۵ حرکت ساده‌ی مؤثر برای مدیریت رسانه‌های اجتماعی

۵ حرکت ساده‌ی مؤثر برای مدیریت رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی

دیو کِرپن (Dave Kerpen) رئیس رسانه‌ی Likeable و در حال حاضر بنیانگذار Offshoot Likeable Local، قبل از شروع به مشاوره‌ی رسانه‌های اجتماعی برای کارآفرینان، هدفهایی داشت که برای رسیدن به آنها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کرد. او شخصاً به هزاران توییت‌ها، ایمیل‌ها و پیام‌های هر روز پاسخ می‌داد. به نظر شما او دیوانه است یا نابغه؟

او می‌گوید: اولاً رسانه‌های اجتماعی آزاد نیستند. دوماً برای شما نتایج فوری نخواهد آورد. و سوماً نمی‌توانند برای یک محصول یا خدمات بد نتیجه بخش باشند.

اگر شما بتوانید با همه‌ی اینها کنار بیایید، آماده هستید که یاد بگیرید که چطور و چرا کِرپن هنوز هم توصیه می‌کند که شما درگیر این موضوع باشید. در ادامه با هم ۴ روش ساده‌ی مؤثر برای کار با رسانه‌های اجتماعی گردآوری شده است. در ادامه با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. گوش کنید، بعد صحبت کنید

چند سال پیش هنگامی که کِرپن به وگاس رفت، در قسمت پذیرش هتلی که آنجا می‌ماند نوشته بود: برای همیشه بمانید.

با الهام از این جمله کِرپن سعی کرد کاری که او انجام می‌دهد بهترین باشد. او به توییتر رفت و به سرعت پست کرد: انتظار در خط به مدت ۴۵ دقیقه در هتل آریا، ارزشش را ندارد.

آیا او در مورد آریا چیزی شنیده بود؟ نه. اما او از ریو، یک هتل در خیابان پایین‌تر شنیده بود. در عرض دو دقیقه، ریو توییت کِرپن را جواب داد و نوشت: با عرض پوزش شما تجربه بدی داشتید، دیو. امیدوارم بقیه‌ی اوقات شما در وگاس به خوبی پیش برود.

کِرپن در آن سفر هتل خود را تغییر نداد، اما دفعه بعد که او به وگاس رفت به نظر شما کجا خواهد ماند؟ مطمئناً در ریو. و او بدین ترتیب در فیس بوک ریو را لایک کرد. و مدتی بعد، یک دوستی که قصد داشت به وگاس برود دید که کِرپن ریو را لایک کرده بود، بنابراین پرسید که آیا او هتل ریو را توصیه می‌کند.

کِرپن فهمید که همه‌ی اهالی ریو به توییتر توجه دارند و با همدلی پاسخ داد.

کِرپن توصیه می‌کند که شما نیز صرف نظر از کسب و کاری که در آن هستید، همان کاری را انجام دهید او انجام داد.

او می‌گوید: اگر شما یک حسابدار هستید، به توییتر بروید و” نیاز به یک حسابدار “را جستجو کنید. مشتریان ما به دنبال شما می‌گردند.

  1. پاسخ دادن به همه!

کِرپن می‌گوید که ۶ درصد از برندها (که بیشتر آنها بزرگ هستند) در حال حاضر به مشتریان و دیدگاهشان در توییتر، فیس بوک و یا دیگر رسانه‌های اجتماعی پاسخ نمی‌دهند.

رسانه‌های اجتماعی

او می‌گوید: به عنوان یک نتیجه، اگر شما به مشتریان خود پاسخ دهید، مزیت رقابتی زیادی خواهید داشت. مانند نمونه‌ی هتل ریو در وگاس.

اگر یک مشتری شکایتی می‌کند، نظر او را حذف نکنید. در عوض، شما فرصتی دارید تا به طور عمومی پاسخ دهید که شما برای حل مشکل تلاش می‌کنید و یک پیام خصوصی به هر فرد ارسال کنید تا بتواند حرف خود را ثابت کنید.

کِرپن توضیح می‌دهد: همه ما می‌دانیم که شرکت‌ها ممکن است اشتباه کنند. مشکل این است که وقتی شرکت‌ها اشتباه می‌کنند نمی‌گویند: متأسفیم. در عوض، اگر یک شکایت را حذف کنید، پیامی ارسال می‌کنید که فردی که آن را نوشته، مهم نیست. شما اساساً از او برای گفتن به شخص دیگری، برای شروع پرونده دعوت می‌کنید. شما باید فقط چه نوع پست‌هایی را حذف کنید؟ پست‌های ناخوشایند یا تعصبی را.

هنگامی که شما به مشتریانتان پاسخ می‌دهید، صدای نام تجاری خود می‌شوید، هر آنچه که است: جدی، خنده دار، پر از جناس، علمی و هر چیزی.

