چگونه یک کسب و کار آنلاین موفق و دارای رشد شروع کنیم؟

چگونه یک کسب و کار آنلاین موفق و دارای رشد شروع کنیم؟

گسب و کار آنلاین

شروع یک کسب و کار آنلاین

شاید دیده باشید که هزاران راهنمای رایگان در مورد نحوه شروع کسب و کار آنلاین در اینترنت وجود دارد.

اما ارزشمندترین درسی که اکثریت آنها از آن بحث نمی‌کنند این است که شروع یک کسب و کار جدید آنلاین احتمالاً به شکست خواهد رسید.

افراد حرفه‌ای موفقی که در بعضی از مشاغل پیشرفت کرده‌اند، هرگز تسلیم نشدند. علاقه‌ای به ایجاد یک سرویس یا ایده‌ی محصول معنی دار داشتند و هرگز متوقف نشدند.

شروع کسب و کار فرصتی عالی برای هر کسی است که علاقمند به کار کردن بر روی موضوعی است که هرگز از آن خسته نمی‌شود.

اگر مردم دوست دارند که به شما برای مشاوره یا کمک به آنها در انجام ملزومات مربوط به کار مراجعه کنند، شما باید مهارت‌ها و تجربه‌های لازم برای شروع یک کسب و کار را داشته باشید.

علاوه بر این اگر شما یک کنجکاوی در مورد نحوه خدمات و محصولات دارید، شاید شما ظرفیت و توانایی‌هایی برای ایجاد ایده‌ای نوآورانه داشته باشید.

در این مقاله، ما به طور جامع یک رویکرد کامل در مورد عوامل اصلی برای شروع کسب و کار را بررسی خواهیم کرد.

مطالبی که در ادامه بحث خواهد شد، لزوماً شما را برای ایجاد گوگل، فیس بوک یا اپل توانا نخواهد کرد! اما به شما برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین موفق کمک خواهد کرد. پس در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

 1. به یاد داشته باشید که احتمال شکست کسب و کار آنلاین شما زیاد است

ساخت یک محصول یا خدمات فرایندی است که زمان زیادی طول می‌کشد، بنابراین فکر نکنید که مدیران اجرایی موفق این کار را با یک ضربه محکم و ناگهانی از انگشتانشان انجام می‌دهند.

به گفته‌ی انجمن کسب و کارهای کوچک (SBA)، تنها ۱۲ درصد از کسب و کارها در دو سال اول شکست می‌خورند و ۵۰ درصد به احتمال قوی در پنج سال اول باز خواهند ماند. این آماری است که در هنگام راه اندازی کسب و کار آنلاین خود باید در موردش فکر کنید.

اما این بدان معنا نیست که شما باید ناامید شوید. این در واقع یک درس ارزشمند برای شکست نخوردن است؛ زیرا به شما سرنخی می‌دهد که برای دفعه‌ی بعدی چه کارهایی باید انجام دهید.

 1. بر روی مخاطبان و بازار گوشه‌ای مورد هدف خود تمرکز کنید

یکی از سخت ترین مسائل شکل دادن و مجسم کردن این است که چه کسی مشتری شماست و چگونه باید محصول یا خدمات خود را برای این قشر متناسب کنید.

میزان سرمایه گذاری شما به منابع موجود و اندازه‌ی شبکه‌ی مستریان شما، بستگی خواهد داشت.

اگر شما یک کسب و کار را راه اندازی می‌کنید، آیا می‌خواهید به مسیر خرده فروشی بروید یا یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید؟ آیا خدمات شما نیازهای یک استارت آپ، کسب و کار کوچک، شرکت یا سرمایه گذار را برآورده می‌کند؟ شاید برای این سؤالات هیچ جواب درست و یا غلطی نداشته باشید.

در مورد مخاطبان خود فکر کنید و اندازه مشتریان خود را تعیین کنید. بدون اطلاع از قشر مخاطبانتان، نمی‌توانید یک کسب و کار را شروع کنید.

 1. تحقیقات زیادی را انجام دهید و بخشی از بازار بالقوه‌ی خود را بررسی کنید

بسته به نوع کسب و کار، شما مجبور به انجام تحقیقات وسیع و پرسیدن سؤالات متعددی هستید. این کار کمک می‌کند تا به دنبال شرکت‌ها و یا کسب و کارهای خاص برای دریافت ایده در مورد نحوه‌ی شروع آنها باشید.

