چگونه در دنیای سیل وار بازاریابی دیجیتال ایستادگی کنیم؟

چگونه در دنیای سیل وار بازاریابی دیجیتال ایستادگی کنیم؟

بازاریابی

۵ نکته برای اورجینال بودن و قراردادن کسب و کار خود در زیر نور افکن

برخی از افراد مرا راهنمایی کردند که برای بازاریابی آنلاین باشم. آنها به من توصیه کردند که یک وب سایتی برای کسب و کارتان راه اندازی کنید. خوب این کارها را انجام دادم. خوب حالا باید چیکار کنم؟

چشم انداز بازاریابی سیال در بازاریابی امروز، بسیار پیچیده تر از همیشه است. این روزها همه‌ی افراد به معنای واقعی کلمه آنلاین هستند. بچه های شما، شوی تلویزیونی مورد علاقه‌تان، پدر و مادرتان.

در حال حاضر، همه‌ی افرادی که به فکرتا برسد، صفحه‌ی فیس بوک دارند. حتی عزیز قدیمی، عمه شمسی شیرین که اصرار دارد تمامی پست‌های خود را با جمله‌ی “تقدیم با عشق، عمه شمسی” پایان دهد!!

رسانه‌های اجتماعی به یک ابزار بازاریابی هوشمند تبدیل شده‌اند. کاملا واضح است که طرح بازاریابی شما بدون حضور رسانه‌های اجتماعی مؤثر نیست، اما با احتیاط ادامه دهید، باید کارهایی بیش از راه اندازی یک صفحه فیس بوک برای کسب و کارتان انجام دهید.

در هنگام بازاریابی آنلاین، شما باید در مقابل دریایی از شباهتها بایستید. میلیونها برند تجاری وجود دارد که برای توجه مشتریان رقابت می‌کنند، اطمینان حاصل کنید که صدای شما شنیده می‌شود و پیام‌های شما دیده می‌شود.

چشم انداز رسانه‌های اجتماعی هم مانند هر چیز دیگری در این دنیا همیشه در حال تغییر است. رسانه‌ی اجتماعی دنیایی است که با برندها و شخصیت‌ها اشباع شده است. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری، ضروری است که شما در میان جمعیت ایستادگی کنید و خود را به عنوان متخصص کاری که انجام می‌دهید بشناسانید. به منظور ایستادگی کردن و دیده شدن، شما نیاز به چند ترفند دارید تا آستین‌های خود را بالا بزنید. ایجاد روستای مجازی طول می کشد؛ ابزارهایی مانند یک متخصص SEO، یک فرد متخصص و مسلط به رسانه‌ی اجتماعی و یک پیام عالی مفید هستند. اما اگر شما همه‌ی این ابزارها را نداشته باشید، پنج نکته‌ی زیر می‌توانند کمک بزرگی به گسب و کار شما کنند. برای آشنایی با این پنج نکته در ادامه‌ی مطلب با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. منحصر به فرد باشید.

بازاریابی

شما چه چیزی را پیشنهاد می‌کنید که هیچ کس دیگر نمی‌تواند آن را انجام دهد؟ مطمئن شوید که خودتان و برندتان را درست و به خوبی تعریف می‌کنید(می‌شناسانید). هنگامی که صدای کسب و کار خود را پیدا کردید، بگذارید که صدایتان شنیده شود، دیده شود و حتی به اشتراک گذاشته شود. هدف نهایی هر کمپین رسانه‌های اجتماعی یک پست مشترک است، ترجیحاً یک پست ویروسی. این زیبایی رسانه‌های اجتماعی است، شما محتوایی با ارزش را ایجاد می‌کنید و یا حتی می‌دهید برایتان ایجاد کنند، و دیگران با به اشتراک گذاری کاری که مدنظر شماست را برای شما انجام می‌دهند. فالوورهای وفادار شما این مطالب را در همه جا به اشتراک می‌گذارند. اما ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که محتوا پیدا می‌شود. استفاده از ابزارهایی مانند هشتگها و ابزارهای جستجو می‌توانند به انجام کار کمک کند. این ابزارها پست‌های شما را در دسترس و در ترکیب قرار می‌دهند. برخی از سئوهای به موقع، پستهای اشتراکی و یک برنامه‌ی زمانبندی دائمی ارسال پست‌ها حضور شما را برجسته خواهند کرد. بدین ترتیب شما در صنعت فعالیت خود دیده شده و از طرف مشتریان شناسایی خواهید شد.