  1. داستان خود را بگویید

کِرپن می‌گوید: رسانه‌های اجتماعی زمانی قدرتمند هستند که از آنها برای گفتن داستان‌های شخصی استفاده می‌کنید، و نه فروش محصولات خود.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   چگونه وفاداری کارمندانتان را افزایش دهید؟

کِرپن دوست دارد داستانی را که چگونه او و همسرش توانسته‌اند یک عروسی شاد و خرم بگیرند، بگوید. آنها ۱۰۰،۰۰۰ دلار از حامیان مالی به دست آوردند و در پارک Cyclones Brooklyn ازدواج کردند.

او می‌گویدکه این داستان شخصی، کمک کرده است تا Likeable بتواند به یک کسب و کار ۷ میلیون دلاری سوق پیدا کند.

ابتکارهای فروتنانه خود، ویژگی‌های رهبری شخصی خود، مشتریانی که بر موانع غلبه کردند، چالش‌های کارمندان شرکتتان، مشارکت‌های اجتماعی یا خیریه‌ی خود، را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

به کارمندان، محصولات و یا مشتریان خود نگاه کنید و یک داستانی را مشخص کنید که مردم دوست دارند در مورد آن صحبت کنند و آن را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کنند. اگر شما یک شرکت B2B هستید، در رسانه‌های اجتماعی داستانی با استفاده از وبینارها، کتاب‌های الکترونیکی و مقالات بگویید.

کِرپن می‌گوید: تنها چیزی که بهتر از گفتن داستان خود در رسانه های اجتماعی است این است که الهام بخش مشتریانتان خواهد بود تا آنها نیز داستان خود را بگویند.

  1. فقط خودتان باشید

در این مورد کِرپن از اپرا وینفری نقل قول می‌کند که گفت: من هیچ ایده‌ای را معتبر تر از خودتان بودن ندیدم که می‌تواند شما را ثروتمندتر از آنچه هستید شدن تبدیل کند.

همانطور که کِرپن می‌گوید: وقتی من قابل اعتماد هستم، زمانی که آسیب پذیر هستم، زمانی که من خودم هستم، مشتریان می‌خواهند با من کار کنند.

  1. تبلیغات (بهتر)

کِرپن می‌گوید: رسانه‌های اجتماعی قابل لمس هستند. این وییگی می تواند منجر به ایجاد سرنخ و فروش شود. در فیس بوک، نه فقط تبلیغ خود را در مقابل یک عده زیادی از مردم به نمایش می‌گذارید، بلکه شما می‌توانید افراد مناسب را بر اساس عنوان شغلی، علاقه، سن و محل مورد هدف قرار دهید.

چه چیزی جالب‌تر از رسیدن به یک میلیارد نفر در فیس بوک می‌تواند باشد؟ یکی دیگر از جنبه‌های تبلیغات در فیس بوک چیست؟ تأییدیه کلام دهان به دهان. شما می‌توانید تبلیغات را فقط در برابر دوستان افرادی که نام تجاری شما را در فیس بوک “لایک” می‌کنند، مورد هدف قرار دهید. و هنگامی که این افراد آگهی شما را ببینند، آنها لیست نامهای دوستانشان را که برند شما را لایک کرده‌اند را نیز ذکر کرده می‌کنند.

  1. برنامه ریزی برای هدف‌های بلند مدت

اگر شما ۱۰ درصد تخفیف بگیرید، بازاریابی می‌کنید، ۵۰ درصد تخفیف بدهید، ارزش ۱۰۰ درصد بلند مدت به شما می‌دهد، مشتریان وفادار را برای زندگی کسب و کار خود به ارمغان می‌آورید.

مطالب خوب، وبینارها و مقالات را از کانال یا پیج خود انتشار دهید. کِرپن می‌گوید: دو نفر به من پیام داده بودند و می‌گفتند: بخاطر همه‌ی اطلاعات ارزشمندی که داده‌اید متشکرم. من در حال شروع برای آژانس رسانه‌های اجتماعی خود هستم.

اخیراً یک مشتری جدید به کِرپن گفته است که او ۲۵۰،۰۰۰ دلار برای خرج به بازاریابی رسانه‌های اجتماعی اختصاص داده است و او به علت تمام اطلاعات آزاد و در عین حال مفیدی که این شرکت در دسترس قرار داده است، به “Likeable” سوق یافته است.

رسانه‌های اجتماعی

  1. سپاسگزار باشید

در پست‌های رسانه‌های اجتماعی، به طور منظم از مشتریان و همراهان خود تشکر کنید. به گفته‌ی کِرپن سازمان غیر انتفاعی DonnersChoose.org، معتقد است ۳۸ درصد از افرادی که پیام از شما متشکریم را دریافت کرده‌اند، بیشتر احتمال خرید دوباره را دارند.

کِرپن ۳ بار در روز پیام تشکر را در حساب رسانه‌های اجتماعی خود می‌نویسد. این کار به او روحیه‌ی مضاعف در تمام روز می‌دهد.

منبع: inc

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x