درسهایی برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین از یک کارآفرین نوجوان

درسهایی برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین از یک کارآفرین نوجوان

کارآفرین نوجوان

او یک کارآفرین نوجوان است. در واقع او هنوز تازه از دبیرستان فارغ التحصیل شده، اما از زمانی که او رویکردی کوشا، متفکر و خوش بینانه به کارآفرینی را دنبال کرد، جهان کسب و کار درس‌های بسیاری از آرون گلوبین (Aaron Golbin) می‌تواند یاد بگیرد. با ما در ادامه‌ی مطلب با سایت «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

پسر ۱۵ ساله‌ی نیویورکی خالق تعدادی از فعالیت‌های آنلاین از جمله DebateIsland.comاست. این سایت یک پلت فرم بحث و گفتگویی است که از AI (هوش مصنوعی) برای انقلابی کردن تجربه بحث آنلاین استفاده می‌کند.

او همچنین LostCry.com را تأسیس کرده است. یک وب سایتی که کاربران می‌توانند داستان‌های اجداد خود را از سختی‌ها به عنوان مثال در دوران جنگ به اشتراک بگذارند.

وب سایت DebateIsland.com یک پلت فرم آنلاین است که از gamification به تلاش برای صرفه جویی در پول آنلاین به یک تجربه مانند بازی استفاده می‌کنند.

گلوبین می‌گوید: تا جایی که یادم هست من همیشه به فن آوری‌های در حال ظهور، نوآوری‌های جدید، استارت آپ‌ها و وب سایت‌ها بسیار علاقه مند بودم.

در سال ۲۰۱۴، در حالی که در کلاس پنجم درس می‌خواند، او شروع به شرکت در کلاس‌های برنامه نویسی آنلاین کرد، که موجب علاقه‌اش به برنامه نویسی شد. از آنجا، او کلاس‌های برنامه نویسی بیشتری در طیف متنوعی از زبان‌ها گرفت که دانش او را در برنامه نویسی گسترش داد.

وقتی که گلوبین در کلاس هفتم بود، که شروع به ایجاد یک پلتفرم بحث آنلاین کند. این ایده از تجربه‌ی شخصی او برای لذت بردن از بحث با همکلاسی‌هایش در ذهنش تداعی شده بود.

گلوبین می‌گوید: با سایت DebateIsland.com هدف من ایجاد بحث آنلاین با طوفان مغزی بود. چهار قالب گفتگو وجود دارد که عبارتند از “گاه به گاه”، “متقاعد کردن من”، “فرمالیش” و “رسمی”. این به این معنی است که این پلت فرم به همه نوع افراد جذاب خواهد بود.

DebateIsland در حال حاضر بیش از ۸۰۰۰ کاربر و ۲۰۰۰ بحث دارد.

گلوبین یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۷، دومین کسب و کار خود به نام BestDealWins.com، را راه اندازی کرد.

او می‌گوید: من دیدم که چقدر مردم از پس انداز پول لذت می‌برند. بنابراین ایده‌ای به ذهنم خطور کرد که تلاش‌های ذخیره‌ی پول خود را به یک چالش تبدیل می‌کند و به آنها تجربه‌ای شبیه به یک بازی می‌دهد.

همان سال، مادر بزرگ ۹۲ ساله‌اش، تیسالیا زاوسلاوکی که از بازماندگان هولوکاست بود، تجربیات زندگی خود را در طول این دوران وحشتناک در تاریخ به اشتراک گذاشت. بیشتر این تجربیات را در دفتر خاطرات او نوشته شده بود. این موضوع گلوبین را برای ایجاد سومین پلت فرم آنلاین خود، LostCry.com برانگیخت.

او در مورد این سایت می‌گوید: این وب سایت جایی است که افراد می‌توانند داستان‌های خانوادگی خود را درباره سختی‌ها به اشتراک بگذارند. داستان‌هایی از جنگ، مهاجرت، حقوق مدنی و یا مانند مادر بزرگ من زنده ماندن در هولوکاست.

در میان این وب سایت‌ها DebateIsland.com در حال حاضر با توجه به استفاده از AI، علاقه زیادی را به خود جلب کرده است.

کارآفرین نوجوان نوپای تکنولوژیک به نظر می‌رسد به راحتی فهمیده است که به کجای تکنولوژی جدید چنگ بزند.