  1. حالا که اجتماعی شدید پس باید آنلاین باشید.

شما یک وب سایت و یک حضور فعال در رسانه‌های اجتماعی دارید، پس حالا باید چیکار کنید؟ برای مبتدی‌ها، مطمئن شوید که شما اجتماعی هستید. آگاه باشید تا با افرادی که زمانشان را در کانال اجتماعی شما صرف می‌کنند، ارتباط برقرار کنید.

اطمینان حاصل کنید که شما مکالمات را با نفوذگرهای کلیدی به پیش میبرید، فالوورهای نوع مناسبی را به دست می‌آورید، از طریق تکرار مجدد، نظر دادن و به اشتراک گذاری محتوای خود، علاقه‌ی اجتماعی متقابل ایجاد می‌کنید.

شما کسی می‌شوید که خودتان را با خودتان احاطه می‌کنید. این در بازاریابی نیز مانند زندگی صادق است. اطمینان حاصل کنید که دوستان و فالوورهای آنلاین شما افرادی هستند که علاقه مند به شنیدن آنچه که شما می‌خواهید بگویید هستند. در این صورت به احتمال زیاد افرادی خواهند بود که به انتشار پیام شما ادامه خواهند داد. مقداری خودپسندی کمتر به هیچ کس آسیب نخواهد رساند.

هنگامی که به مبحث رسانه‌های اجتماعی وارد می‌شویم، مهم است که در همه جا باشیم. حتی بودن در جاهاییکه رقیب‌های شما نیستند هم، ایده‌ی خوبی است. این توصیه‌ی ارزشمند از نویسنده، کارول تیس(Carol Tice) است: روش‌های بازاریابی که رقبایتان استفاده می‌کنند را تجزیه و تحلیل کنید و به دنبال درزها باشید. در برخی از جاهاییکه آنها نیستند حضور داشته باشید. مثلاً در خوابگاه‌های دانشجویی، در تابلوی تبلیغات اتوبوس‌ها یا در یوتیوب.

نمایش پیام خود به صورت جسورانه و از راه دور، در جایی که رقبای شما وجود ندارد به احتمال زیاد شما را برجسته خواهد کرد و خواهید درخشید.

همچنین خوب است که برای خود یک مکان تبلیغاتی در بیرون ایجاد کنید و تصمیم بگیرید که آنرا دقیقاً در کجا قرار دهید.

  1. مکان تبلیغاتی خوب

آیا شما یک مکان تبلیغاتی دارید؟ آیا شما یک دسته‌بندی خاص دارید که در آن شناسایی کنید خودتان، کسب و کارتان و اهدافتان را ثبت کنید؟ اگر شما یک مکان تبلیغاتی ندارید، پیدا کنید. یافتن یک مکان تبلیغاتی یا مکانی که شما با برند خود شناسایی می‌شوید، شما را متمایز خواهد کرد و به مشتریان شما همه‌ی چیزهایی را که نیاز دارند در مورد شما بدانند خواهد گفت. همچنین این مکان یک مکان عالی برای نمایش تخصص شماست.

به عنوان یک کسب و کار کوچک، شما تصمیم می‌گیرید که می‌خواهید کجا باشید، کجا می‌خواهید مشتریان شما را پیدا کنند. پیدا کردن مکان تبلیغاتی شما و هدف قرار دادن پیام خود کمک خواهد کرد که تلاش‌های خود را ساده و مؤثر کنید و بودجه‌ی بازاریابی خود را به حداکثر برسانید.