شاید این کار برای برخی افراد کار سخت و دشواری باشد. بنابراین راه‌های دیگری نیز برای کشف این نکات برای کمک به شما در ساختن یک کسب و کار آنلاین وجود دارد.

یکی دیگر از روش‌ها کمک گرفتن از وب سایت‌ها است. وب سایت‌ها دارای تنوع منابع هستند و شما می‌توانید فهرست ۵۰ ابزار Fundera را برای کمک به رشد کسب و کار خود بررسی کنید.

علاوه بر این، شما می‌توانید لیستی از شبکه‌های کسب و کار افراد قابل اعتماد را برای هدایت سفر خود به ایجاد یک کسب و کار آنلاین در اینترنت پیدا کنید.

 1. برای دسترسی به رسانه‌های اجتماعی اقدام کنید و پیام خود را گسترش دهید

روزهایی که کسب و کارها هزینه‌های تبلیغاتی گران را پرداخت می‌کردندف گذشته است. امروزه با استفاده از کانال‌های اجتماعی مانند توییتر، یوتیوب و فیس بوک شرکت‌ها می‌توانند کسب و کار خود را به صورت رایگان تبلیغ کنند.

از سوی دیگر، شما می‌توانید هزینه‌ کرده و کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ را در این سیستم عامل‌ها ایجاد کنید. در مورد اینکه کدامیک به بهترین شکل با نیازهای شما وفق می‌یابد و مخاطبان شما در کدامیک بیشتر فعال هستند.

زمانی کسب و کار آنلاین شما شکل می‌گیرد که بدانید پیام شما در کجا بیشترین تأثیر را دارد. و در عین حال مشتریان به پیام شما پاسخ می‌دهند. پس شما می‌دانید که در جای درست و مناسبی قرار دارید.

کسب و کار آنلاین

 1. برند شرکت خود را در یک وبلاگ بهینه سازی شده تبلیغ کنید

بسته به اندازه‌ی شرکت و تعداد کارکنان، ممکن است لازم باشد موضوع ایجاد یک وب سایت‌ را در مراحل اولیه بررسی کنید.

رسانه‌های اجتماعی ابزار ارزشمندی هستند و شما می‌توانید بر اساس خطوط محصول یا خدماتی که مایل به ارتقاء آن هستید، به تأثیرگذارترین نام تجاری برسید.

روزهایی که فقط یک کمپین تبلیغاتی برگزار می‌شد و انتظار بازگشت بزرگی بود، گذشتند. امروز شما باید در همه‌ی زمینه‌ها مشارکت کنید و در مورد فعالیت‌های برندتان شروع به وبلاگ نویسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که یک وبلاگ بهینه سازی شده با ابزارهای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ساخته‌اید، بنابراین می‌توانید بر جذب مشتریان و فالوورها تمرکز کنید.

 1. طرح کسب درآمد برای محصولات و خدمات خود ایجاد کنید

این که آیا شما استارت آپ، کسب و کار کوچک، شرکت یا سازمان بزرگ هستید، فرقی نمی‌کند. شما باید فعالیت‌های شرکتی خود را با استراتژی انجام دهید.

آیا شما یک راهبرد کانالی برای جذب مشتریان و کسب و کار بالقوه دارید؟ به عبارت دیگر، شما باید با سایت خود و انتخاب کانال‌های رسانه‌های اجتماعی برای تولید درآمد از محصولات یا خدمات یکپارچه سازی شوید.

باور کنید نداشتن یک طرح سرمایه گذاری روشن در مورد اینکه چگونه کسب و کار را ایجاد خواهید کرد و به درآمد خواهید رساند، یکی از عواملی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود.

امروزه تکنولوژی پیشرفت کرده و بسته به منابع سازمانی شما، شما باید در زمینه‌ی کسب و کار آنلاین خود به چندین فروشنده نگاه کنید تا ببینید کدام یک برای شما بهترین ارزش را به ارمغان می‌آورد؟

 1. بر پیشرفتتان نظارت کنید و جلسات را به صورت هفتگی برنامه ریزی کنید

هنگامی که کسب و کار شما آنلاین است، شما نیاز به نظارت بر پیشرفت دارید. شما باید به داده‌های خود، شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) و حساب‌های مالی نظارت کنید تا ببینید که چگونه شرکت شما در طول زمان پیشرفت می‌کند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۷ ترفند برای افزایش مشارکت کارمندانتان

وقتی که شما در یک شرکت بزرگ هستید، این یک ذهنیت کاملا ًمتفاوت است. اما یک کسب و کار آنلاین متوسط می‌بایست مراحل خانه سازی را مرحله به مرحله انجام دهد.

