اعتیاد به کار چیست و چگونه مدیریت می‌شود؟

اعتیاد به کار چیست و چگونه مدیریت می‌شود؟

اعتیاد به کار

کارآفرینان ساعت‌های کار طولانی خود، حلقه‌های سیاه زیر چشم و نوسان‌های وزن ناشی از استرس را مانند مدال‌های افتخار می‌پوشند. ما می‌بینیم که این افراد از چیزهایی مانند تعطیلات آخر هفته و استراحت شبانه می‌گذرند. زیرا تعداد کمی از افراد مایل به انجام آنچه برای رسیدن به آرزوهای بزرگشان نیاز دارند هستند. این افراد دارای اعتیاد به کار هستند.

آنها به نظر می‌رسد تقریباً مافوق انسان هستند، به صورت خستگی ناپذیر اولین فردی هستند که به محل کار وارد می‌شوند و آخرین نفری هستند که خارج می‌شوند. اما بیشتر مواقع روابط شخصی آنها، مراقبت از خود و بازی برای آنها نیاز است. این مسائل به عنوان بخش‌های ضروری زندگی سالم و متعادل به اثبات رسیده‌اند. که به عنوان بهایی برای رسیدن به این دستاوردها هستند.

آنچه که ممکن است یک اخلاق کاری قابل تحسین باشد، می‌تواند نام دیگری به خود بگیرد: اعتیاد به کار. و اگر چه تحقیقات در این مورد کامل نشده است، اکثر متخصصان معتقدند که بین ۱۰ تا ۲۵ درصد از بزرگسالان ایالات متحده به این بیماری مبتلا هستند. در ادامه‌ مطلب برای آشنایی با تعاریف جامع‌تر و چگونگی مدیریت اعتیاد به کار با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

اعتیاد به کار چیست؟

اعتیاد به کار به عنوان یک بیماری روانی در DSM-5 ذکر نشده است. بنابراین تعریف آن دشوار است و حتی تشخیص آن بسیار سخت است. این اصطلاح در اواخر دهه‌ی ۱۹۶۰ توسط یک روانشناس به نام وین وایتز(Wayne Oates)، تشخیص داده شد.

اوتز اعتیاد به کار را این چنین تعریف می‌کند: “اجبار یا نیاز غیرقابل کنترل به کار بی‌وقفه است”. تعریف اعتیاد به کار در برای فردی با اخلاق کار باور نکردنی یعنی، یک کارآفرین اختصاص داده شده به تلاش برای راه اندازی اولین کسب و کار خود.

اعتیاد به کار

اکثر متخصصان معتقدند که این امر با توجه به ذهنیت شما نسبت به کار اتفاق می‌افتد. یک کارآفرین اغلب در مراحل اولیه کسب و کارش ساعت‌های طولانی را در سر کار می‌گذراند، اما اگر او قادر به جدا شدن از کار و همان تخصیص زمان را به آرامش اعمال کند، احتمالاً علائم طولانی مدت اعتیاد به کار را تجربه نمی‌کند.

برعکس، کارآفرینانی که ساعتهای طولانی را کار می‌کنند و همچنان احساس گناه می‌کنند که بیشتر کارشان را انجام نداده‌اند، افرادی که ایمیلهای کاری را با وسواس چک می‌کنند و اغلب در گفتگوهای اتفاقی در مورد کار بحث می‌کنند، ممکن است نیاز به تجدید نظر در زندگی کاری خود داشته باشند.

عواقب اعتیاد به کار

هر کدام از تعاریف، نتایج یک وسواس کاری ناخوشایندی هستند که پیامدهای بسیار جدی طولانی مدت دارند. ساعات خواب کوتاه و کم کیفیت باعث مشکلات گوارشی و ضعیفی حافظه شده و احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲، را معمولاً از عوارض جانبی آن ذکر می‌کنند.

معتادان به کار کسانی هستند که برای رسیدن به خود شکوفایی تلاش می‌کنند، و غرور آنها بر پایه‌ی سست تأیید اجتماعی و همکاران متکی است. با تلاش برای رهبر بودن آنها اغلب معتقدند که نه تنها بهترین فرد برای انجام کارها هستند، بلکه تنها فرد هستند.

اگرچه وسواس کاری ممکن است به نظر می‌رسد که در بهره‌ورترین گروه اتفاق می‌افتد، اما تحقیقات روز افزون نشان می‌دهد که قرار دادن سطوح طولانی مدت فشار در مغز و بدن منجر به کاهش میزان بهره وری در طول زمان می‌شود.