یکی از کارآفرینان نیل پاتل (Neil Patel)، راز بازاریابی کم بودجه برای کسب و کار را این چنین به اشتراک می‌گذارد:

صرف پول کمتر، نام بازی تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک است، بنابراین جای تعجب نیست که بازاریابی پارتیزانی (guerrilla marketing) می‌تواند مزایای تبلیغاتی بزرگی را بدون برداشتن یک نیش بزرگ از موجودی حساب شما ارائه دهد. علاوه بر این، بازاریابی پارتیزانی کاملاً مناسب کسب و کارهای کوچکی است که معمولاً بر پایه‌ی مشتری محلی رشد می‌کنند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   چرا چت‌ زنده می‌تواند کسب و کار شما را رشد ‌دهد؟

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب در مورد بازاریابی پارتیزانی این است که معمولاً با پیشرفت آفلاین شما مطابقت دارد. بازاریابی پارتیزانی یعنی استفاده از استراتژی‌هایی ارزان و خلاقانه و با استفاده از ابزارهایی غیر معمول، در جهت پیشبرد اهداف بازاریابی‌مان. برای آشنایی با مفهوم بازاریابی پارتیزانی می‌توانید با کلیک بر اینجا از مقاله‌ی بازاریابی پارتیزانی موجود در سایت بهرمند شوید.

بدین معنی که ایده‌ای که به صورت ویروسی آنلاین و آفلاین پیشرفت می‌کند بدون هیچ تلاشی به یکی دیگر انتقال می‌یابد.

به عنوان مثال، این زمانی اتفاق می افتد که شما به خوانندگان تبلیغات چهارگوش یا QR دسترسی داشته باشید. گاهی اوقات تبلیغات مجله خوانندگان را به متنی برای تماشای یک مستند کوتاه تشویق می‌کند.

  1. ثابت قدم باشید.

اکنون که صدای خود و نیچ خود را پیدا کرده‌اید، آن را برای هیچ کسی تغییر ندهید. به مخاطبین و مشتریان خود دقیقاً همان چیزی را که آنها هر بار انتظار دارند، بدهید. پیام خود و لحنتان را به طور مداوم حفظ کنید. هنگامی که شما این کار را انجام می‌دهید، مطمئن می‌شوید که مشتریان خود را از خود ناامید نمی‌کنید.

بازاریابی

پس چگونه داستان خود را خواهید گفت؟ همه‌ی مشتریان راضی هستند و بررسی‌های مشتریان در مورد شما عالی هستند. گفتن داستان شگفت انگیز کسب و کار شما مؤثر است. اما اجازه دهید که مشتریان راضی شما داستانتن را به همه بگویند، حتی بهتر است.

یکی از کارآفرینان به نام جاش لینکنر (Josh Linkner) پیشنهاد می‌کند:

شما همیشه می‌توانید راهی جالب برای گفتن داستان خود پیدا کنید. اگر شما واقعاً در مورد اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند و چه چیزی محصول شما را خاص می‌سازد، فکر می‌کنید، می‌توانید یک پیچ و تاب منحصر به فرد برای حرکت سوزن استفاده کنید.

فرایند تفکر خود را با دقت بالا ببرید و به هسته خود برسید. سپس تیم خود را با یک راه حل خلاقانه برای فروش خدمات خود به جهان صف آرایی کنید. جهان در حال انتظار برای دیدن آنچه که از شما می‌آید، است!

مشتریان و فالوورهای رسانه‌های اجتماعی‌تان را برای اظهار نظر و به اشتراک گذاری تشویق کنید. اجازه دهید بهترین مشتریان شما صدای شما باشند، اجازه دهید نظرات و گفتگوهای مثبت، مانند سیل بر صفحه‌ی رسانه‌ی اجتماعی شما روانه شوند.

دقت کنید که بررسی‌های مثبت با یک هشتگ را آزمایش کنید و مطمئن شوید که طرحی در محل رسانه‌ی اجتماعی‌تان وجود دارد تا از دیده شدن نظرات منفی یا نامناسب جلوگیری می‌کند.

 

  1. محتوا هنوز هم پادشاه مارکتیگ است.

محتوایی که شما به اشتراک می‌گذارید مهم است. اگر شما به دنبال محتوای منحصر به فرد هستید و مایل هستید که فالوورها و مشتریان وفادار خود را متحیر و مجذوب کنید، داستان‌های واقعی را در نظر بگیرید. نور را در کسب و کار خود از زاویه دیگری بتابانید. مثلاً شاید از یک نگاه اجمالی به پشت صحنه.

