چگونه وفاداری کارمندانتان را افزایش دهید؟

چگونه وفاداری کارمندانتان را افزایش دهید؟

وفاداری کارمندانتان

همانطور که می‌دانید موضوع وفاداری کارمندانتان می‌تواند برای پایداری کسب و کار شما حیاتی باشد. امتیاز وفاداری کارمند (eNPS) معیار بسیار مفیدی برای مشارکت کلی کارمندان است. اما برای مدیریت این معیار، شما باید دقیقاً بدانید که چه چیزی در شرکت جریان دارد.

به عنوان یک روابط عمومی حرفه ای کسب و کارتان، شما اغلب با زمان و منابع محدود کار می‌کنید. بدیهی است که هر کارمند دارای نیازها و اولویت‌های مختلف است. برای افزایش وفاداری کارمندانتان شما نیاز به شناسایی عوامل مؤثر در شادی و رفع هر گونه موانع عمده‌ی آنها دارید.

وفاداری کارمندانتان

نانکا کریگول (Nneka Craigwell)، شریک کاریابی روابط عمومی در Namely می‌گوید: “طبق تجارب من، کارمندان دوست دارند شنیده شوند، در کارها و مسائل گنجانده شده و آشکارا ارتباط برقرار کنند. هنگامی که رهبران و مدیران کسب و کارها ترکیبی از هر سه را انجام می دهند، تفاوت‌های زیادی ایجاد می‌شود.”

در ادامه چهار نکته برای کمک به افزایش روحیه و وفاداری کارمندانتان گردآوری شده است. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. جمع آوری بازخورد کیفی

زمان صرف شده برای حدس زدن آنچه که نیروی کار شما می‌خواهد، زمان تلف شده است. در عوض کارمندان خوشحال می‌شوند که دقیقاً در مورد آنچه که برای تجربه بهتر کاری نیاز دارند به شما بگویند.

برای توضیح رتبه بندی و ارائه‌ی بازخورد، سؤالات متعددی را فرم نظرسنجیهای مربوط به مشارکت کارمندان خود اضافه کنید. اطلاعات بیشتری که جمع آوری می کنید، ساده تر خواهد بود که بفهمید که چه کاری باید انجام دهید تا روحیه را افزایش دهید.

هر چقدر اطلاعات بیشتری جمع آوری کنید، ساده تر خواهید بود فهمید که چه کاری باید انجام دهید تا روحیه‌ی کارمندانتان را افزایش دهید.

  1. ادامه‌ی مکالمه

به طور کلی برای بهبود کیفیت زندگی در شرکت خود، به بیش از یک نظرسنجی سالانه نیاز است. هنگامی که شما برخی از عوامل معیار وفاداری کارمندانتان را درک می‌کنید، بهترین زمان برای شروع صحبت با کارمندانتان است.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۴ روش برای توانمندسازی زنان در صنعت تکنولوژی

که یک نیروی کارگروهی بین واحدی ایجاد کنید تا احساسات تیم‌های مربوطه را بشنوید. همچنین شما ممکن است جلسات فردی را با کارمندان در سراسر سازمان برنامه ریزی کنید. شما باید صداهای کارمندان گروه‌های مختلف را بشنوید تا بتوانید ابتکارات خود را اولویت بندی کنید.

  1. اطلاعات را نادیده نگیرید

بر اساس تعریف، eNPS به خوبی نشان می‌دهد که چرا کارمندان تصمیم به پیوستن به شرکت یا ترک شرکت می‌گیرند. و یا اینکه آیا آنها دیگران را تشویق به این کار می‌کنند یا نه.

از طریق مصاحبه‌های ورودی و خروجی، شما باید اطلاعات مربوط به آنچه را که کارمندان را به شرکت شما جذب می‌کند و آنچه که به تصمیمات آنها برای ترک شرکت تأثیر می‌گذارند، جمع آوری کنید.

این اطلاعات می‌تواند به شما در تشخیص هر گونه قطع ارتباط بین انتظار و تجربه کمک کند و دقیقاً مشخص می‌کند که چه کاری باید انجام شود تا مشکل حل شود.

  1. پیگیری کنید

درخواست بازخورد و بی توجهی به اقداماتی برای اصلاح، اعتماد کارمندان را کاهش می‌دهد. معیار وفاداری کارمندانتان نتیجه مستقیم واکنش درک شده به بازخورد است.

روابط عمومی شرکت ممکن است کارهای زیادی را پشت صحنه انجام دهد. اما بدون اقدامات در حال انجام علنی، حتی ممکن است کارمندان متوجه نشوند که صدای انتقادات آنها شنیده شده است.

وفاداری کارمندانتان

هر گونه اقداماتی را که در نتیجه‌ی بازخورد کارمندان انجام شده است، نشان دهید و بازخورد بیشتری درخواست کنید تا اطمینان حاصل شود که مشکل به طور کامل مورد توجه قرار گرفته است.

همانطور که همچنان به جمع آوری داده‌ها با واحد روابط عمومی شرکت می‌پردازید، مراقب باشید که نظر مثبت تعدادی که از شرکت شما خسته شده‌اند را جلب کنید. برقراری ارتباط و گوش دادن مؤثر، کلید افزایش انگیزه و روحیه‌ی کارمندان، بهره وری و در نتیجه وفاداری کارمندانتان است.

منبع: bonus.ly

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x