۱۷ دلیل برای کار در کسب و کارهای کوچک نسبت به شرکت‌های بزرگ

۱۷ دلیل برای کار در کسب و کارهای کوچک نسبت به شرکت‌های بزرگ

کسب و کارهای کوچک

بزرگتر بودن همیشه به معنای بهترین بودن نیست.

شرکت‌های بزرگ دارای مزایای سخاوتمندانه، حقوق بیشتر، دفاتر فانتزی هستند. اما وقتی که به رشد حرفه‌ای می‌آید، بزرگتر لزوماً به معنای بهترین نیست. با توجه به آمارِ اداره‌ی آمار کار، برخی از کسب و کارهای کوچک (کسانی که کمتر از ۵۰ کارگر دارند) مزایایی را از قبیل پرداخت کار مرخصی با حقوق، با تعطیلات تابستانی و تعطیلات آخر هفته به ترتیب ۶۷٪ و ۶۸٪ برای کارمندان پیشنهاد می‌کنند.

بعلاوه، ۵۱ درصد کارگران از طریق شرکت خود به یک طرح پزشکی- درمانی دسترسی دارند و ۴۷٪ می‌توانند در برنامه‌های مشارکتی مشخص شرکت کنند.

علاوه بر این، کسب و کارهای کوچک فرصت های شغلی عالی ارائه می‌دهند. و هنگامی که به از طرف مشتریان به رسمیت شناخته می‌شوند، هر چقدر صحنه کوچکتر باشد، همانقدر شانس شما برای به سرقت بردن صحنه بیشتر است.

وندی وینر (Wendi M. Weiner) مشاور حرفه و شغل می‌گوید:

یکی از مزایای کلیدی کار برای یک کسب و کار کوچک، یک ماهی کوچکی در دریای بزرگ نیست و بنابراین شما به راحتی می‌توانید برای تلاش و سخت کوشی خود شناخته شوید. شما قادر خواهید بود با مدیریت اجرایی راحت تر ارتباط برقرار کنید و مهارت‌ها و پروژه‌هایی را که ممکن است به یک مدیر یا عضو ارشد در یک شرکت بزرگ اختصاص داده شود، به دست آورید.

هنوز مطمئن نیستید که یک شرکت کوچک می‌تواند حرکت شغلی مناسبی برای شما باشد؟ ما در ادامه ۱۷ دلیل برای کمک به متقاعدکردن شما گردآوری کرده‌ایم. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

 1. شما می‌توانید به سرعت حرکت کنید.

یک تیم کوچک به این معنی است که شما همکارهای کمتری را برای موقعیت‌های مدیریتی مشابه خواهید داشت. اگر خودتان را اثبات کنید، به سرعت مسئولیت‌های بیشتری کسب خواهید کرد.

 1. شما می‌توانید کلاه‌های مختلفی را بپوشید.

یک کسب و کار کوچک با استفاده از اعضای سخت کوش تیمی متشکل از افرادی که نمی‌ترسند آستین‌های خود را بالا بزنند، در حال شنا است. عناوین شغلی می توانند به راحتی با یکدیگر همپوشانی داشته باشند. به جای نمایندگی وظایف، شما متوجه خواهید شد که چگونه کارها را انجام دهید و در این روند چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.

 1. شما به مأموریت نزدیک خواهید شد.

معمولاً به دست آوردن احساس اینکه یک کسب و کار کوچک چه کاری انجام می‌دهد و چگونه تلاش هر کارمند کار را تحت تأثیر قرار می‌دهد ساده‌تر است. در مورد کاری که افراد انجام می‌دهند، اصطلاحات تجاری کمتری وجود دارد.

 1. شما نزدیکتر با رهبران ارشد کار می‌کنید.

به جای دیدن رئیسِ رئیس‌تان یک بار در سال، به احتمال زیاد شما در همان دفتر کار خواهید کرد.

 1. صحبت با رئیس‌ها به دلیل کمتر شدن فاصله‌ی شما از آنها

نمودارهای سازمانی در کسب و کارهای کوچک تمایل به مسطح بودن بیشتری دارند.

 1. شما رفیقان بسیار خوبی خواهید داشت.