افرادی که حتی در اوقات فراغت مشغول به کار هستند ممکن است احساس بی عدالتی کنند. در نهایت اشتیاق خود را به کار از دست بدهند و باعث ایجاد یک محیط کاری ناخوشایند و حتی سمی شوند.

افراد معتاد به کار خواسته‌هایشان را قربانی کارشان می‌کنند و موضوع هر دو بحث تحسین و دلسوزی را ایجاد می‌کنند.

مدیریت اعتیاد به کار

اگر شما تلاش می‌کنید تا به فرصت‌های کاری پیش آمده خوش بگویید و سرمایه گذاری کنید؛ اگر شما در مورد کار حتی در تعطیلات رؤیاپردازی می‌کنید و شبهای بی شمار با بی خوابی درگیر مسائل کوچک مربوط به کار هستید، ممکن است نیاز به انجام خود ارزیابی داشته باشید و برخی از تغییرات جدی را در زندگی کاری خود در نظر بگیرید.

  1. خودتان را چک کنید

مغز و بدن خود را برای نشانه های خستگی و محرومیت اسکن کنید. اگر مشکل دارید و نتوانستید خودتان را چک کنید، به یک دوست یا فامیل اعتماد کنید. ممکن است بهتر بتوانید ارزیابی بی طرفانه داشته باشید.

  1. با همسرتان صحبت کنید

اعتیاد به کار خطر طلاق را دو برابر می‌کند. اگر یکی از شما دو نفر مشکلی را مشاهده کرده‌اید، با کسی که دوستش دارید بنشینید تا به نیازهایتان رسیدگی کنید. نقشه‌ای از یک تعادل سالم کار با زندگی با نظر طراحی کنید و سپس آن را با نقشه‌ی کاری خودتان مقایسه کنید.

  1. زمانی که شما وسواسی در مورد کار فکر می‌کنید را ثبت کنید.

در طول زمان برنامه‌ریزی آرامش پیگیری کنید. به دنبال کمک از یک مشاور حرفه ای برای رسیدگی به هر گونه مشکل اساسی که می‌تواند به عادت‌های کاری سخت شما کمک کند، باشید. همچنین در پی پیوستن به یک گروه پشتیبانی معتبر مانند Workaholics Anonymous باشید.

  1. هنگامی که در خانه هستید لب تاب و گوشی خود را کنار بگذارید.

اگر نوع کار شما به گونه‌ای است که اجازه نمی‌دهد که به مدت طولانی ارتباط خود را با بیرون قطع کنید، زمانهایی را که تشخیص می‌دهید مشکلی ندارد گوشی و لب تاب را کنار بگذارید. در صورت لزوم، یک همکار یا کارمند را به منظور فراخوانی و ارسال ایمیل در طول آن زمان استخدام کنید.

  1. لحظات خوش غیر کاری خود را بنویسید.

به عنوان مثال، هنگامی که شما قادر به حضور در بازی مدرسه کودک خود هستید یا با دوستان خود یک آخر هفته در کنار دریا می‌گذرانید.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   درسهایی برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین از یک کارآفرین نوجوان

اعتیاد به کار

مارینا بیژنووا (Marina Byezhanova) مؤسس و مدیر شرکت Pronexia می‌گوید:

به عنوان کسی که به شدت کار می‌کند اما همچنین در تلاش است که یک مادر عالی باشد، من خیلی احساس گناه می‌کنم. وقتی که من در خانه هستم، احساس گناه می‌کنم که کار نمی‌کنم؛ وقتی که من سر کار هستم، احساس گناه می‌کنم که در خانه نیستم.

استراتژی من این است که به طور مداوم روی صلح در درونم کار کنم. به طوری که بتوانم بر روی کار در دستم متمرکز شوم و زمانی که نیاز است تمرکزم را قطع کنم.

ما همه تعادل را با یک روش منحصر به فرد تعریف می‌کنیم. برای من، تعادل به معنی عدم توانایی رفتن به همه چیز در یک چیز است. من توانستم در سالگرد چهارم کسب و کارم بیش از یک میلیون دلار رشد دهم اما مجبور شدم بپذیرم که من نمیتوانم ۱۰ بار به این موفقیت دست پیدا کنم در حالی والدین متعهد به دو فرزند هستم.

