۱۱ روش برای پایدارتر کردن ازدواج شما

۱۱ روش برای پایدارتر کردن ازدواج شما

ازدواج

دوره ماه عسل در بیشتر ازدواج ها، فقط یک بار اتفاق می‌افتد. اما آیا این بدان معناست که شما نمی‌توانید این احساسات هیجان و پر زدن پروانه‌ها در قلب را که هر کسی در ابتدای یک رابطه تجربه می‌کند، دوباره تجربه کنید؟ مطمئناً نه.

همه‌ی ازدواج‌ها پستی و بلندی‌هایی دارند. بعضی از آنها آنقدر دوام نمی‌آورند تا لحظه‌های خوش با هم بودن را دوباره تجربه کنند. اما بسیاری دوام می‌آورند. در ادامه ۱۱ روش برای تازه و شاد نگه داشتن زندگی مشترک شما گردآوری شده است. با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

 1. به شریک زندگی خود ( و همچنین خودتان) یادآوری کنید که قدردانی کند

حتی سالیان سال پس از ازدواجتان، هر روز اجرای مراسم بدرقه تا دم در خروجی منزل هنگام راهی کردن همسرتان به سرکار یا بیرون از خانه با رویی گشاده و چشمانی سرشار از عشق معجزه‌ای می‌کند که حتی نمی‌توانید تصورش را بکنید.

مطالعات نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از مردان که خیانت کرده‌اند می‌گویند این امر به دلیل نارضایتی احساسی بوده و نه جنسی. هنگامی که مردان از زنان خود احساس وابستگی یا قدردانی نمی‌بینند، به سوی هر زن جذابی که از روش‌های شهوانی آنها را اغوا می‌کند کشیده می‌شوند.

وودی آلن (Woody Allen) در فیلم ” Annie Hall ” می‌گوید: یک رابطه مثل یک کوسه است. یا به طور مداوم به جلو حرکت می‌کند و یا می‌میرد.

ازدواج

 1. برای چیزهای کوچک تشکر کنید

ما مجبوریم که امتیاز بدهیم. دائماً محاسبه کنیم که چه کسی چه کاری را انجام داده است. من کمد بچه‌ها را تمیز کردم، بنابراین تو باید زیرزمین را تمیز کنی. وقتی تازه ازدواج کرده بودمد، بخاطر کار تو من راضی به تغییر مکان شدم، بنابراین حالا تو باید بخاطر من اثاث کشی کنی. اینها جملات رایج میان زوج‌ها است.

اما فلان کار را کردن و در عوض فلان چیز را خواستن کار بچه گانه‌ای است. اگر می‌خواهید بچه گانه رفتار نکنید، در یک روز نمره‌ی تمام موارد مثبت شریک زندگی خود را حساب کنید. و برای همه‌ی آنها از او تشکر کنید.

 1. صادق باشید، حتی زمانی که گناهکار هستید

اگر شما یک یا دو کارت عابر بانک اضافی دارید و هر ماه مبلغی پول را از همسر خود مخفی می‌کنید، در زندگی مشترک خود صادق نیستید. حتی اگر شما این پول را برای وام خانه و یا به سادگی برای هزینه‌های تعطیلات تابستانی استفاده می‌کنید، بالاخره این موضوع روزی آشکار خواهد شد و شما اعتماد همسرتان را از دست خواهید داد.

خیانت معمولاً در رختخواب اتفاق نمی‌افتد، می‌تواند با پول نیز اتفاق بیفتد. اگر شما به همسرتان در مورد هزینه‌های زندگی دروغ می‌گویید، به دست آوردن دوباره‌ی اعتماد او دشوار خواهد بود.

به همین ترتیب، اگر شما احساس می‌کنید که از شریک زندگی خود چند وقتی دور بودید و نتوانستید صحبت کنید، به محض اینکه او را دیدید بگویید. این درس از روش سختی آموخته می‌شود.

 1. به ظاهر خود برسید

پس از گذشت چند سال و چند بچه در دستان خود، ممکن است ظاهر شما رو به افول باشد.

به اولین باری که با شریک زندگی خود ملاقات کردید فکر کنید. آیا شما او را با پیژامه‌های لکه دار و یا دندان‌های مسواک نزده دیدید؟ مطمئناً نه.

