۳ روش قدرتمند برای تعریف برند کارفرمای منحصر به فرد شما

۳ روش قدرتمند برای تعریف برند کارفرمای منحصر به فرد شما

برند کارفرمای

با برجسته کردن ویژگی‌های متمایز سازمانی خود و گفتن داستان‌های شخصی درباره افراد در تیم‌تان، می‌توانید یک برند کارفرمای قوی ایجاد کنید که به شرکت شما کمک می‌کند استعدادهای ستاره ای و مشتریان وفادار را جذب کرده، به کار گیرد و حفظ کند.

اگر می‌خواهید که برند کارفرمای شرکت شما تأثیر مثبتی بر هم تیمی‌های شما در هر مرحله از چرخه‌ی زندگی کارکنان داشته باشد، تلاش‌های برندینگ کارفرمایانتان را برای استخدام استعداد محدود نکنید. اگر تمرکز خود را به کار گیرید، ممکن است فرایندهای استخدام خود را بهبود ببخشید، اما تأثیر قابل توجهی بر فرهنگ و عملکرد شرکت‌تان نخواهید داشت.

در کتاب جدید الکترونیکی “چگونه به صورت خلاقانه و کارآمد به برند کارفرمایتان ارتباط برقرار کنید” در مورد سه عامل تحت کنترل شما بررسی می‌شود که می‌تواند بر برند کارفرمای شما تأثیر بگذارد: تجربه کارمند، ارتباطات داخلی و استخدام.

ما در این مطلب بحث خواهیم کرد که چگونه هر یک از این عوامل می‌تواند بر برند کارفرمای شما تأثیر بگذارد. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

تجربه‌ی کارمند

تجربه کارمندان یکی از عواملی است که می‌تواند بر روی نام تجاری کارفرمای شرکت شما تأثیر بگذارد. دنیس لی یون (Denise Lee Yohn)، کارشناس نام تجاری کارفرمایان می‌گوید: “شما نمی‌توانید از کارکنان خود انتظار داشته باشید به مشتریان چیزهایی ارائه ندهند که خودشان آنها را تجربه نمی‌کنند.”

یکی از شرکت‌هایی که به طور مداوم با رقابت با برند کارفرمایان سر و کار دارد، REI است. شرکت REI یک شرکت ملی بازرگانی در فضای باز است که برای الهام بخشی، آموزش و تجهیز اعضای خود و جامعه برای ماجراجویی و مدیریت در فضای باز اختصاص یافته است. اگر تا به حال به فروشگاه REI رفته‌اید، احتمالاً متوجه شده‌اید که کارکنان آنجا واقعاً عاشق کارشان هستند و دانش بالای سطح متوسط و تجربیاتی از ابزاری که می‌فروشند را دارند.

فروش در فضای باز به کارمندان این شرکت این امکان را می‌دهد که :

ابزار اجاره داده‌ شوند، کلاس‌های تخفیف دار یادگیری یک فعالیت برگزار شود، دو سال یک بار Yay Days که روزهای PTO برای صرف وقت در بیرون هستند. در این روزها ابزاری که در فضای باز برای فعالیت‌هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، صعود، کمپینگ و اسکی استفاده می‌شود، به فروش می‌رسانند.

برند کارفرمای

علاوه بر این، این شرکت سیاست‌های سخاوتمندانه‌ی دادن مرخصی و کمک‌های سازگاری به کارمندان خود ارائه می‌دهد.

در نتیجه کارمندان REI همواره احساس می‌کنند که می‌توانند زندگی کامل خود را بدون هیچ گونه نگرانی در مورد گرفتن مرخصی زیاد و صرف وقت با خانواده‌هایشان بگذرانند.

ریکل کارلز (Raquel Karls)، معاون ارشد مدیرعامل REI در مصاحبه‌ای با بلومبرگ در مورد چگونگی تمرکز بر روی سلامتی REI در بین افراد متداول به سادگی می‌گوید: همه‌ی این مسائل تمایل دارند که به بخشی از آنچه شما هستید و بخشی از آنچه شما انجام می‌دهید، همگرا شوند.

ارتباطات داخلی

ارتباطات داخلی شرکت شما عامل دیگری است که می‌تواند بر نام تجاری کارفرمایتان تأثیر بگذارد. اگر ارتباطات رسمی یا غیر رسمی شرکت شما به عموم منتشر شود، آیا به محتوای آنها افتخار می‌کنید؟ امیدوارم پاسخ شما بله باشد.

