چگونه کمبود ارتباطات به طور جدی می‌تواند کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد؟

چگونه کمبود ارتباطات به طور جدی می‌تواند کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد؟

همانطور که می‌دانید قدرت ارتباط مؤثر شگفت انگیز است. شرکتی که به طور واضح استراتژی‌های خود را تبادل می‌کند و کمبود ارتباطات ندارد، می‌تواند همه را برای رسیدن به یک هدف واحد به کار بکشد.

از سوی دیگر، یک کمپانی که به وضوح کمبود استراتژی ارتباطی دارد، پرسنلی خواهد داشت که خوب کار نمی‌کنند، زیرا آنها چشم انداز را نمی‌دانند.

اگر شما شخصی را دیده‌اید که یک سخنرانی را انجام می‌دهد و شما را برای انجام کاری به حرکت وا می‌دارد، پس قدرتمندی ارتباطات را در عمل دیده‌اید. کسی که قادر است به دیگران از طریق اثربخشی ارائه‌ی یک پیام انگیزه دهد، در واقع فردی کاملاً قدرتمند است.

من هنگامی که به عنوان مدیر فروشگاه Kinko کار می‌کردم، در طول روز متوجه می‌شدم که قدرت ارتباط راه برگشت دارد. من واقعاً نمیتوانم توضیح دهم که چگونه تعداد سفارشات به دلیل کمبود ارتباطات کتر می‌شد و نتیجه‌ی مطلوبی نمی‌داد. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که یا یک مشتری به وضوح توضیح نمی‌داد که چه چیزی می‌خواهد و یا همکار نمی‌توانست به طور موثر با قابلیت‌های ما ارتباط برقرار کند. اکثر این اشتباهات به کمبود ارتباطات منجر می‌شد.

ما همه درباره‌ی چگونگی صحبت کردن برای گرفتن آنچه می‌خواهیم خوانده‌ایم. اگر شما در رابطه‌ای هستید که نمی‌توانید به طور مؤثر خواسته و نیازهای خود را به شریک زندگی خود انتقال دهید، شانس خود را برای دریافت این خواسته‌ها و نیازها از دست می‌دهید. این موضوع در مورد هر وضعیتی درست است.

همان موضوع در مورد کار نیز صادق است. اگر شما در مورد آنچه که از کسب و کار خورد می‌خواهید یا آنچه برای شما اهمیت دارد ارتباط برقرار نکنید، شانس اتفاق افتادن این امر به شدت بر روی حرفه‌ی شما تأثیر خواهد گذاشت. کمبود ارتباط در محل کار می‌تواند از بسیاری جهات تأثیر مخربی داشته باشد.

بیان آنچه شما می‌خواهید خودخواهی نیست. برای شما لازم است که رابطه یا شغلی را که می‌خواهید و دوست دارید داشته باشید. توانایی برقراری ارتباط خوب یک پاداش بزرگ در کمک به شما برای دستیابی به کسب و کاری است که می‌خواهید.

چگونه کمبود ارتباطات می‌تواند به طور جدی کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد؟

همانطور که شما در زمینه‌ی کسب و کار خود تجربه به دست می‌آورید، نام تجاری خود را نیز می‌سازید. نام و نام خانوادگی، شهرت شما، وضعیت شما، شخصیت شما و موقعیت شما در شرکت و زمینه‎‎‌ی کسب و کار شما هر روز توسط آنچه که انجام می‌دهید و یا آنچه که انجام نمی‌دهید، ایجاد می‌شود.

شما ممکن است به عنوان کسی که همه‌ نوع کاری را انجام می‌دهد شناخته شوید. شاید شما فردی هستید که همیشه یک راه حل خلاقانه دارد. هنگامی که یک پروژه‌ی مهم مطرح می‌شود ممکن است نام شما باشد که به ذهن‌ها می‌رسد که تیم را هدایت کند.

اگر مهارتهای ارتباطی ضعیف دارید یا کمبود ارتباط داشته باشید، نام شما احتمالاً نامی نخواهد بود که وقتی پروژه‌ی بزرگی مطرح می‌شود، به ذهن متبادر می‌شود. بدین ترتیب شما در کار خود ارتقاء نخواهید یافت. در ادامه چند پاسخ برای چرا وجود دارد. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

شما پشتیبانی یا ابزار مورد نیاز برای موفقیت را دریافت نخواهید کرد.

اگر قادر به برقراری ارتباط نیستید، چطور انتظار دارید که ابزار و منابع لازم برای انجام بهترین کار ممکن را داشته باشید؟ ما نمی‌توانید!

