چگونه تبلیغات بومی می‌تواند درآمد سایت شما را افزایش دهد؟

چگونه تبلیغات بومی می‌تواند درآمد سایت شما را افزایش دهد؟

تبلیغات بومی

در اواسط آگوست ۲۰۱۵، دو شرکت PageFair و Adobe گزارش جهانی خود را در مورد مسدود کننده‌های آگهی منتشر کردند که نشان می‌داد در حال حاضر ۱۹۸ میلیون کاربران فعال مسدود کننده‌های آگهی در سراسر جهان وجود دارد که برای ناشران در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۲ میلیارد دلار هزینه داشت.

به عنوان نمونه‌ای دیگر در سایت Search Engine Journal، طبق آمار ۲۴ درصد از مخاطبان از نرم افزارهای مسدود کننده‌های آگهی استفاده می‌کنند.

به همین دلیل صاحبان کسب و کار به شدت به Google AdSense و Ad Exchanges متکی می‌شوند تا منافعی را به دست آورند. اینها فرمی معتبر و منفعل درآمد است، اگرچه در مقدار کم.

این مشکلات باعث شد تا صاحبان ژورنال‌ها و سایت‌ها به دنبال فروش تبلیغات مستقیم و ساختن ابتکار تبلیغاتی بومی باشند، که یک برد ۵۰ به ۵۰ برای هر دو صاحبان سایت‌ها و تبلیغ کنندگان است.

در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

تبلیغات بومی چیست؟

آله باریسویچ (Aleh Barysevich) از Link-Assistant تبلیغات بومی را به صورت “رسانه‌ی پولی که به نظر می‌رسد گسترش طبیعی از یک وب سایت ناشر است. ” تعریف می‌کند.

اما برای ترکیب خوب محتوای آگهی با محتوا وب سایت میزبان، در مورد آگهی باید به خوبی فکر شود، به خوبی نوشته شده و برای مخاطبان تازگی داشته باشد. این نوع آگهی بازدید صفحه‌ای را که شایسته‌ی آن است، نتیجه می‌دهد.

تبلیغات بومی

پس چگونه می‌توان از تبلیغات بومی برای افزایش درآمد وب سایت خود استفاده کرد؟

تجربه کاربر را مختل نکنید

ویژگی خوب تبلیغات بومی این است که آنها با فرم و عملکرد ناشر خود مطابقت دارند. این ویژگی اجازه می‌دهد که برندها مطالب مرتبط و مفیدی را برای مخاطبان وب سایت میزبان ارائه کنند که با دعوت برای عمل پایان یابد.

در سایت‌های ژورنالی، یک بسته‌ی پیشنهادی وجود دارد که از پوست کل سایت خارج می‌شود بدون اینکه خوانندگان را از دیدن پست‌های سایت مختل کند. ویژگی این نوع از فرمت تبلیغات بومی این است که جایگزین تبلیغات منطقه‌ی بالای سایت، بدون در نظر گرفتن منطقه‌ای بسیار بزرگ برای آنها می‌شوند.

بنابراین بازدیدکنندگان نیازی نیست که برای دیدن محتوای سایت صفحه‌ی سایت را با موس به پایین بکشند و تبلیغات تجربه‌ی خواندن آنها را مختل نمی‌کنند. در غیر این صورت، این موضوع مخالف الگوریتم سنگین گوگل خواهد بود.

تبلیغات بومی

پیشنهاد محتوای حمایت شده

مثال خوب دیگری از تبلیغات بومی محتوای اسپانسر شده است. در حالی که تبلیغات به طور کلی، دارای تعصب زیاد به نام تجاری و به معنای متقاعد کردن هستند، محتوای حمایت شده توسط برندها به منظور آموزش مخاطبان ایجاد می‌شود.

به جای نوشتن پست‌هایی مانند ” محصول عالی ما را بخرید!”، محتوا باید به یک سؤال پاسخ دهد، مشکلی را حل کند یا تصور اشتباهی را روشن کند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۷ روش برای افزایش درآمد بدون بودجه تبلیغاتی

از دیدگاه ناشر، این نوع محتوا زمان تلف کردن کمتری نسبت به نوشتن بازبینی محصول یا خدمات است. از سوی دیگر، محتوای حمایت شده به برندها اجازه می‌دهد تا تخصص خود را در مورد یک موضوع خاص به مجموعه‌ای جدید از مخاطبان نشان دهند. این امر منجر به ایجاد منافع جدید می‌شود (که در واقع دلیل آن است که یک نام تجاری در وهله اول تبلیغ می‌شود).

ساخت یک استراتژی بازاریابی ایمیل

ایمیل می‌تواند صمیمی‌ترین نوع تبلیغاتی باشد که شما می‌توانید انجام دهید. به طور کلی، لیست شما متشکل از افرادی است که می‌خواهند اولین اطلاعات را از شما در اختیار داشته باشند.

به جای ارسال یک پست هفتگی یا ماهانه در وب سایت، لیست ایمیل خود را به منظور ارائه‌ی مطالب مرتبطی که برای مشترکین شما مفید باشد، استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که لیست خود را هر چند وقت یک بار پاکسازی کنید، بدین ترتیب ایمیل‌های خود را فقط به کاربران مشارکت کننده ارسال کنید. مطمئناً شما نمی‌خواهید مشتریانتان کمترین رکورد نرخ باز کردن ایمیل منحصر به فردی را رقم بزنند.

به نظرات مشتریان بالقوه‌ی خود گوش دهید

یک اعتراف: بعضی از بسته‌های تبلیغاتی SEJ (مانند وبینارهای اسپانسر شده و کولاک ایمیل‌های هفتگی)، در مقابل نظرات تبلیغ کنندگان بالقوه‌ی خیلی ضعیف هستند.

برخی از برندها معتقدند بسته‌های پیشنهادی مناسب هستند، اما آنها می‌خواهند چیزی تعاملی داشته باشند و از رویکرد کانال متقابل پشتیبانی کنند. بنابراین وارد وبینار اسپانسر شده می‌شوند.

برخی از برندها می‌خواهند پیام خود را به یک مخاطب اختصاصی برسانند. این بهانه‌ای برای یک کولاک ایمیل اختصاصی برای شما است.

کسب درآمد از وب سایت شما به این معنی است که بدانید از کجا باید درآمد کسب کنید. و چه راهی برای درک این موضوع بهتر از گوش دادن به نیازهای تبلیغ کنندگان شماست؟

توجه داشته باشید که

اگرچه تبلیغات بومی می‌تواند به شما در جلوگیری از مسدود کننده‌های آگهی کمک کند، اما توجه داشته باشید که قانون FTC با “تبلیغات قالب بندی شده به صورت فریبانه” مشکل دارد. طبق قوانین جدید تبلیغاتی FTC در دسامبر ۲۰۱۵، محتویات تبلیغاتی که از محتوای معمولی کمتر قابل تشخیص است و فقط برای توجه و کلیک طراحی شده است، ممکن است منجر به مجازات‌های جدی شود.

همچنین، فراموش نکنید که پیوندهای قابل دنبال کردن را در محتوای آگهی خود قرار دهید. موتورهای جستجو نیاز به تشخیص لینک‌های پرداخت شده (پولی) دارند، درست همانطور که مخاطبان شما می‌خواهند بدانند که آیا محتوای شما مورد حمایت (اسپانسر شده) است یا خیر.

منبع: searchenginejournal

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x