هنگامی که با مشتریان خود در سطح شخصی ارتباط برقرار می‌کنید، به آنها دلیلی برای مراقبت می‌دهید. این همان دلیلی است که آنها شما را در اینستاگرام یا تلگرام دنبال می‌کنند.

حتماً در میان پست‌های برندینگ و مارکتینگ، عکسی از فنجان قهوه‌ی صبحانه خود در رسانه‌ی اجتماعی‌تان به اشتراک بگذارید. یا مثلاً عکسی از غروب خورشید در سفر اخیرتان. امروز و دفعات بعد تکرار کنید.

راشل اسپورنگ (Rachel Sprung) روزنامه نگار و وبلاگ نویس پیشنهاد می‌کند:

از مزایای افزایش دارایی‌های خود برای گفتن داستانی با تصاویر در صفحه‌ی اینستاگرامتان استفاده کنید. تعادل سالمی از تصاویر سرگرم کننده و تصاویر کسب و کار در پیج کسب و کارتان داشته باشید.

درست است. پیگیری دزدکی زندگی شخصی عالی شما از طرف مشتریانتان می‌تواند منعکس کند که شما یک فرد کارآفرین هستید.

همانطور که کارآفرین توماس ادواردز (Thomas Edwards)،پیشنهاد می‌کند:

یک زندگی شخصی عالی را دنبال کنید. بدین ترتیب مردم به همان اندازه‌ی اخلاق کاری‌تان، به شیوه‌ی زندگی‌تان نیز جذب شوند. کارآفرینی سفر پرزحمتی است، اما هرگز اجازه ندهید که شما را از لذت بردن از تجربه بازدارد. انجام فعالیت‌های فراتر از ساختن کسب و کارتان، می‌تواند شما و محصولاتتان را انسانی کند.

با استفاده از رسانه‌های اجتماعی، شما می‌توانید زندگی شخصی خود را به همان اندازه که بزرگ است یا به همان اندازه که کوچک است، نشان دهید.

چه چیزی به اشتراک می‌گذارید؟ آیا ارزشمند هستند؟ آیا مرتبط هستند؟ آیا قابل اشتراک گذاری هستند؟ محتوای کسب و کار خود را مجهز کنید. چه اورجینال باشند و چه از بیرون برای مخاطبان شما تهیه شده باشد. به محاطبانتان آنچه را که از طرف شما به عنوان یک برند تجاری انتظار دارند، بدهید.

هنگامی که صحبت محتوا می‌شود، امکانات جهان مجلات دیجیتال و کتاب‌های الکترونیکی را در نظر بگیرید. این چیزی است که نویسنده، امی لاوسون (Amy Lawson) پیشنهاد می‌کند:

بسیاری از صاحبان کسب و کار هنوز هم با پتانسیل مجلات دیجیتال و سودی که کسب و کارشان از آنها می‌توانند ببرند، آگاهی ندارند. انتشار یک مجله‌ی دیجیتال یک ایده بازاریابی خلاقانه است که می‌تواند دورنمای هر کسب و کار را بهبود بخشد و اجازه دهد که در کوتاهترین زمان ممکن پیشرفت بیشتری به دست آورد.

این روش نیز یک راه عالی برای شناساندن خود به عنوان یک متخصص و ناشر در زمینه‌ی کسب و کارتان است. مجله‌ی دیجیتال یک آهنربای محتوای قابل اشتراک گذاری و ماندنی است که می‌تواند درآمد بیشتری را نیز به همراه داشته باشد.

هر آنچه که شما در جستجوی شناسانده شدن و در اراتباط باقی ماندن انجام می‌دهید، مطمئن شوید که یک نورافکن به همه‌ی چیزهای با ارزش اشتراک گذاشته شده به مشتریان قدیمی و بالقوه‌ی خود می‌تابانید. اجازه دهید نام شما مترادف با یک کسب و کار قابل دسترس و با ارزش باشد. هنگامی که افراد دیگر این تعاملات مثبت را ببینند، خواهند خواست که بخشی از اتفاقات باشند. و به شما خواهند پیوست.

منبع: exceptionalmag

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x