منظور این نیست که شما باید مثل جولیان مور (Julianne Moore) که هر شب که در تلویزیون برنامه دارد به خودتان برسید. اما اهمیت دادن به ظاهرتان باعث جذب همسرتان به خود و لذت بردن او از کنار شما بودن می‌شود.

به ویژه وقتی به مهمانی خاصی دعوتید، باید طوری به خودتان برسید که همسرتان وقتی شما را دید بگوید: “وااو عالی دیده میشی”.

ازدواج

 1. روابط دوستانه را خارج از ازدواج خود قرار دهید

بهتر است بعد از اینکه ازدواج کردید، تا جایی که ممکن است سفرهای مجردی با دوستانتان نروید. بله، باید عاشق همسر و بچه‌هایتان باشید تا بتوانید با این موضوع کنار بیایید.

اما گذراندن تعطیلات آخر هفته با دوستان نیز مهم هستند. به اشتراک گذاری داستان‌های زندگی‌تان با دوستان و لذت بردن از تجربه‌های جدید می‌تواند شما را به یک فرد جالب‌تر برای همسرتان تبدیل کند.

بنابراین بعد از ازدواج زندگی مشترکتان باید رابطه‌ی اصلی شما باشد.

ازدواج

 1. مراقب کلماتتان باشید

جملات زیادی وجود دارد که هرگز نباید به همسر چندین ساله‌ی خود بگویید به عنوان مثال: به نظرت همسایه‌ی جدید ما جذاب نیست؟

شاید به نظر شما این یک سؤال بی اهمیت و سطحی است. اما اینطور نیست. شاید شما با این سؤال همسرتان را به سمت خیانت هل دهید.

جملات خود را هرگز با این کلمات شروع نکنید: میدونی این مشکل همیشگیه توئه …

چه کسی دوست دارد چنین جملاتی را از همسر خود بشنود؟

اگر جمله‌ای را با این کلمات شروع کنید، همسرتان قطعاً شروع به دعوا با شما می‌کند: «تو همیشه ….» یا «تو هیچوقت ….»

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۴ اختلاف مهم والدین جدید و چگونگی حل آنها

قبل از گفتن جملات یک لحظه متوقف شوید و در مورد معنای چیزی که می‌خواهید بگویید واقعاً فکر کنید و سپس آن را بگوئید.

 1. سخت نگیرید و خیلی مسائل را از روش آسان حل کنید

در زندگی، چیزهای بزرگ و چیزهای کوچکی وجود دارد. اما اکثر ما مشکلات خیلی بزرگی نداریم. اکثر ما مشکلاتی داریم که بیشتر شبیه ناراحتی‌های کوچک و مکرر است.

به عنوان مثال یک روز همسرتان کابل‌های باتری شما را از ماشینتان بر می‌دارد و پس از راه اندازی ماشینش کابل‌ها را به شما برنگردانده و در گوشه‌ای از پارکینگ یا حیاط رها می‌کند و به سر کار فرار می‌کند. این کارش باعث می‌شود شما کلماتی مانند اینها صرف کنید: اگر تو منو دوست داشتی، می‌تونستی کابل‌های باتری رو توی ماشین من بزاری تا وقتی که من توی یه محله‌ی بد با یه باتری مرده مواجه شدم بتونم خودمو نجات بدم.

معمولاً چنین پاسخی از طرف همسران برای این گلایه شنیده می‌شود: اصلاً تو تا حالا توی محله‌های بد رانندگی کردی؟ یا تو توی محله‌های بد چیکار می‌کنی؟!

اینها ناراحتی‌های کوچکی هستند که اگر به صورت غیرقابل حل باقی بمانند، ما را درگیر می‌کنند. برای داشتن زندگی مشترک شادتر، اینجور مسائل را خیلی سخت نگیرید و ساده حل کنید.

مثلاً بگویید: عشقم آیا کابل‌های باتری ماشین منو سرجاش برگردوندی؟

 1. از سکوت لذت ببرید

گاهی اوقات بهترین راه حل مشکل این است که فقط از آن دور شوید. هر مسئله‌ی جزئی نباید مورد توجه قرار گیرد. تمرین کنید که به همه چیز زیاد گیر ندهید. سخت نگیرید. بیشتر ببخشید. بیشتر فراموش کنید. نیش زبان نزنید.

