چگونه کارمندان کار از راه دور را ارزیابی و استخدام کنیم؟

چگونه کارمندان کار از راه دور را ارزیابی و استخدام کنیم؟

کار از راه دور

جیسون فرید (Jason Fried) و دیوید هینمایر هانسون (David Heinemeier Hansson) سهامداران Basecamp در کتاب Remote که پنج سال پیش در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است می‌نویسند: “استعدادهای بزرگ در همه جا هستند و لازم نیست که هر کسی برای یافتن آنها به شهرهای بزرگ حرکت کند”.

از آن زمان به بعد، استخدام کنندگانی که قبلاً این موضوع را نمی‌دانستند، آموختند که:

در سراسر دنیا، هم تیم‌های کاری و هم کارمندان فردی مزایای فوق العاده‌ی کار از راه دور برای بهره وری و فرهنگ (در میان بسیاری از چیزها) را تشخیص داده‌اند. و بدین ترتیب هر روز جمعیت کار از راه دور به طور پیوسته افزایش می‌یابد و همچنین رقابت در میان کارمندان از راه دور بیشتر می‌شود.

اگر تا به حال کارمندان از راه دور استخدام نکردید، فرصت کار کردن با افراد با استعداد که شاید در نزدیکی محل دفتر کار شما زندگی نمی‌کنند را از دست داده‌اید.

استخدام کارمندان از راه دور نیاز به استفاده از کارهای استخدامی متفاوتی از استخدام کارکنان ساکن در دفتر کار دارد. آیا ته به حال این موضوع را می‌دانستید یا در مورد آن فکر کرده بودید؟

کار از راه دور

طبق تجربیات افراد با تجربه در این زمینه، کار از راه دور کیفیت کار و زندگی را به اندازه‌ی غیر قابل تصوری بهبود می‌بخشد. و اثبات شده است که انجام کار از راه دور به سادگی اهمیت بیشتری را که در گذشته مهم بوده است، ارائه می‌دهد. یا اگر بخواهیم از طریق یکی دیگر از نقل قول‌های فرید و هانسون توضیح دهیم، “کارمندان از راه دور بزرگ به کارمندان با کار مفید و بهره وری بالا هستند”.

چالش‌های منحصر به فردی برای کار تمام وقت از راه دور وجود دارد که باعث افزایش مشاغل در استخدام و استخدام کارمندان از راه دور می‌شود. مهمتر از همه این است که در مورد استخدام کارمندان از راه دور اطلاعات درستی را داشته باشیم.

کار از راه دور

بنابراین در این مقاله تعدادی توصیه اما نه لزوماً جامع، برای استخدام کارمندان خوب از راه دور و تعداد کمی مشاوره در این مورد برای شما گردآوری شده‌اند. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

باید “قواعد تعامل” کاملاً شفاف سازی شود

برای دریافت مفهوم عبارت بالا ابتدا باید تعریف کار از راه دور را کامل بدانیم. کار از راه دور چیست؟ جواب این است: بستگی دارد. می‌توانیم آنر به صورت یک طیف ببینیم. به صورت کار “خانه به دوش‌های دیجیتال” مستقل از محل کار در یک طرف، کارمندان به طور کامل مستقر در دفتر کار در انتهای دیگر و در وسط، فرم‌های بی شماری از “کار توزیع شده”، “کار از خانه” و برنامه‌ی کاری “انعطاف پذیر”.

نکته‌ی مهم این است که شما نیازهای شرکتتان و “قوانین تعامل” را برای همکاری از راه دور درک کنید. اینها شامل سیاست رسمی مربوط به شرایط ویژه برای کار از راه دور و همچنین بهترین شیوه برای ایجاد و تقویت مؤثر کار از راه دور بر اساس کار روزانه است. اگر هر کدام از این موارد برای تیم شما نامعلوم یا غیرقابل تشخیص باشند، کار از راه دور مفید و بهره ور نخواهد بود.

هنگامی که قوانین زمین تیم خود برای کار از راه دور را شفاف سازی کردید، آنها را هر چه زودتر و به همه‌ی متقاضیان در سراسر روند استخدام اطلاع دهید.

