۹ روش برای بهبود مهارت‌های تنظیم احساسات

۹ روش برای بهبود مهارت‌های تنظیم احساسات

احساسات

خونسردی خود را از طریق بیرون رفتن با دوستان، خواندن مجله، ورزش و مدیتیشن حفظ کنید.

آخرین باری که شما خونسردی خود را از دست دادید چه زمانی بود؟ شاید یک روز سخت کاری و یا نق زدن مداوم فرزندتان شما را به آخرین حد عصبانیت برساند. اگر شما در حال بلند کردن صدای خود و یا حرف‌های چرت و پرت زدن در اثر یک موقعیت استرس زا هستید، شما با چالش‌های تنظیم احساسات خود روبرو شده‌اید.

اگر وقتی که عصبانی هستید یا نا امید هستید حالتان خیلی بد می‌شود، تنظیمات احساسات یک مهارت است که می‌توانید با عمل تمرین کنید. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

شما عصبانی هستید. آیا شما بی سر و صدا می‌توانید به دقت واکنش خود را انتخاب کنید؟ با دانستن اینکه شما همیشه حق انتخاب در چگونه پاسخ دادن دارید، (مهم نیست که احساس می‌کنید) در قلب شما تسلط بر تنظیمات احساسات ایجاد می‌شود. پاسخ مناسب این است که در مواقع عصبانیت اقدام غیراخلاقی نکنید. پاسخ دادن را برای زمانی نگه دارید که آرام شده باشید.

همه‌ی ما هر روز این استراتژی‌ها را اعمال می‌کنیم. آیا ما از آنها آگاهی داریم یا نه. مقررات سالم ممکن است به نظر برسد که چیزی غیر قابل انکار، جلو رفتن یا انتخاب یک پاسخ بی‌طرف باشد.

فقدان مقررات می‌تواند باعث خشم کلامی یا فیزیکی شود. یا به درجه‌ای کمتر، چیزهایی که بگویید به زودی از گفتن آنها پشیمان شوید.

کریس لی استاد دانشگاه Northeastern University می‌گوید: مقررات احساسی به معنای تمرین چیزی است که به عنوان کنترل ضربه شناخته می‌شود.

این کارشناس علوم رفتاری و نویسنده‌ی معنویت می‌گوید:

“وقتی چیزی اتفاق می‌افتد، پاسخ اتوماتیک مغز ما واکنشی است. وقتی بخش کوچکی از مغز ما که مبارزه و یا دعوا را تنظیم می‌کند، از بین می‌رود، ما باید از طعمه‌های واکنش‌های عاطفی خامی که باعث می‌شود ما واکنش‌های بیش از حد دهیم، اجتناب کنیم “.

او توضیح می‌دهد: هنگامی که به خودمان زمان می‌دهیم، پس از آن ما به لبه‌های جلوی مغزمان دسترسی پیدا می‌کنیم، که در آن ما به استدلال، حل مشکلات و چشم انداز بهتری دسترسی داریم. هرگز نباید به احساسات اولیه عمل کنیم.

دکتر کریس می‌گوید: ما می‌توانیم “اولین بار” (همانطور که در ابتدا احساس می‌کنیم) اجازه دهیم که ما را با ما تنها بگذاریم و دوباره با انگیزه‌های دیگر در مورد خودمان روبرو شویم. خونسر بمانید حتی در گرمای لحظه‌ای که می‌تواند برای حتی افراد صبوری که در میان ما هستند، یک چالش باشد.

همه‌ی ما دارای تنطیمات مختلفی هستیم که ما را از صفر به ۶۰ برمی‌گرداند، بنابراین پیش بینی می‌کنیم که چه نوع چیزهایی می‌تواند ما را آرام نگه دارد، به ما کمک کند تا ذهنی تمرین کنیم و واکنشی را آماده کنیم که باعث نشود که بعداً پشیمان شویم.