محصولات یا خدمات تبلیغاتی آنلاین فقط بخشی از معادله است. آیا مشتریان را جذب می‌کنید؟ آیا تعامل با مشتریان به معاملات یا تراکنش تبدیل می‌شود؟ این سؤالات با نگاه کردن به اطلاعات و صورتهای مالی شما پاسخ داده می‌شوند. وقتی می‌توانید جواب هر دوی این سؤالات را مقایسه کنید، شما درک درستی از وضعیت فعلی‌تان خواهید داشت.

 1. هنگامی که محصول و یا خدمات آنلاین خود را راه‌اندازی کردید، کسب و کار خود را به طور رسمی آغاز می‌کنید

هنگامی که شما محصول یا خدمات آنلاین کما بیشی را برای خدمت به مشتریان مهیا کرده‌اید، پس آماده هستید. تا زمانیکه طرح کسب درآمد با سرمایه گذاری شما در یک خط با دقت بالا باشد، می توانید به کسب و کار خود زندگی بخشید.

در این مرحله می‎توانید به صورت پیام رسمی از طریق سایت‌تان، میزبانی یک رویداد زنده یا ارتباط با رسانه‌ها باشد تا بتوانید شرکت خود را افتتاح کنید.

اگرچه باید مطمئن باشید که هیچ مسیری را به خطا نرفته‌اید. اما با این حال اطمینان حاصل کنید که دولت شرکت شما را برای راه اندازی خدمات یا محصول آنلاین فعال می‌کند(ثبت نماد اعتماد الکترونیکی).

 1. در حین اینکه کسب و کارتان در حال رشد است، مشتریان را حفظ و جذب کنید

داشتن مشتریان در ابتدا برای کسب و کار آنلاین بسیار مهم است. در واقع، نه فقط در ابتدا بلکه برای هر دوره‌ی کسب و کار مهم است.

مشتریانی که تصمیم به خرید یا دریافت خدمات از شما دارند، اطمینان حاصل می‌کنند که شما در حال ارائه‌ی خدمات مشتری بالاتر و فراتر هستید.

آنها نه تنها به خرید خدمات شما ادامه خواهند داد، بلکه به احتمال زیاد خدمات شما را به دیگران توصیه خواهند کرد. به همین دلیل از آنها برای همراه بودن با کسب و کار خود تشکر کنید.

 1. از شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی اخلاقی استفاده کنید و از روش‌های کسب و کار مشکوک دوری کنید

استفاده از چندین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی و خریدن فالورهای جعلی وسوسه برانگیز است. هیچ چیزی خجالت آورتر و یا کاملاً غیر حرفه‌ای‌تر از این نیست که هزاران فالوور داشته باشید که هرگز با پستهایی که به اشتراک می‌گذارید ارتباط برقرار نمی‌کنند.

متاسفانه رسانه‌های اجتماعی زمانی که پیروان جعلی و اخبار جعلی ایجاد می‌کنند، اعتبار خود را از دست می‌دهند. بنابراین، در دام تلاش برای رشد مصنوعی نام تجاری خود نیافتید.

به دست آوردن فالوورهای ارگانیک را مورد هدف قرار دهید. به این معنی که مشتریان واقعی شما را فالوو کرده و با برند شما از روش‌های معتبر ارتباط برقرار کنند.

 1. به پیگیری نتایج کسب و کار ادامه دهید

داشتن جلسات برای ردیابی وضعیت امور و وضعیت کارکنان شما ضروری است. این جلسات همچنین باید شامل ردیابی عملکرد در نتیجه کسب و کار آنلاین شما (محصول یا خدمات) باشند.

آیا نتایج مثبت است؟ آیا آنها منفی هستند؟ آیا نتایج مثبت بهره‌وری تولید می‌کنند؟

تجزیه و تحلیل برای درک اینکه چگونه کسب و کار در حال انجام است حیاتی است. بنابراین مطمئن شوید که شما قادر به گرفتن عکس فوری از جایی که آنجا هستید، هستید.

کسب و کارهای موفق، نقص‌های خود را پوشش می‌دهند و به عملکرد خطوط پایین محصولات یا خدمات خود نظارت می‌کنند.