جذب کارمندان از راه دور توسط شرکت شما از طرف دیگر، برای ترویج حمایت تیم شما از کارمندان راه دور فرصتی است. به خصوص اگر شما بتوانید یک فرهنگ قوی برای کار از راه دور و هر گونه مزایای آن مانند حقوق اضافی برای تجهیزات هوم آفیس (خانه به شکل دفتر کار)، هزینه‌های اینترنت، تعهد پرداخت در یک فضای همکاری و غیره ایجاد کنید.

در عین حال، استفاده از گوشی هوشمند نیز فرصتی برای شما برای برقراری ارتباط اولین بار با کارمند از راه دورتان به طور پیش فرض است.

کار از راه دور

به عنوان مثال، تیم شرکت Trello الزام می‌کند که تمام اعضای تیم، از جمله کارمندان از راه دور تمام وقت، در یک دوره چهار ساعته همزمان با هم از ساعت ۱۲ ظهر تا ۴ بعد از ظهر در محیط کار حضور داشته باشند.

Trello همچنین انتظار دارد که تمامی کارمندان تمام وقت از راه دور در یک فضای اختصاصی خانه با یک دربی که بسته می‌شود، کار کنند. به عبارت دیگر، این بهانه‌ای است برای دوری از کلیشه‌ی “کار کردن بین جمعیت کوچه و خیابان” است که متأسفانه در مورد کار از راه دور منتشر شده است.

کری ماروین (Carrie Marvin)، کارشناس ارشد فنی تیم Trello در Atlassian در این باره می‌گوید:

ما برای اطمینان از برآورده شدن انتظاراتمان از تماس تلفنی تصویری با کارمند استفاده می‌کنیم. و من تأیید می‌کنم که متقاضی در هنگام استخدام درک و موافقت کرده است که شرایط و خواسته‌های ما را برآورده کند.

پوشش چنین پیش شرطی از پیشاهنگی احتمالی خروج از خط کار جلوگیری می‌کند و پیام مهمی را ارسال می‌کند که تیم شما به طور جدی کار دور از محل کار را انجام می‌دهد.

مطمئن شوید که متقاضیان یک دیدگاه واقعی از کار از راه دور دارند

اکثر متقاضیان در مورد دوست داشتن کار تمام وقت از راه دور صحبت می‌کنند. از آنها بپرسید که واقعاً از کار دور از محل کار در گذشته لذت برده‌اید؟ یا بزرگترین نگرانی شما در مورد کار کردن از راه دور برای اولین بار چیست؟

همانطور که بسیاری از افراد در مورد کار از راه دور مشتاق هستند، مهم است بدانید که کار تمام وقت از راه دور برای همه مناسب نیست.

یکی از مدیران مهندسی Trello می‌گوید:

من اصلاً نمی‌توان یک کارمند از راه دور باشم. درسته که کار از راه دور به طور کلی خیلی خوب است، اما من شخصاً بیشتر دوست دارم در دفتر کار کنم!

کارهای راه دور، می تواند دارای نقاط منفی برای افراد و فرهنگ‌های گروهی باشد، که باعث می‌شود که تیم‌هایی با کارکنان از راه دور بهترین شیوه‌های کار از راه دور را توسعه دهند.

بسیاری از متقاضیان کار از راه دور آماده هستند که در مورد مزایای کار از راه دور برای حالت فردی مورد ملاحظه قرار گیرند، مانند:

  • افزایش بهره وری فرد با صرف زمان بی وقفه طولانی‌تر و بیشتر
  • به طور کلی تعادل کار و زندگی بهتر
  • زمان رفت و آمد کمتر، گذراندن وقت بیشتری برای خانواده و سرگرمی‌ها و همچنین کم کردن استنشاق کربن (دود) کمتر در بیرون از خانه
  • با قادر بودن به استخدام فراتر از مراکز شهری / فن آوری معمول، تنوع اعضای تیم را افزایش می‌دهد.
  • مزیت استفاده از محصولات خود برای تولید محصولات جدید برای تیم‌هایی که مانند Atlassian، ابزارهایی را برای تیم‌های از راه دور ایجاد می‌کنند.
شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۳ روش برای خدمت به مشتری حتی زمانی که شما در شرایط خوبی نیستید