من یک مادر عالی هستم، اما من وقت ندارم که به طور مداوم داوطلبانه در مدرسه‌ی دخترم حضور پیدا کنم. و مانند بسیاری از مادران دیگرهمانطور نان و شیرینی‌های خوشمزه بپزم.

برای ما تعادل به صورت کار هفته‌ای ۷۵ ساعته است. اما در آخر هفته تمام دستگاه‌ها را خاموش می‌کنیم و فقط به خانواده تمرکز می‌کنیم. همه ما ساختار خودمان را داریم. قبول کنید، خودتان باشید و در مورد تعیین مسیر خود به موفقیت و شادی احساس گناه نکنید.

کاریسا میکلوساک (Carisa Miklusak) مدیر عامل و رئیس tilr در نیویویرک می‌گوید:

وقتی که من در سن ۲۰ سالگی بودم، من در یک مسابقه فروش را برنده شدم و بعد از ظهر به صرف چای با جک ولش (jack welch) رفتم. او به من گفت که نه تنها به توازن کار و زندگی اعتقاد ندارد، بلکه زندگی را انتخاب می‌کند. این حرف او آویزه‌ی گوش من شده است و امروز هنوز هم تکرار می‌شود.

اطمینان از اینکه شما به سختی کار می‌کنید، چیزی است که از یک سختکار سالم و یا سرپرست سالم اعتیاد به کار را تعریف می‌کند

وقتی تصمیم می‌گیرید که هر چیزی را در زندگی اولویت بندی کنید، چیزی به شما داده می‌شود و چیزی دیگر گرفته می‌شود.

من وقتی که بین یک رویداد کار و زندگی گیر می‌کنم، اغلب از یک روش ساده برای کشف چگونگی احساس فقدان در مورد هر دو حادثه استفاده می‌کنم. من به آینده می‌روم و داستان را به عقب برمی‌گردانم، تصور می‌کنم که به این رویداد نمی‌روم. اگر این داستان آسان برای گفتن است، این رویدادی است که من احتمالاً می‌توانم آنرا از دست بدهم. اما اگر شما نمی‌توانید این داستان را با پایان خوبی بگویید، پس باید اولویت بندی کنید.

به دنبال تعریف سنتی تعادل نروید و گزینه‌های بیشتری را در مورد کارهایی که باید در زمان کار خود انجام دهید و کارهایی که می‌خواهید در زمان‌های خارج از کار انجام دهید ایجاد کنید. کلید تعادل این است که برنامه‌ریزی داشته باشید و برنامه‌ تحت کنترلتان باشد.

توماس نگوین (Thomas Nguyen) بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Peli Peli Restaurant Group می‌گوید:

من عاشق کاری که انجام می‌دهم هستم. در صنعت رستوران بودن مرخصی داشتن را غیر ممکن می‌کند. اما اگر من کار خود را به خوبی مدیریت نکنم، می‌تواند تأثیر منفی بر زندگی شخصی من و رابطه با همسرم داشته باشد.

در پایان روز، ما زمان زیادی را با هم داریم. اگر می‌خواهید یک کار و زندگی شخصی مفیدی داشته باشید، باید تلاش کنید تا زمان کافی برای هر دو فراهم شود. این کار آسانی نیست.

همسر من دوست دارد در آخر هفته‌ها تا ظهر بخوابد و از وعده‌ی غذایی دورهمی با هم لذت ببرد. اما من زود از خواب بیدار می‌شوم. سر کار می‌روم و کارهای دیگر را انجام می‌دهم و تا دیر وقت بیدار می‌مانم، زمانی که او خوابیده است به خانه می‌رسم. من تمام تلاشم را می‌کنم تا برای شام به خانه برگردانم، سپس دوباره به سر کار برگردم. شما باید بدانید که شریک زندگی شما بیشترین نیاز را به شما دارد، و سپس برای کار برنامه‌ریزی کنید.

اگر می‌خواهید کیک خود را بپزید و آن را بخورید، باید فداکاری کنید و برنامه‌ای ایجاد کنید تا بتوانید به عنوان یک کارآفرین مؤثر عمل کنید و در لحظات مهم زندگی شخصی خود حضور داشته باشید. هیچکدام از ما دوباره جوان نمی‌شویم و شما نمی‌توانید وقت شخصی خود را با عزیزانتان بازسازی کنید. به عنوان یک کارآفرین، ما برنامه‌ای فقط برای خودمان نداریم، بنابراین ما نباید مسئله‌ای برای پیدا کردن وقت برای کار و بازی داشته باشیم.

منبع: success

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x