی است. صبور باشید. با گذشت زمان، راحت‌تر و سریعتر کارها انجام می‌شود.

  1. وظایف بیش از حد محول نکنید

محول کردن کارها به معنی انداختن کارهایی که شما باید انجام دهید به گردن شخص دیگری نیست. بلکه تقسیم کارهای ساده و وقت گیر خودتان به کارمندانتان است. مهم است که تفاوت این دو را از هم بدانیم.

  1. فرد درست را انتخاب کنید

اطمینان حاصل کنید که شخص مورد نظر شما برای محول کردن این کار واجد شرایط است. بهتر است سعی کنید تا وظایفی را محول کنید که از بهترین مهارت‌ها و نقاط قوت اعضای تیم شما استفاده می‌کند.

  1. توضیح دهید که چرا شما کارها را به نمایندگان خود محول می‌کنید

هنگامی که افراد را انتخاب کنید تا به آنها نمایندگی دهید و کار محول کنید، به آنها بگویید که چرا آنها را به طور خاص انتخاب کرده‌اید و چطور امیدوار هستید که ببینید این کار به رشد آنها کمک می‌کند. به آنها کمک کنید تا هر یک از وظایف محوله را به عنوان فرصتی برای مسئولیت بیشتر یا رشد مهارت‌های جدید مشاهده کنند.

  1. خاص باشید

با خواسته‌های خود از جمله اینکه چرا باید یک کار انجام شود، مهلت‌ها و نتایج مورد انتظار، خاص باشید. دستورالعمل‌های مبهم خروجی مبهم وحشتناک ایجاد خواهد کرد.

  1. آموزش‌های لازم را ارائه دهید

نمایندگی دادن به کارمندان و مدیران فقط به معنای دادن وظیفه نیست. مطمئن شوید که اعضای تیم شما منابع مورد نیاز برای انجام این وظایف را دارند. یک قانون خوب برای تمرین: “من انجام می‌دهم، ما انجام می‌دهیم، شما انجام دهید”. به عنوان مثال، تماشا کنید که من این کار را انجام می‌دهم، سپس این کار را با هم انجام می‌دهیم، حالا شما سعی می‌کنید که به تنهایی انجام دهید.

  1. پایگاه ارتباطی را ایجاد کنید

در طول دوره‌ی یک پروژه یا کار، همیشه زمان را برای پایگاه ارتباطی برنامه‌ریزی کنید. هر چقدر کار پیچیده‌تر باشد، شما ممکن است نیاز به ارتباط بیشتر داشته باشید.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   هنر و علم به رسمیت شناختن: ۵ روش برتر برای برنامه‌های شناخت کارکنان

محول

  1. میکرومدیریت نکنید

پس از اینکه شما کار مورد نظرتان را محول کردید، آموزش‌های لازم را دادید و برنامه‌ی پایگاه ارتباطی تنظیم کردید، از پروژه دور شوید. کارمند شما باید به طور مستقل کار محول شده را انجام دهد. برای موفقیت پروژه و برای کمک به موفقیت کارمندتان باید بروید. نباید به همه چیز گیر دهید و میکرو مدیریت کنید.

  1. ارائه‌ی بازخورد

هر بار که کاری را به کسی محول می‌کنید، در مورد نتیجه نهایی (مثبت و سازنده) بازخورد ارائه دهید. این یک گام اضافی است، اما اطمینان حاصل کنید دقیقاً همان چیزی است که شما نیاز دارید که در طولانی مدت به شما کمک کند. و بدین ترتیب به کارمندان خود کمک کنید تا به مرور زمان بهتر شوند.

  1. تشکر کنید

می‌دانید که کارمندتان در وقت شما صرفه جویی می‌کند و به شما ارزشی را ارائه می‌دهد. از او یا از آنها تشکر کنید!

منبع: themuse

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x