کار از راه دور

اما متقاضیان کمتر می‌توانند آگاهی و آمادگی برای چالش‌های کار تمام وقت از راه دور را نشان دهند مانند:

  • احساس تنهایی، اضطراب و افسردگی به دلیل دور و مجزا بودن از همکاران
  • ارزش غیرقابل جایگزینی تعاملات شخصی، به ویژه تبادل فی البداهه
  • همکاری به طور مؤثر از طریق ابزارهای دیجیتال و در سراسر مناطق زمانی
  • از دست دادن تمرکز به دلیل مداخله‌ی وظایف در خانه و یا مشکل جدا کردن کار از خانه
  • احساس شمارکت و فایده‌ی کمتر نسبت به امور شرکت

در حالت ایده آل، تیم شما در حال حاضر قوانین زمین را تنظیم کرده و یک فرهنگ دوستانه در کار از راه دور را برای تضعیف چالش‌ها تقویت کرده است.

با توجه به این موضوع که آیا متقاضی تجربه‌ی قبلی کار از راه دوررا دارد یا خیر، آنها بیشتر از مشکلات احتمالی آگاه هستند.

با مدیر کارگزینی شرکت خود تثبیت کنید که به چه میزانی تجربه‌ی کار از راه دور گذشته برای نقش فعلی کارمند در شرکت شما مهم است. اطمینان حاصل کنید که متقاضیان عمیقاً مزایا و معایب کار تمام وقت از راه دور را درک می‌کنند.

متقاضیان برتر می‌توانند در مورد مشکلات خود با کار از راه دور سخن بگویند و در عین حال اظهار نظر کنند که چرا در این کار موفق بوده یا می‌توانند موفق شوند.

کار از راه دور

متقاضیان را در مورد مهارت‌های ارتباطی دیجیتالی قوی تست کنید

مهارتهای ارتباطی قوی برای هر متقاضی رقابتی ضروری است، فرقی نمی‌کند که آنها در حال برنامه ریزی برای کار تمام وقت از راه دور هستند و یا نه.

اما برای کار از راه دور، که در آن ارتباط تقریباً به طور انحصاری دیجیتالی است این مهارت به یک چالش ویژه تبدیل می‌شود و بنابراین یک مهارت بسیار مهمتر از همیشه است.

شاید بینش شما در مورد مهارت‌های ارتباطی متقاضیان، این است که آنها چگونه در طول فرآیند استخدام با خود ارتباط برقرار می‌کنند. آیا آنها به سرعت درخواست برنامه ریزی را پاسخ می‌دهند یا آیا هماهنگ کننده خود را برای چند روز به حالت تعلیق می اندازند؟ آیا ایمیل‌های آنها روشن و درست نوشته شده است؟

علاوه بر تست این نشانه‌ها، شما می‌توانید با طراحی پروسه مصاحبه خود برای تست مهارت‌های ارتباطی قوی در زمینه‌های خاص، حتی پیشتر بروید. به عنوان مثال تیم Trello تمامی مصاحبه‌ها، حتی مصاحبه‌های مرحله‌ی آخر را صرفاً با تماس‌های ویدئویی انجام می‌دهد.

بدین ترتیب علاوه بر کاهش هزینه‌ها، این تمرین به متقاضی نشان می‌دهد که در Trello چگونه باید کار کند. ماروین می‌گوید: من یک متقاضیانی داشتم که می‌گفت “اوه، من با یک تماس ویدیویی راحت نیستم”

من به آنها این امکان را می‌دهم که بدانند تماس‌های ویدئویی یک ابزار اولیه برای ارتباطات است. بنابراین برای اینکه آنها به عنوان یک کارمند راه دور موفق شوند، باید با این ابزار راحت باشند.

مثال دیگر: تست تیم Trello در یکی از تمرینات فنی خود، یک تست برای ارتباطات نوشته شده به صورت گاه به گاه است.