کارآفرین نوجوان

گلوبین توضیح می‌دهد: Debra AI یک جزء اصلی DebateIsland.com است و ترکیبی از API‌ها و کد اختصاصی است که استدلالات را تجزیه و تحلیل می کند و می تواند برنده یا برندگان بحث ها با دقت بالا بر اساس مقدار گسترده داده ها و عوامل مختلف پیش بینی کند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   شکست های مشهور و چگونگی بازگشت از آنها از زبان ۴ کارآفرین

گلوبین با وجود این همه ایده‌های خلاق در ساخت و راه اندازی سیستم عامل‌های خود با چندین چالش مواجه است. از جمله بازاریابی خلاقیت‌های آنلاین او.

او می‌گوید: هر کسب و کار یا استارت آپ جدید برای موفقیت باید مبارزه کند. مگر اینکه یک استراتژی بازاریابی بسیار خوب داشته باشد. پلت فرم شما ممکن است محصول یا راه حل برجسته‌ای داشته باشد، اما هیچ کس در مورد آن خبر ندارد. برای غلبه بر این چالش خاص، من برای گرفتن مشاوره‌های مختلف به افراد متفاوت نزدیک شدم و از مشاوره‌ها برای ایجاد استراتژی بازاریابی برای DebateIsland.com استفاده کردم که جواب هم داد.

از لحاظ بودجه، گلوبین هزینه‌های خود را متقبل شده و هزینه‌ها را به حداقل رسانده است. به همین دلیل برای اجرا و پابرجا نگه داشتن سیستم عامل خود و کسب و کارش نیاز به پول نقد کمی دارد. بزرگترین هزینه‌ای که او سرمایه‌گذاری کرده زمان خود بوده است. نگاهی به پشتکار او این پرسش را مطرح می‌کند: چگونه یک کارآفرین نوجوان ۱۵ ساله برنامه‌های خود، برنامه نویسی وب سایت‌هایش، مدیریت آنلاین کاربران و وظایف بازاریابی خود را با کارهای مدرسه و بقیه‌ی زندگی خود به طور همزمان به تعادل می‌رساند؟

جواب خیلی ساده است: او به هنر مدیریت زمان تسلط دارد.

او می‌گوید: بهره وری از زمان خود و مدیریت مؤثر زمان مؤلفه‌های کلیدی برای کارآفرین بودن است.

گلوبین در داشتن یک خانواده‌ی پشتیبان و حامی خوش شانس است. او پدر و مادری دارد که می‌گوید نقشی کلیدی در الهام گرفتن او برای دنبال کردن رؤیاهای او و ایجاد استارت آپ‌هایش بازی کرده‌اند.

یکی از چشمگیرترین موارد در مورد رویکرد این کارآفرین نوجوان به کسب و کار، منضبط بودن و عزم اوست؛ او میلیونر نیست، اما او تمام اجزای مورد نیاز برای دستیابی به موفقیت مالی را دارد. با نگاه به آینده او می‌گوید گزینه های او برای کسب درآمد از پلتفرم‌هایی شامل تبلیغات، محتوای حمایت شده، کمک‌های مالی و عضویت پرمیوم است. اما او عجله‌ای ندارد. تمرکز اصلی او بر این است که مطمئن شود که در این موارد بهترین‌ها را می‌تواند انجام دهد.

در حال حاضر، این کارآفرین نوجوان که اوقات فراغت خود را صرف خواندن کتاب و تماشای اخبار سیاست، سهام، اقتصاد و برنامه‌های تکنولوژی‌می‌کند قصد دارد تا به توسعه‌ی کسب و کار خود ادامه دهد. و در نهایت به تبدیل شدن به مربی برای دیگر کارآفرینان جوان به دنبال شروع کسب و کار خود هستند امیدوار است.

دستاوردهای او شاهد عینی اراده و دیدگاه وی است که برای فردی در سن و سال او کاملاً بی نظیر هستند. او همچنین دارای یک وجدان عمیق اجتماعی است. یکی از اهداف اصلی او این است که داستان مادر بزرگ خود از سختی‌هایی که کشیده است را با مخاطبان بسیار گسترده‌تر به اشتراک بگذارد. کارآفرینان سنین مختلف می‌توانند از این کارآفرین نوجوان برای راه اندازی و اداره‌ی یک کسب و کار جدید چیزهای زیادی یاد بگیرند.

منبع: forbes

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x