 1. از موتورهای جستجو برای جذب مشتریان هدفمند به سایت‌تان استفاده کنید

سیستم‌های تبلیغاتی و قیمت‌های مختلف برای شبکه‌های مختلف اجتماعی وجود دارد. اما موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ هنوز هم مهم هستند.

تبلیغات پرداخت برای هر کلیک (PPC) از طریق موتور جستجوی Google و موتور جستجوی مایکروسافت Bing در سطوح مختلف ارائه می‌شود. این روش یکی از ساده ترین و موثرترین روش‌ها برای تولید ترافیک به سایت با برند جدید است.

همانطور که توسط سایت کارآفرین (Entrepreneur) گزارش شده، PPC دارای یک مزیت متمایز است:

یکی از مزایا این است که تبلیغات PPC در صفحات جستجو به سرعت در حال نمایش هستند. در حالی که روش‌های دیگر این امکان را به شما می‌دهند که به عنوان یک کسب و کار از تست کلمات کلیدی مختلف از جمله سرفصل‌ها، قیمت‌ها و روش‌های فروش استفاده کنید.

 1. از طریق رسانه‌های مختلف مشاوره و گواهی‌های تخصصی ارائه دهید

هنگامی که شما یک کسب و کار با نام تجاری هستید، به دست آوردن دیدگاه مردم در مورد برندتان می‌تواند چالش برانگیز باشد. اما اگر دانش و تخصص زیادی در مورد محصول یا خدمات شرکت خود دارید، دیدگاه خوبی را ارائه می‌دهید.

این بدان معناست که شما می‌توانید یک پست وبلاگ با تصاویر قدرتمند، یک اینفوگرافیک، یک وبینار، یک ویدیوی یوتیوب و غیره منتشر کنید. ایده این است که خدمات خود را بشناسانید، اما آن ویدئو یا وبینار یک گواهی جالب است که داستانی را می‌گوید. کافی نیست که فقط داستان محصول شما را بگوید. اگر ممکن است با فرهنگ معاصر نیز ارتباط برقرار کنید.

خلاق و ریسک پذیر باشید. زیرا اگر تلاش نکنید فاصله‌ی بین موفقیت و شکست را طی نخواهید کرد.

 1. یک کسب و کار آنلاین نمی‌تواند بدون استراتژی‌های بازاریابی ایمیل کارآمد باشد

هنگامی که شما اطلاعات مشتری جمع آوری می‌کنید، یکی از ارزشمندترین قطعات اطلاعات یک شماره تلفن و به ویژه یک آدرس ایمیل است.

با داشتن ایمیل‌ها، شما می‌توانید لیستی را ایجاد کنید. این لیست این امکان را می‌دهد تا خبرنامه یا اطلاعیه‌هایی را با پیشنهادات منحصر به فرد ایجاد کنید و به ایمیل مشتریانتان بفرستید.

شما می‌توانید یک پشتیبان یا یک شخص ثالث را برای تجزیه و تحلیل تعاملات مشتری با پیشنهادات ایمیل خود تنظیم کنید. آنچه که این کار برای کسب و کار شما فراهم می‌کند هزینه‌ی وقت و فرصت است که خیلی ارزان‌تر و مفیدتر از تبلیغات چاپی، تلویزیونی و رادیویی است.

سخن آخر

پس از اینکه ایده‌ی خود را در ساخت یک محصول یا خدمات یافتید، سنگ‌های ساختمان را برای ایجاد خدمات و محصولات خود بچینید. شما نیاز به حل یک مشکلی دارید که هیچ کدام از کسب و کارها دیگر ارائه نمی‌دهند.

اگر به دنبال حل مشکلات هستید، یک کسب و کار آنلاین برای شما مناسب است. راه اندازی یک کسب و کار آنلاین یک تعهد پیچیده است، بنابراین انتظار نداشته باشید که نتایج فوری بگیرید.

ایجاد یک کسب و کار آنلاین موفق، زمان، سرمایه گذاری پولی و توسعه‌ی خدمات را می‌خواهد تا به سود‌ دهی برسد.

سرانجام اطمینان حاصل کنید که منابع موجود و یک تیم قابل اعتماد که در طول سفر شما همراه شما هستند، داشته باشید. آنها باید وفادار باشند و باید جزئیات بی نظیری را به ایده‌ی بزرگ شما اضافه کنند.

کسب و کار آنلاین

در همان مراحل اولیه ریسک کنید. حتی اگر شکست بخورید. زیرا این تجربیات پایه‌ای برای راه اندازی یک شرکت موفق است.

منبع: lifehack

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x