و یک بار در هر روز، به خودتان یادآوری کنید که چرا با این شخص ازدواج کردید. بر این دلایل تمرکز کنید و بگذارید مشکلات بیایند و بروند.

همچنین ترفند سکوت برای حل مشکلات واقعاً موفقیت آمیز است. اگر سکوت نکنید و هنوز افکار بدی را در ذهین خود جای دهید، کرم‌ها از هر موضوعی خارج می‌شوند.

ازدواج

 1. جزر و مد را تشخیص دهید

هیچوقت رابطه در راستای یک خط راست حرکت نمی‌کند. زندگی بالا و پایین دارد؛ فراز و نشیب دارد. همه‌ی ما از دوره‌هایی می‌گذریم که فقط فکر زندگی بدون عزیزانمان می‌تواند اشک‌ها را در چشمانمان جمع کند. و یک هفته بعد ما نمی‌توانیم گرمی صدای نفس‌های آنها را کنارمان احساس کنیم. همه‌ی ما این لحظات را تجربه کرده‌ایم.

نکته‌ای که باید بدانید این است که شما نباید در هیچ نقطه‌ای راکد بمانید. در حقیقت در یک ازدواج، شما بیشتر وقت خود را در یک زمینۀ عاطفی صرف می‌کنید. زندگی شبیه به رستورانی نیست که زن و شوهر بدون صحبت کردن در در کنار یکدیگر نشسته‌اند. این افراد در واقع در خط صاف حرکت می‌کنند و هنوز آن را نمی‌دانند.

نه، زندگی گذر زمانی است که از ماه‌ها به سال‌ها می‌رود و شما قبل از اینکه چیزی بگویید می‌دانید که همسرتان چه واکنشی خواهد داشت. زندگی هر روز دارای جزر و مد است

 1. مهربان باشید

ما تمایل داریم از مزایای افرادی که بیشتر دوستشان داریم استفاده کنیم. احتمالاً به این دلیل که می‌دانیم آنها نیز ما را دوست دارند.

شما یک روز بد در دفتر دارید و به خانه برمی‌گردید و تمام عصبانیت و خستگی‌تان را به همسرتان خالی می‌کنید.

الگوی بسیار سالمتر این است که هر روز صبح با پرسیدن این سؤال از خودتان شروع کنید: «امروز چه کاری می‌توانم انجام دهم تا شریک زندگیم را شاد کنم؟» آیا بهتر نیست برای کسی که دوستش داری بهترین حالت چهره‌ات را نشان دهی؟ به دنبال روشی برای گفتن “بله” باشید.

این قانون برای والدین نیز کاربرد دارد. اما در یک ازدواج شاد، افراد خانواده مشغول تلاش برای خوشحال کردن یکدیگر هستند. این تلاش گاهی اوقات به معنای نشستن پای بازی‌های بی‌پایان فوتبال، زدن یک کراوات، تماشای یک فیلم ترسناک با چشمان بسته، گذراندن تعطیلات در اطراف سایت‌های جنگ داخلی زمانی که شما واقعاً می‌خواستید تعطیلات خود را به یک ساحل در هاوایی سفر کنید، است. این به معنای انجام کارها بخاطر شریک زندگی‌تان است.

 1. حفظ صمیمیت و اشتیاق، در داخل و خارج اتاق خواب

صمیمیت فقط روابط جنسی نیست و شور و شوق فقط در انجام کارها در آشپزخانه نیست. عادات اتاق خواب همراه با ازدواج مسن می‌شود. ممکن است یک محرک احساسی قوی تر از قدم زدن در زیر نور ماه در ساحل که با یک بوسه پایان می‌یابد، وجود نداشته باشد.

ممکن است هیچ نمایشگر عظیمی از شور و شوق وجود نداشته باشد، هنگامی که یک همسر در اتاق بیمارستانی در تلاش برای به دست آوردن توجه پرستار به همسر بیمارش اشتیاق نشان می‌دهد.

اجازه ندهید که دیگران تعریف کنند که چه مقدار روابط جنسی برای ازدواج شما عادی و یا سالم است. صمیمیت و شور و اشتیاق در بسیاری از اشکال، از جمله گفتگو و نوازش کردن بدست می‌آید.

ازدواج

منبع: huffingtonpost

 

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x