مدیر فنی Trello، لورن لانگسنر (Lauren Langsner) می‌گوید:

ما در هیئت مدیره‌ی Trello کل تمرینات را سازماندهی می‌کنیم. و سپس مصاحبه کننده و متقاضی از طریق نظرات در کارت، با دسترسی به لینک‌های ویدئویی در صورت نیاز ارتباط برقرار می‌کنند. کار مصاحبه کننده در ارتباطات آنها کمی مبهم است. بخشی از آنچه که ما آنرا تست می‌کنیم این است که چه مدت طول می‌کشد تا یک متقاضی پیشنهاد کند تا تماس را قطع کرده و مجدداً به تماس ویدئویی خود برای صحبت رو در رو بپردازیم.

کار از راه دور

در این حالت متقاضی تصوری از اینکه ارتباط و همکاری تیمی دیجیتالی چگونه خواهد بود، در حالی که مصاحبه کننده به واسطه آن، مهارت‌های متقاضی را در آن محیط تست می‌کند.

آیا متقاضی به آسانی اطلاعات زیادی را در یک تماس ویدیویی ارائه می‌دهد؟ آیا متقاضی می‌تواند در مواجهه با مشکلات مربوط به فناوری آرام باشد؟ آیا در چت نوشتاری خود شفاف، دوستانه و مؤثر است؟

کلید طراحی یک پروسه مصاحبه است که نشان دهنده نوع ارتباطی است که تیم شما در هر روز برای انجام کار انجام می‌دهد.

اطمینان از علاقه‌ی واقعی به کار، نه فقط در کار از راه دور

برای بسیاری از متقاضیان، افزایش گزینه‌های کار از راه دور در صنعت فناوری پیشرفت فوق العاده هیجان انگیز است. به طوری که آنها با خطر اولویت بندی کار از راه دور بر علاقه خود به خود شغل مواجه می‌شوند.

برای کارکنان، این یک چرخش جدید بر روی چیزی است که همیشه مهم است. یعنی حصول اطمینان از اینکه متقاضی علاقه واقعی به شغل و کار خود را به طور جداگانه از گزینه راه دور بودن آن نشان می‌دهد یا نه.

هیچ روش جدیدی برای نمایش علاقه واقعی به شغل وجود ندارد. بهترین روش‌ها همانند ارزیابی‌های مبتنی بر کار است که همراه با مصاحبه‌های مبتنی بر مکالمه به خوبی طراحی شده است.

از همان سؤالاتی که همیشه از شما پرسیده شده است، سؤال کنید. مثلاً، برای احتمال اظهارنظر آشکار بپرسید: چرا در حال حاضر درخواست این شغل را دارید؟

فرایندهای مصاحبه مبتنی بر کار را با مصاحبه کنندگان و مدیران استخدام توسعه دهید. و تأیید کنید که هر یک از شواهد نشان دهنده‌ی اشتیاق واقعی در متقاضی برای کار مورد نظر است. همچنین چشم خود را بر روی چگونگی بحث متقاضی در مورد فاکتور دور از محل بودن باز نگاه دارید. آیا تمرکز اصلی او بر روی این فاکتور است؟ یا آنها فقط به بحث درباره کار و نقش شغلی جذب می‌شوند؟

در نهایت مثل همیشه، کار شما به عنوان یک استخدام کننده این است که مناسب‌ترین فرد را برای شغل موجود استخدام کنید، نه مشتاقترین فرد برای کار از راه دور.

کار از راه دور

نتیجه گیری:

کار از راه دور هم برای تیم و هم کارمندان بسیار مفید است. اما به عنوان یک استخدام کننده، شما نقش کلیدی ایفا می‌کنید.

شما هم فرصت و هم مسئولیتی دارید تا اطمینان حاصل کنید که مدیران و مصاحبه گرانی استخدام می‌کنید که کارمندان متقاضی کار از راه دور را برای مهارت‌هایی که کار از راه دور را مؤثر، ارزشمند و در حالت ایده آل، یک عنصر غنی از یک تجربه کار مشترک به شمار می‌آورند، ارزیابی می‌کنند تا در نهایت کارکنان جدید از راه دور شما به عنوان اعضای طولانی مدت تیم شما رشد کنند.

آخرین پیشنهاد تست کار کردن از راه دور خودتان است! شما ممکن است چند کشف دیگر در رابطه با استخدام کارمندان راه دور پیدا کنید و اگر چنین باشد، می‌توانید آنها را با ما درمیان بگذارید.

منبع: bonus.ly

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x