چگونه می‌توانید یک مدیر خوب بوده و تیم‌های کارآمد را رهبری کنید

چگونه می‌توانید یک مدیر خوب بوده و تیم‌های کارآمد را رهبری کنید

مدیر خوب

یک مدیر خوب یک پیش شرط برای اجرای یک تیم کارآمد است، اما این تنها دلیل کارآمد بودن یک تیم نیست.

دلیل کارآمد بودن یک نفر نمی‌تواند باشد، بلکه کارآمدن بودن نتیجه‌ی دینامیک بین تیم، فرآیندهای بهینه سازی شده، تعاملات ساختار یافته تیم و تفکر زمان و آگاهی کافی در سراسر تیم است.

پس چگونه باید تیم خود را به داشتن این ویژگی‌ها سوق دهید؟

تیم کارآمد

در ابتدا، بیایید به آنچه فرهنگ لغت می‌گوید نگاه کنیم:

کارآمد: صفت

 1. (در مورد یک سیستم یا ماشین) رسیدن به حداکثر بهره وری با حداقل تلاش یا هزینه هدر رفته
 2. (در مورد یک فرد) کار کردن به شیوه‌ای سازمان یافته و شایسته

همانطور که می‌بینید، کارآمدی می‌تواند هم به فرد و هم به سیستم (تیم) اعمال شود.

با توجه به این امر در محیط کسب و کار، تیم‌های کارآمد، یک گروه سازمان یافته از افراد شایسته هستند که با هم به هدف مشترکی برای تولید خروجی‌های تا حد امکان با کیفیت، بدون بیهوده تلف کردن وقت، انرژی یا پول، کار می‌کنند.

بیایید این جملات را تحلیل کنیم. پس اعضای تیم کارآمد شما باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد:

 • سازماندهی شده هستند
 • دارای مهارت‌های مناسب هستند
 • با هم خوب کار می‌کنند
 • دارای دید یا هدف مشترک هستند
 • برای کار کردن انگیزه دارند
 • در محیط مساعد برای کارآمد بودن کار می‌کنند

این تجزیه و تحلیل خوب و معقول است. اما هنوز به شما نمی‌گوید که چگونه به کارایی در تیم خود دست یابید.

در ادامه ۱۳ روش برتر برای کمک به تیم شما برای انجام کارهای شگفت انگیز در کوتاه ترین زمان ممکن گردآوری شده است. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

 1. بهینه سازی فرایندهای شما

پیش از انجام هر کاری با تیم خود، اطمینان حاصل کنید که فرایندهایی که توسط تیم شما تأثیر می‌گیرند و می‌پذیرند، بهینه هستند. در این حالت ترسیم یک جریان گام به گام از آنچه که باید برای هر کاری که تحت مسئولیت تیم شما است انجام شود، مفید خواهید یافت.

شما می‌توانید از نمودارها و جملات یا از هرچیزی که به شما کمک می‌کند تا ناکارایی را در جریان کاری روزانه خود به حداقل سطح خود برسانید، استفاده کنید. یک زمان و تلاش درک شده برای تکمیل یک گام در هر کار اختصاص دهید، بنابراین می‌توانید شکاف‌ها، تنگناها یا مشکلات مهارتی را شناسایی کنید.

نکته: این وظیفه را به افرادی که اغلب در هر منطقه یا کاری هدایت / مدیریت / کار می‌کنند، محول کنید. این کار به تیم شما کمک خواهد کرد که در هر فرمول فرآیند جدیدی درگیر شوند و فکر آنها را در مورد روش‌های ایجاد یک فرآیند کارآمدتر باز کند.

 1. تیم خود را پردازش کنید

همانطور که ابراهیم لینکلن (Abraham Lincoln) گفته است:

“اگر من شش ساعت برای تکه تکه کردن یک درخت داشته باشم، چهار ساعت اول تبر خود را تیز می‌کنم.”

دلیلی وجود دارد که کسب و کارهای بزرگ زمان زیادی سرمایه گذاری می‌کنند تا نیروی جدید استخدام شده را راهنمایی و هم جهت با تیم کنند. چون که جواب می‌دهد.

کارمندان جدید خود را قبل از قرار دادن آنها در هر کار و خلاقیت جدید تیز کنید و آنها را قادر سازید که برای دست یابی به اتمام کار بسیار ساده تر و سریعتر عمل کنند.

نکته: از کارمندان جدید خود در مورد سیستم و فرایندهای خود بپرسید. آیا آنها پیشرفت‌هایی را می بینند که می‌توانند انجام دهند؟ کارمندان جدید تمایل دارند به لحاظ ذهنی برای یک رویکرد جدید آماده شوند. آنها همچنین در عین حال دانش هایی را که در شغل‌‌های قبلی، آموزش و تجربیات زندگی به دست آورده‌اند، به همراه می‌آورند.

 1. به طور منظم ملاقات کنید

هر تیم متفاوت است و دیدار به طور منظم می‌تواند به تیم‌های مختلف معانی متفاوتی دهد. به عنوان یک قانون، سعی کنید چندین بار در هفته برای بحث در مورد موضوع یکسان ملاقات کنید. تیم شما برای انجام کارها نیاز به زمان دارد.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۳ روش ساده برای هر هفته الهام بخشیدن به تیم خود

با گفتن این مطلب، جلسات هنوز هم بهترین و کارآمدترین روش برای آوردن همه افراد سریعاً به موضوع یکسان است.