کمبود ارتباطات شما را از تمام منابع دور خواهد کرد. باید بدانید که برای موفقیت در شغل‌تان باید چه چیزهایی داشته باشید و آن نیاز را بسنجید. یکی از بزرگترین نیازها توسعه‌ی مهارت‌های کاری شما است. شما باید در بالای آنچه که نیاز فعلی است (و درخواست آن وجود دارد) و یا در زمینه‌ی کسب و کار شما باقی می‌ماند باشید. این موضوع در صنایع پویا مانند تکنولوژی بسیار اتفاق می‌افتد.

احتمال زیادی وجود دارد که شما اشتباه درک می‌شوید.

هنگامی که نمی‌توانید افکار و اندیشه‌هایتان را به روشنی بیان کنید، خود را در معرض خطر بزرگی قرار می‌دهید. اگر شما کمبود مهارتهای ارتباطی داشته باشید، مردم خیلی راحت از آنچه که شما منظور دارید یا موقعیت شما را در مورد چیزی اشتباه معنی می‌کنند و باعث سوء تفاهم می‌شود.

اگر شما در مورد مسائل مختلف نتوانید نقطه نظر خود را بیان کنید، همکارانتان به راحتی می‌توانند آنچه را که شما فکر کنید را حدس بزنند، فرقی نمی‌کند درست یا غلط.

کمبود ارتباطات به احتمال زیاد باعث افزایش شانس اشتباه درک شدن شما خواهد شد.

شما ممکن است حذف شوید و یا گمراه شوید.

افرادی که ارتباطات ضعیف دارند یا کمبود مهارت ارتباطی دارند، متمایل به شنوندگان بد بودن دارند. شنوندگان بد به چیزی که به آنها گفته می‌شود توجه زیادی نمی‌کنند. آنها همچنین بیشتر تمرکز خود را از دست می‌دهند و بدون اینکه واقعاً بدانند چه اتفاقی در حال افتادن است، به نتیجه گیری‌های خود می‌رسند.

کمبود ارتباطات

این نوع افراد از مکالمه‌ها بیشتر و بیشتر حذف می‌شوند زیرا همکارانشان از اداره‌ی آنها خسته شده‌اند. هیچ کس دوست ندارد که با کسی که تمام وقت حواسش پرت است و هرگز به صحبت‌ها واقعاً گوش نمی‌کند، کار کند. بعد از مدتی تنها کسی که برای صحبت با آنها باقی می‌ماند خودشان هستند.

کمبود ارتباطات باعث ایجاد تردید و عدم اطمینان می‌شود.

این حالت به خصوص اگر شما مدیر تعدادی از افراد هستید درست است. عدم ارتباط با تیم‌تان می‌تواند ناامنی زیادی ایجاد کند. افرادی وجود دارند که واقعاً نمی دانند چه مسئولیت‌هایی را در نقش خود دارند، چرا که مدیرشان هرگز اهداف و انتظارات را به آنها اطلاع نمی‌دهد.

متأسفانه این اتفاق غیر معمول نیست. این موضوع حتی هنگام کار کردن با دیگران هم صادق است. اگر شما قادر به برقراری ارتباط با دیگران نیستید، نمی‌دانید چه کاری انجام می‌دهید یا چه اتفاقی می‌افتد، مشکل خواهید داشت.

کمبود ارتباطات شما می‌تواند به شایعات و سخن چینی منجر شود.

وقتی در مورد چیزی حرفی نمی‌شنویم، طبیعت انسانی ایجاب می‌کند که با جاهای خالی را با دیدگاه خودمان پر کنیم. ما عدم اطمینان را دوست نداریم، بنابراین زمانی که کمبود ارتباطات با کسی که با او کار می‌کنیم داریم، خودمان معما را حل می‌کنیم.

به عنوان مثال از بازبینی سالیانه‌ی شما به مدت ۲ ماه گذشته است و هیچ چیزی از رئیس خود نشنیدید؟ آنها شاید در نظر دارند که شما را از پست‌تان حذف کنند.

یکی از همکارانتان همیشه بعد از ظهر پنجشنبه از دفتر خارج می‌شود؟ احتمالاً گناه او را هم به حساب شما می‌نویسند.

