مصاحبه با سللی هلگسن: چگونه زنان در محل کار ارتقا می‌یابند و چه چیزی شما را عقب می‌اندازد

مصاحبه با سللی هلگسن: چگونه زنان در محل کار ارتقا می‌یابند و چه چیزی شما را عقب می‌اندازد

سللی هلگسن (Sally Helgesen) نویسنده، سخنران و مربی رهبری است، که در Forbes به عنوان کارشناس برتر جهان در زمینه‌ی رهبری زنان ذکر شده است. در سی سال گذشته، مأموریت او کمک به رهبران زن در سراسر جهان در تشخیص، بیان و اعمال قدرت‌های بزرگشان بوده است.

سللی هلگسن

سللی هلگسن معتقد است: “زنان از رویارویی با عرصه‌های تحت سلطه مرد هنوز شک و تردید دارند که آیا می‌توانند این کار را انجام دهند یا خیر”.

در واقع، ما اجازه خواهم داد سللی هلگسن این کار را بکند، زیرا این ایده‌ها از کتاب او آمده است: “چگونه زنان بالا می‌روند: شکستن ۱۲ عادتی که شما را از پیشرفت، ارتقا یا شغل بعدی‌تان باز می‌دارد” و ما خیلی خوش شانس بودیم که اخیراً مصاحبه‌ای با او انجام دادیم.

هلگسن می‌گوید: شناختن این رفتارها می‌تواند به بسیاری از مردان کمک کند تا از زنان به عنوان همکاران، مربیان و مربیان حمایت کنند. من نیز از بسیاری از مردان شنیدم که آنها با بعضی از رفتارها در این کتاب شناسایی می‌شوند. بنابراین، اینها لزوماً رفتارهای زنان نیستند، آنها رفتارهای انسانی هستند. آنها رفتارهایی هستند که به احتمال زیاد برای رسیدن به ارتقاء در راه زنان وجود دارد.

مشکل جنسیتی زنان

هلگسن به عنوان یکی از کارشناسان رهبری زنان می‌گوید که تقسیم جنسیتی بیشتر در مورد تجربه‌ای بیش از بیولوژی است.

او ادامه می‌دهد: من می‌دانم که مردان و زنان در محل کار اغلب تجربه‌های مختلفی دارند. این تجربیات همه چیز را شکل می‌دهند، از سطح اطمینان تا نحوه‌ی ایجاد روابط و چگونگی مذاکره با یکدیگر. همچنین این تجربیات انتظاراتشان را نیز شکل می‌دهند.

به عنوان مثال زنان از رویارویی با عرصه‌های تحت سلطه مرد هنوز شک و تردید دارند که آیا می‌توانند این کار را انجام دهند یا خیر. این می‌تواند بعضی از رفتارهایی را که ما در این کتاب توصیف می‌کنیم، مانند کمال گرایی، ارزش دادن بیش از حد به تخصص و اولویت دادن به شغل خود قبل از هرچیزی را نتیجه بدهد.

عادت‌های زنان: ترس از لاف زدن و بیماری در مقابل خواهش

دیگر عادت‌های محدود کننده ریشه در رفتار دختران و زنان دارد که رفتارهای مورد انتظاری هستند. اینها عبارتند از دو عادت اول که در این کتاب مورد بحث قرار می‌گیرند: عدم تمایل به ادعای دستاوردهای خود و انتظار از دیگران برای به خودی خود توجه کردن و پاداش دادن به مشارکت‌های شما. سپس یک چالش عظیم و آشنا از هشت عادت وجود دارد: «بیماری در مقابل خواهش».

هلگسن می‌گوید: تمایل انگیزش بیماری در مقابل خواهش این است که واقعاً مایل باشید همه فکر کنند شما یک فرد فوق العاده هستید، به طوری که تمامی انتظارات آنها را برآورده کرده و زندگی آنها را ساده تر کنید. این روش می‌تواند در زندگی حرفه‌ای شما خیلی زود جواب دهد؛ زیرا همه کسی را که برای رضایت و تأمین آنها تلاش می‌کند را می‌خواهند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   زندگی نامه برایان تریسی

او ادامه می‌دهد: اما، همانطور که قدرت شما بالاتر می‌رود، سرمایه گذاری در این ایده که هر کس فکر کند شما یک شخص فوق العاده هستید، قطعاً می‌تواند شما را عقب نگه دارد. چرا که شما قصد دارید مرزهای زمانی بسیار دشواری را تنظیم کنید.

سللی هلگسن

زنان حریم خود را ادعا می‌کنند!

هر ۱۲ عادت زنان واقعاً در نوبه‌ی خود شگفت انگیز هستند (که در کتاب هلگسن بیان شده). اما، شماره‌ی نه “کوچک شمردن” است که به لحاظ جسمی، خودتان را تا جای ممکن کوچک کردن است.

این اتفاق زمانی می‌افتد که شما در یک جلسه شلوغ گیر می‌کنید، به طوری که کسانی که دیر کردند به طور متوالی به میز جلسه اضافه می‌شوند (و شما حرص می‌خورید). یا بدتر، زمانی که شما به صورت صریح خود را تسکین می‌دهید و می‌گویید آرام باش داره تموم می‌شه.

هلگسن می‌گوید: اگر شما پیامی به دیگران ارسال می‌کنید، “من حریم خود را نگه نمی‌دارم، من محکم نیستم”، سپس افراد دیگر شما را بی اهمیت می‌پندارند. این حالت روش خوبی برای بیان حضور شما نیست.

پرحرفی زنان در رهبری

هلگسن می‌گوید: و این متضاد کوچک شمردن است که به همان اندازه مفید است.

این عادت دهم است، که هلگسن آنرا “بیش از حد” می‌نامد. بیش از حد چی؟

هلگسن توضیح می‌دهد: اینها جزو خلق و خوی زنان هستند: اطلاعات بیش از حد، صحبت و توضیح بیش از حد، پیشینه‌ی بیش از حد، کلمات بی‌شمار.

تحقیقات نشان می‌دهد که زنان روزانه به طور متوسط از ۲۰،۰۰۰ کلمه استفاده می‌کنند، در حالی که مردان روزانه به طور متوسط از ۷۰۰۰ کلمه استفاده می‌کنند.

اگر شما با یک همسایه یا یکی از والدین فرزندتان دم در مدرسه برخورد داشته باشید، این اخلاق بدی نیست. اما برای زنانی که خواهان رهبری هستند، این اخلاق خوبی نیست.

هلگسن می‌گوید: برای موقعیت‌های حرفه‌ای و فرهنگ‌هایی که در آن شفاف و مختصر و معتبر بودن به عنوان یک سبک رهبری ارزیابی می‌شود، استفاده از کلمات بیشمار و ارائه‌ی اطلاعات بیش از حد یک روش مؤثر برای برقراری ارتباط نیست و قطعاً روشی مؤثر برای تثبیت موقعیت خود به عنوان رهبری که خواهان رهبری هستیم، نیست.

کتاب “چگونه زنان رو به ارتقاء هستند”پر از راهنمایی و مشاوره‌ها در شکستن این عادت‌ها و دیگر عادت‌های محدود کننده است.

منبع: mindtools

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x