ارتباطات داخلی رهبران شرکت شما باید با صدا و لحن برندتان مطابقت داشته باشد. همانطور که در بسیاری از چیزها در کسب و کار، ارتباطات داخلی موضوع اعتماد است.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   چگونه کمبود ارتباطات به طور جدی می‌تواند کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد؟

شما ممکن است در مورد استخدام کننده‌ی دانشگاه مایکروسافت شنیده‌اید که به گروهی از کارآموزان ایمیل فرستاده بود و قول داده بود که در یکی از رویدادهای این شرکت سرو آبجو و پارتی بزن و بکوب اجرا شود. این ایمیل به طور گسترده‌ای به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شد (و مورد خنده و مسخره شد). در نهایت یک سخنگوی مایکروسافت به سایت Business Insider اعلانیه داد که “ایمیل ضعیف بیان شده است و با ارزش‌های ما به عنوان یک شرکت سازگار نبوده است.”

برند کارفرمای

این که آیا شرکت شما در رسانه‌های اجتماعی ویروسی می‌شود یا از دید عمومی محافظت می‌شود، ارتباطات داخلی شرکت شما بر برند کارفرمای شما تأثیر می‌گذارد.

به دنبال رسوایی شرکت Wells Fargo در سال ۲۰۱۶، کارمندان سابق اعلام کردند که نشریات داخلی شرکت، شامل کد اصول اخلاقی و کتابچه راهنمای کاربر بودند که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می‌گرفت اما به طور مؤثری نادیده گرفته می‌شدند. تمریناتی مانند “بازی”، که شرکت در کد اصول اخلاقی Wells Fargo آن را متوقف کرد، در اغلب موارد انجام شد.

یک بانکدار شخصی سابق در شعبه Wells Fargo توضیح داد:

مدیریت اجبار کرده بود که هیچ کارمندی اجازه ندارد که از کارهای غیر اخلاقی که در گروه او در جریان بود، شکایت کند.

تنها تمرکز این شرکت بر اهداف فروش و حاشیه سود بود که مدیریت را از توجه به کارهای نادرست کارکنان در داخل شرکت باز می‌داشت.

ارتباطات داخلی شرکت شما می‌تواند برند کارفرمای شما را حفظ کند یا آن را بی معنی کند. همه چیز را تحت قدرت خود بگیرید تا مطمئن شوید که اوضاع شرکت مانند سابق در امن و امان است.

استخدام

تلاش‌های استخدام یک عامل سوم است که می‌تواند بر برند کارفرمای شرکت شما تأثیر بگذارد. شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان در طول ۱۰ سال بزرگترین کمبود نیروی کاری با استعداد را تجربه می‌کنند. از آنجا که جویندگان کار در صندلی راننده هستند، می‌توانند تقاضای زیادی را نسبت به حقوق رقابتی داشته باشند.

تجربه، پیشرفت حرفه‌ای و فرصت‌های رشد از خواسته‌های اصلی است که کارجویان مدرن وقتی که آنها به دنبال شغل هستند مد نظر دارند. این که آیا شرکت شما می‌تواند برخی، بیشتر یا همه‌ی این خواسته‌ها را تحقق بخشد، پیام شما برای این کارجویان از ابتدا باید شفاف باشد.

برند کارفرمای

استخدام برای همه‌ی شرکت‌ها رقابتی و گران است، اما اگر شرکت شما در برابر برند کارفرمای منفی مبارزه می‌کند، مجبور خواهد شد که حداقل ۱۰ درصد بیشتر از دیگران به استخدام نیروی متخصص پرداخت کند.

یانیک بینول (Yannick Binvel) از شرکت Korn Ferry که یک شرکت مشاوره مدیریت بین المللی است، می‌گوید:

شرکت‌ها باید استراتژی استخدام استعداد را یک اولویت کلیدی تلقی کنند و در حال حاضر باید برای آموزش، تعلیم و ارتقاء نیروی کار موجود خود اقدام کنند.

جیمز الیس (James Ellis)، متخصص برند کارفرما، برند کارفرمایان را “یک ذهنیت، نه مجموعه ابزار” می‌نامد.

ما متوجه شدیم که این می‌تواند به برند کارفرمای شرکت شما به عنوان معیار پاسخگوئی کمک کند: این وظیفه‌ی شرکت شماست که به نحوی خاص عمل کنید و واکنش نشان دهید. معیار شرکت شما برای اندازه گیری توسط آن انتخاب می‌شود. اگر قبل از شروع کار با افراد صادق باشید و سپس وعده‌های خود را عملی کنید، به احتمال زیاد آنها به شما اعتماد خواهند کرد.

منبع: blog.bonus.ly

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x