می‌ببینید چطور این کمبود ارتباطات می‌تواند شایعات و حدس و گمان را ایجاد کند؟

تا به اینجا برخی از مسائلی را مرور کردیم که کمبود ارتباطات می تواند به شدت بر روی کسب و کار شما تأثیر بگذارد. در ادامه بیایید به اینکه چگونه می‌توان مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود بخشید نگاهی بیاندازیم.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   چگونه وفاداری کارمندانتان را افزایش دهید؟

روش‌هایی برای بهبود مهارت‌های ارتباطی شما

هنگامی که شما در مورد بهبود مهارت‌های ارتباطی خود در کسب و کارتان فکر می‌کنید، باید به شیوه‌های اصلی ارتباطی، کلامی و نوشتاری نگاهی بیاندازید.

بیایید با هم نگاهی به چگونگی بهبود مهارت‌های ارتباطی و مکالمه کلامی شما بیاندازیم.

کلامی

  1. کمتر بهتر است

آیا تا به حال از یک جلسه بیرون رفته‌اید و احساس کرده‌اید که یک شخص تمام وقت صحبت کرده است و شما چیزی نیاموخته‌اید؟ مانند آن فرد نباشید.

هنگامی که در محل کار صحبت می‌کنید آن را کوتاه و شیرین کنید. زمانی که وقت صحبت کردن در مورد مسائل مهم است، سر مخاطب خود را با شلوغ کردن کلمات به درد نیاورید.

  1. شنونده‌ی خوبی باشید

ممکن است به نظر خنده دار باشد تا به منظور ارتباط برقرارکننده‌ی خوب بودن باید یک شنونده‌ی خوبی باشید. اما در واقع به هم ربط دارند.

هنگامی که شما نشان می‌دهید که در حقیقت گوش می‌دهید و مراقب آنچه دیگران می‌گویند هستید، نشان می‌دهد که شما نیازهای آنها را درک می‌کنید. این کار شما را قادر به ایجاد اعتماد در رابطه می‌کند. این کار کلید رابطه است.

  1. با اعتماد به نفس باشید

هنگامی که با اعتماد به نفس صحبت می‌کنید، نشان می‌دهد که شما می‌دانید در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید. این حالت فقط کلامی نیست، بلکه در مورد زبان بدن شما هم است.

هنگام صحبت کردن با کسی، با تن صدای واضح صحبت کنید و تماس چشمی با آن فرد حفظ کنید. این کار اعتماد به نفس شما را انتقال می‌دهد.

  1. قبل از اینکه دهانتان را باز کنید، فکر کنید

هنگامی که قبل از اینکه در واقع صحبت کنید، ایده‌های نسبتاً خوبی از آنچه می‌خواهید بگویید دارید، شما می‌توانید ایده‌های خود را به روشنی انتقال دهید. همچنین این حالت به شما کمک می‌کند تا مکث‌های طولانی‌ را زمانی که صحبت می‌کنید حذف کنید.

  1. مختصر بگویید

آیا تا به حال نقل قول‌های انیشتین را خوانده‌اید؟ او می‌گوید: اگر نمی‌توانید موضوع را به سادگی توضیح دهید، پس شما آن را به اندازه کافی درک نکردید؟

این مسئله در مورد کسب و کار نیز صادق است. شما باید بتوانید با افکار و اندیشه‌های خود را به روشنی و به سادگی ارتباط برقرار کنید تا دیگران بتوانند شما را درک کنند.

نوشتاری

  1. گرامر و املای خود را بررسی کنید

این موضوع به یک دلیل مهمترین است. در سر کار، بسیار مهم است که شما خطاهای دستوری در ارتباطات نوشتاری‌تان نداشته باشید. این حالت شامل گزارش‌ها و همچنین ایمیل‌ها هم می‌شود.

با توجه به خطاهایی که در ارتباطات نوشته شده شما وجود دارد، دیگران فکر می‌کنند که در دقت به املای کلمات خیلی تنبل و یا کند هستید.

  1. روشن و مختصر باشید

این عامل به همان اندازه که در کلامی نوشته شده، مهم است.

بسیاری از ما ایمیل‌های زیادی را در محل کار دریافت می‌کنیم. هیچ کس دوست ندارد برای پیدا کردن یک یا دو نکته‌ی مورد نیاز خود در دریایی از اطلاعات غرق شود.

  1. مخاطبان خود را بشناسید

اگر شما یک ایمیل به رئیس شرکت خود می‌نویسید، باید یک لحن خاص بنویسید. اما اگر ایمیل را به همکارانتان که هر روز ناهار خود را با آنها می‌خورید می‌نویسید، نیازی به رسمی بودن نیست.

به مخاطب خود در نوشتن توجه کنید.