کار تیمی قسمت بزرگی از کسب و کارهای کوچک است. اگر دوست دارید افرادی که با آنها کار می‌کنید را بشناسید، موفق شدید. چرا که زمان زیادی را صرف کار مستقیم با آنها خواهید کرد.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۵ گام برای قرار گرفتن در رادار مدیر عامل محل کارتان (از جهت مثبت!)

کسب و کارهای کوچک

 1. یک رابطه‌ی نزدیک با مدیر خود ایجاد می‌کنید.

تعداد کارکنان کمتر، مدیران و کارکنان را قادر می‌سازد تا راحت‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به عنوان یک نتیجه، حتی اگر شما از شرکت بیرون بیایید، مدیر شما قادر به نوشتن یک ارجاع است که واقعاً در مورد اینکه شما چه کسی بودید صحبت می‌کند، نه فقط در مورد کاری که شما انجام می‌دادید.

 1. درباره‌ی فروش چیزهای زیادی یاد می‌گیرید.

بدون یک واحد فروش بزرگ، شما این شانس را برای درک گزاره‌ی ارزش اصلی شرکت دریافت خواهید کرد. و حتی ممکن است گامی به سمت مشتریان بالقوه بردارید.

 1. شما می‌توانید به سرعت در ایده‌های خود حرکت کنید.

اگر پیشنهادی دارید، می‌توانید آن را سریع بدون خط قرمزهای زیادی امتحان کنید.

 1. شما می‌توانید آزمایش کنید.

شما فرصت‌های زیادی برای تست ایده‌های جدید خواهید داشت. و شما تشویق خواهید شد که این کار را انجام دهید.

 1. صاحب کاران شما با داشتن شما در ذهنشان تصمیم می‌گیرند.

کسب و کارهای کوچک و خصوصی دارای آزادی بیشتری نسبت به ایجاد خطرات خلاقانه هستند، اجازه دهید استراتژی‌ها بازی کنند و از نزدیک به اثرات آن به کارکنان سطح پایین گوش دهید.

 1. یک کد لباس آرام وجود دارد.

کسب و کارهای کوچک اغلب انعطاف پذیری بیشتری برای اجازه دادن به پوشیدن لباس‌های غیر رسمی در سر کار دارند.

 1. انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت.

شرکت‌های کوچک به سیاست و سابقه در مقایسه با شرکت‌های بزرگ کمتر وابسته هستند، لذا آنها می‌توانند در مورد کار از راه دور و به طور کلی در مورد همه چیز انعطاف پذیرتر باشند.

 1. می‌توانید فن آوری خود را انتخاب کنید.

هیچ دپارتمان فناوری اطلاعات (IT) به شما نمی‌گوید چه نوع گوشی باید استفاده کنید یا چه نرم افزارهایی مجاز به نصب هستید. شما آزادی بیشتری برای تست ابزار جدید خواهید داشت.

 1. احساس مالکیت خواهید داشت.

هنگامی که شما یکی از چندین نفر از کارکنانِ یک شرکت هستید، هر موفقیتی توسط کل تیم جشن گرفته می‌شود.

 1. خلاقیت خود را گسترش خواهید داد.

از آنجایی که کسب و کارهای کوچکتر دارای بودجه‌های کوچکتر هستند، شما روش‌های خلاقانه‌ای برای رسیدن به اهداف خود پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال به جای استخدام یک شرکت مدیریت رویداد برای برنامه‌ریزی و پیاده سازی حضور کسب و کار شما در نمایشگاه صنعت، شما باید خلاقیت را برای برنامه ریزی و پیاده سازی به کار ببرید.

 1. این فرصت آموزشی خوبی است اگر شما همیشه می‌خواستید خودتان یک کسب و کار راه اندازی کنید.

همه واقعیت‌های زندگی روزمره مانند یک صاحب کسب و کار کوچک است. شما خوب، بد و زشت را به طور همزمان خواهید دید.

کارکردن برای یک کسب و کار کوچک

همانطور که می‌بینید، کسب و کارهای کوچک می‌توانند در تعدادی از عوامل با شرکت‌های بزرگ رقابت کنند؛ این همان دلیلی است که شما قطعاً باید برای پیوستن به یک تیم کوچکتر خوشبین و آماده باشید.

منبع: monster

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x