نکته: با سبک‌های جلسه مختلف بازی کنید تا ببینید که چه چیزی برای تیم شما مناسب است. بعضی از تیم‌ها جلسات “استندآپ” صبح را دوست دارند در جایی که همه‎ی چیزهایی را که در یک روز باید انجام دهند، مرور کنند. تیم‌های دیگری که با یکدیگر همکاری نزدیکی دارند، ترجیح می‌دهند یک جلسه یک بار در هفته داشته باشند. سعی کنید رویکردهای مختلف را امتحان کنید و اطمینان حاصل کنید که تیم شما می‌داند که شما به دنبال بهبودی کارایی حتی ۱٪ هستید.

 1. اول روی سنگهای بزرگ تمرکز کنید

این روزها همیشه کار زیادی برای انجام وجود دارد و زمان کافی نیست. تیم خود را ابتدا متمرکز به تکمیل وظایف بزرگ کنید و به کارهای کوچکتر در زمانی مناسب برسید.

سطل فرعی خود را با سنگهای کوچک (کارها) پر کنید، اما برای کارهای بزرگ که واقعاً سوزن را فشار می‌دهند، فضایی را باقی نگذارید.

نکته: اکثریت افراد به سمت تکمیل وظایف کوچک متمایل می‌شوند، زیرا به آنها احساس موفقیت و توانایی برای گزارش سریعتر در مورد تلاش خود به مدیریت می‎دهد. چشم خود را اعضای تیمی که به طور مرتب ترجیح می‌دهند کارهای کوچکتر را انجام دهند، جدا نکنید و اطمینان حاصل کنید که آنها می‌دانند که عملکرد آنها رقابتی نیست. در صورتی که یک پروژه‌ی تکمیل شده در یک روز نداشته باشید، نتیجه خوب است.

 1. از نرم افزار مدیریت وظیفه برای سازماندهی استفاده کنید

تنها تعدادی از کارها وجود دارد که می‌توانید با قلم و کاغذ انجام دهید. اگرچه یک دفترچه یادداشت یا لیست کارهای روزانه در کاغذ ممکن است برای شخص شما عالی باشد، اما این یک سردرد برای تیم شما است.

پیدا کردن یادداشت‌ها دشوار می‌شود، لیست‌ها اغلب تکرار می‌شوند و اکثر تیم شما آنها را نمی‌بینند. از نرم افزار آنلاین استفاده کنید که هرکسی می‌تواند از هر کجا که هست به آن دسترسی پیدا کند و تیم شما را در حلقه نگه می‌دارد.

نکته: از مزایای برنامه‌های رایگان ارائه شده توسط نرم افزار مدیریت وظیفه برای پیدا کردن یک ابزاری که برای شما و تیم شما خوب کار می‌کند، بهره مند شوید. به تیم خود توضیح دهید که می‌خواهید زندگی را برای آنها آسان تر کنید و آنها را در انتخاب این ابزار درگیر کنید.

 1. ترکیب تیم‌تان را تجزیه و تحلیل کنید

شناخت ترکیب تیم شما برای ایجاد کارآیی ضروری است. به تیم خود نگاه کنید، هم به صورت جداگانه و به عنوان یک گروه از افراد. چه مهارت‌هایی در سطح تیمی نشان داده می‌شود؟ آیا مهارت‌های فردی برای اعضای تیم وجود دارد که می‌تواند به اشتراک گذاشته یا آموزش داده شوند؟ چه کسی یک مهارت کلیدی را ندارد؟

هنگامی که شما کمبود در تیم خود را متوجه شوید، افرادی را برای کار بر روی آن شناسایی کنید و نقطه‌ای را برای طراحی برنامه‌ای از چگونگی مقابله با آن ایجاد کنید.

نکته: نقص‌ها نقاط ضعف نیستند، آنها فقط مهارت‌هایی هستند که تیم شما هنوز آن را ندارند. افراد باید احساس کنند که با کار مداوم در حال پیشرفت هستند و از نردبان به سمت آینده خود بالا می‌روند. از برچسب گذاری تیم خود با استفاده از جملات منفی اجتناب کنید. چرا که آنها احساس می‌کنید شما به آنها احترام قائل نیستید و یا آنها قابل صرف نظر هستند.

 

سخن آخر

مدیریت یک تیم کارآمد مشابه دوشیدن شیر گاو تا آخرین قطره‌ی آن نیست. بلکه به معنی مراقبت و رفع نیازهای تیم برای رسیدن به کیفیت و سرعت تحویل است.

آنها را با ساختار توانمند کنید، به آنها به طور مناسب مهارت دهید، محیطی که در آن آنها می‌خواهند پیشرفت کنند ایجاد کنید، دستاوردهای آنها را به رسمیت بشناسید و همیشه به دنبال حتی ۱٪ بهبود در تیم خود باشید تا حتی به بالاتر از آن دست یابید.

منبع: lifehack

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x