  1. از ساختار استفاده کنید

این عامل در کنار روشن و مختصر بودن استفاده می‌شود. اگر ایمیل‌ها را در یک پاراگراف طولانی که شامل ۱۰۰۰ کلمه است بنویسید، خودتان را از چشم خوانندگانتان می‌اندازید.

از ابزارهایی مانند سر تیترها، نشانه‌گذاری‌ها و شماره‌گذاری زمانی که نیاز به شکستن جملات است استفاده کنید و ساختار خوبی را ایجاد کنید که در سراسر متن جریان دارد. این نکته در هر سند نوشتاری کاربرد دارد. فرقی نمی‌کند که گزارش، ایمیل یا چیز دیگری باشد.

  1. از نام‌ها استفاده کنید

برای ایجاد نوشته‌ی جذاب و دوستانه‌تر، از اسم کوچک مخاطبین خود در صورت امکان استفاده کنید. بدیهی است که شما این کار را نمی‌توانید در یک گزارش رسمی انجام دهید، اما مطمئناً در ایمیلها و مشابه آن می‌توانید.

همچنین اثبات شده است که شروع نوشتار با نام کسی کمک می‌کند تا طرف مقابل به موقع و مثبت‌تر پاسخ دهد. به عنوان مثال می‌توانید ایمیلی دارای جملاتی شبیه به جملات زیر بنویسید:

بابک جان همانطور که می‌دونی ما نیاز داریم که هر چه زودتر فیش حقوقی مرداد ماه علی رو دربیاریم، اگر برای انجام سریعتر این کار همکاری کنی ممنون میشم. منتظر دریافت پاسخ سریع ازت هستم.

چگونه ارتباطات قوی کسب و کار شما را بهبود می‌بخشد؟

وقتی مهارت های ارتباطی قوی ایجاد می کنید، این کار می‌تواند از طریق بسیاری از روش‌ها به حرفه‌ی شما کمک کند.

کمبود ارتباطات

اول از همه، مهارت‌های ارتباطی قوی، اعتماد به نفس و ایده‌های شما را نشان می‌دهد. این کیفیت عالی است که به طور کلی و مطمئناً در محل کار باید باشد.

هنگامی که شما به توانایی‌های خود اطمینان دارید، باعث می‌شود که دیگران شما را به عنوان یک رهبر بینند.

مهارت‌های ارتباطی قوی به شما کمک می‌کند تا امتیازات زیادی را داشته باشید. هنگامی که شما به وضوح و مختصر می‌توانید نظر خود را در مورد نکات مهم بیان کنید، مطمئناً درک خواهید شد. هنگامی که شما به وضوح درک می‌شوید، این موضوع به دیگران کمک می‌کند تا ایده‌های شما را به راحتی قبول کنند.

داشتن توانایی برای انتقال آنچه شما به طور مؤثر نیاز دارید، به شما کمک می‌کند ابزار و منابع مورد نیاز برای انجام کار خود را به بهترین نحو به دست آورید. هنگامی که شما می‌توانید به رئیس خود بگویید که رفتن به یک کنفرانس به شما کمک می‌کند تا در سطح بالای شغل خود بمانید، شانس خوبی برای رفتن دارید.

رئیس‌تان می‌تواند ROI (بازگشت سرمایه) را برای دریافت منابع جدید نشان دهد. اگر بتوانید به خوبی ارتباط برقرار کنید خیلی هم سخت نیست.

داشتن ارتباط خوب، رهبر ارشد مهارت است که در دیگران برای کمک به هدایت تیم‌ها می‌تواند استفاده شود. به عنوان مثال من می‌دانم که من جزو آن دسته از مدیرانی هستم که تیم را هدایت می‌کنند اما با اهداف، فرآیندها و انتظارات ارتباط بدی دارم. این ضعف منجر به گروه‌های با اجرای ضعیف و نتایج پایین می‌شود.

اگر شما یک رهبر هستید، پس داشتن مهارتهای ارتباطی قوی، برای دنبال کردن دیدگاه شما از طرف اعضای گروهتان مهم است. کار برای یک رهبر با مهارت‌های ارتباطی ضعیف برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود تنها منجر به یک کار بی هدف می‌شود.

نتیجه گیری

در این مقاله ما با هم بحث کردیم که چگونه کمبود ارتباطات می‌تواند به شدت بر روی کسب و کار شما تأثیر بگذارد. هنگامی که نقصی در ارتباط برقرار کردن نشان می‌دهید، می‌تواند به شدت بر موفقیت شما در کار حرفه‌ای تأثیر بگذارد.

برای دریافت آنچه که می‌خواهید، صحبت کنید. داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

منبع: lifehack

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x