بعد از رها کردن کار در دفتر کار، از بودن در کنار خانواده لذت ببرید

بعد از رها کردن کار در دفتر کار، از بودن در کنار خانواده لذت ببرید

خانواده

جدا کردن تایم کار از تایم خانواده

اگر پس از یک روز طولانی در محل کار، همسرتان به خانه با روحیه‌ی خراب می‌آید، به شوخی به او بگویید که دوباره به محل کارش برگردد. جامعه‌ی پر تنشی که ما در آن زندگی می‌کنیم اغلب جدا کردن زندگی کاری ما را از زندگی با خانواده دشوار می‌سازد. از آنجا که ما مشکلات در سر کار با ما هستند، آنها همیشه در ذهن ما می‌مانند.

 • اگر چه وظایف ما در کار به زندگی روزمره‌ی ما وابسته است، لازم است که وقتی برای استراحت و پیدا کردن یک مکان آرام به خانه می‌رویم، نگرانی‌های کاری‌مان را ترک کنیم.

ما برخی از راهکارهایی را که واقعاً برای ترک کار در دفتر کار داریم تا شما بتوانید در خانه استراحت کنید. با ما در ادامه‌ی مطلب با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

 1. یک برنامه‌ی روزانه را دنبال کنید.

تعداد ساعاتی را که می خواهید کار کنید را برنامه ریزی کنید. هنگامی که شما ” کار را رها می‌کنید”، “خارج از دفتر” هستید، حتی اگر لازم باشد باید تلفن و ایمیل خود را نادیده بگیرید.

اگر شما به یک شام خانوادگی صلح آمیز نشسته‌اید، دنیا به پایان نخواهد رسید. می‌توانید تماس‌های گوشی خود را به پیغام‌گیر بگذارید. قبول کنید که می‌توانید صبر کنید تا صبح روز بعد در کار با این چیزها روبرو شوید. خودتان را به انجام این کار آموزش دهید.

 • اگر تنها راه برای به دست آوردن زمانی برای خانواده یا زمان “شما” این است که برنامه‌ای را تنظیم کنید، این کار را انجام دهید. خیلی طول نخواهد کشید که شما از زمان برنامه‌ریزی شده‌ی خود قدردان خواهید بود.
 • اجازه دهید به گوشی همراه شما، هنگامی که در داخل خانه‌تان هستند پیام بیاید. پیام‌های خود را برای فردا صبح هنگام بازگشت به کار خود نگه دارید.

مادرانی که در تمام طول روز در خانه هستند ممکن است این را به خصوص به چالش بکشند. اما شما می‌توانید فرزندان خود را برای پیگیری برنامه خود آموزش دهید. هنگامی که آنها در رختخواب هستند، به آنها بگویید که مامان هنگام شب بازنشسته می‌شود و کمی زمان برای خودتان جدا کنید.

خانواده

کودکان تمایل دارند به این مرزها احترام بگذارند. و دیگر افرادی که به دنبال زمان شما هستند نیز می‌توانند دنبال کردن این برنامه را یاد بگیرند.

 1. لباسهای مختلفی را بپوشید.

شما باید استانداردهای خاصی را با لباس کار خود حفظ کنید، اما زمانی که به خانه می‌روید و به لباس‌هایتان را به لباس راحت‌تر تغییر دهید، فرصتی برای استراحت کردن به دست می‌آورید.

 • چه لباس‌های کاری شما شامل یک یونیفرم مخصوص و چه یک ست کاری باشد، تغییر آنها به چیزی راحت‌تر در خانه به ذهن شما هشدار می‌دهد که تایم کار به پایان رسیده است.
 • به محض رسیدن به در داخل منزلتان کفش‌های خود را به دمپایی‌های راحت تغییر دهید. آنها را در نزدیکی درب و دم دست نگه دارید.
 1. به خودتان مدت زمان مناسبی برای استرس زدایی بدهید.

شما ممکن است دوست داشته باشید در یک صندلی راحت کتاب مورد علاقه‌ی خود را بخوانید یا نوشیدنی مورد علاقه‌تان را بیاشامید و استراحت کنید. هر فعالیت استرس زدایی که مورد علاقه‌ی شماست، تا زمانی که مطمئن نیستید می‌خواهید به کار خود وقفه دهید و آماده نیستید، انجام ندهید.

 • اگر زمانی که شما به خانه برمی‌گردید فرزندانتان از شما آویزان می‌شوند، دستورالعمل‌هایی را با همسر یا فرزندانتان تنظیم کنید تا زمانی را برای استرس زدائی به شما بدهند.
 • اجازه دهید سفر به خانه فرصتی برای کاهش سطح استرس شما شود، به ویژه اگر شما از طریق وسایل نقلیه‌ی عمومی رفت و آمد می‌کنید. برخی از راه‌های استراحت کردن این است که در گوشی شخصی خود به موسیقی گوش کنید یا فقط از پنجره به بیرون نگاه کنید. با این کارها زمانی که شما به خانه رسیدید آرام خواهید بود.
 • اما من توصیه نمی‌کنم که بقیه‌ی شب را در حالت استرس زدایی بمانید! هنگامی که ذهن خود را از کار جدا کردید، در زندگی خانوادگی‌تان شرکت کنید.
 1. یک مانع فیزیکی برای تعریف منطقه کارتان ایجاد کنید.

همانطور که بسیاری از افرادی که شروع به کار در خانه می‌کنند، متوجه می‌شوند که جدا نگه داشتن کار و زندگی در خانه راحت نیست. اگر در خانه کار می‌کنید، بخش‌هایی از خانه‌ی خود را جدا کنید که به طور انحصاری برای کار باشد و نه برای خانواده. و آن را از منطقه‌ی خانوادگی خود جدا کنید.

 • یک اتاق خاص را به عنوان فضای کاری خود تنظیم کنید یا با استفاده از یک پارتیشن یک فضای کاری جداگانه در یک اتاق ایجاد کنید. برای جلوگیری از احتمال اینکه شما در هنگام کار با خانواده خود مشغول نشوید.
 • اگر با یک لپ تاپ کار می‌کنید، در برابر وسوسه‌ی انجام کار با آن در خارج از منطقه‌ی کار در خانه مقاومت کنید. وسوسه انگیز است که اجازه دهید کار شما را عصرها هم از بودن با خانواده‌تان دور کند.
شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   بایدها و نبایدهای برخورد و صحبت با رهبران شرکتتان به عنوان کارمند تازه وارد

خانواده

آگاه باشید که برنامه‌ی تحت کنترل شما به شما آرامش می‌دهد و احساس رضایت را به شما می‌دهد. زمانی که شما در محیط کاری نیستید، به رئیس‌تان اجازه ندهید که زندگی شما را کنترل کند. بدین ترتیب شما بیشتر خوشنود و سالم‌تر خواهید بود. و اگر بیشتر وقت خود را به خود و عزیزان خود اختصاص دهید، ساعات کاری مفیدی خواهید داشت. با خودتان مهربان باشید. شما لایق این هستید!

منبع: exceptionalmag

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x