حتی والدین خیلی راحت می‌توانند خونسردی خود را از دست دهند. دکتر کریس پیشنهاد می‌کند: فکر کنید که قبل از اینکه کلمات و رفتارهایتان خیلی آزاردهنده و خشن باشد، چگونه می‌توانید دور شوید و به خود زمان دهید تا عصبانیتان فروکش کند. به صدای ذهن خود گوش دهید که می‌گوید: “همه چیز خوب خواهد بود” یا “این نیز خواهد گذشت” باعث خواهد شد که احساس خفقان و عصبانیت شما از بین برود.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۶ ترفند خانگی برای کاهش استرس

همچنین شما می‌توانید یک رویداد گذشته را به یاد بیاورید که در آن شما کنترل خود را از دست داده و تصمیم گرفته بودید که برای دفعه‌ی بعد بهترین راه برای واکنش دادن را انتخاب خواهید کرد.

دکتر کریس می‌گوید: اغلب والدین اذیت می‌شوند و یا از نظر احساسی دلشان می‌شکند و منجر به واکنش بیشتر و تحریک پذیری می‌شود. یکی از بهترین استراتژی‌ها برای کاهش واکنش پذیری و ترویج مقتضیات عاطفی درگیر شدن در مراقبت منظم و عمدی است.

احساسات

۹ راه برای بهبود مهارت‌های تنظیم احساسات شما وجود دارد

صدای ذهن خود را گوش دهید: تصمصم بگیرید که برای دفعه‌ی بعد چه چیزی به ذهنتان خواهید گفت تا حبابهای عصبانیت شما ترکیده شود. یک یا دو صدای ذهن کوتاه داشته باشید.

با دوستانتان صحبت کنید: دوستان سیستم‌های پشتیبانی هستند. یک صحبت خوب می‌تواند استرس را از بین ببرد، احساس درک شدن به شما بدهد و به شما یک خروجی خوب برای تخلیه بدهید.

دکتر کریس می‌گوید: گروه دوستان خود را پیدا کنید که در آن می‌توانید چالش‌ها، خنده‌ها و استراتژی‌های خود برای حل مشکلات رایج را به اشتراک بگذارید.

تمرین خودخواهی: هر چند وقت یک بار به خودتان یک مکان دنج و آرام برای استراحت فکری و روحی در نظر می‌گیرید؟ خودخواهی به این معنی است که با خودتان طوری رفتار کنید که با بهترین دوستتان انجام دهید. چون زمانی که شما با خودتان مهربان هستید، با دیگران نیز مهربان خواهید بود.

ورزش و خوردن غذاهای مغذی: اگر از بدن خود مراقبت کنید، روح و ذهن شما نیز بهتر خواهد بود.

افکار خود را بنویسید: افکار و احساسات خود را به مکانی امن تخلیه کنید.

مدیتیشن ذهنی را تمرین کنید: تمرین یک موضع دائمی برای چیزهایی که با آن مواجه هستید. دکتر کریس می‌گوید: به جای نشانه گذاری افکار و تصمیم گیری‌های عجولانه، یک نظردهنده‌ی خنثی به افکار خود باشید.

پیش مشاوره بروید: از مشاور کمک بخواهید. دکتر کریس می‌گوید: خشم اغلب نشانه‌ای از اضطراب بوده و مشکل اصلی با مهارت‌های مقابله در محل است. برای رفع مشکلات روحی و فکری با یک مشاوره حرفه‌ای دیدار کنید.

خوب بخوابید: مغز میمون هنگامی که زمان خوابش بگذرد، کار نمی‌کند. حتماً خواب کافی داشته باشید. به مقدار حداقل ۸ ساعت در هر شب. قدرت خواب شبانه غیرقابل تخمین است.

کارنامه‌ی احساسات خود را بسازید: تحقیقات نشان می‌دهد که ما توانایی ساخت یک کارنامه‌ی احساسات مثبت و هدایت انرژی‌هایمان را داریم تا در حالت‌های هیجانی منفی گیر نکنیم.

مهارت‌های ارتباطی مثبت را تمرین کنید: واکنش‌های مورد نظر را مطابق با استرس و استراتژی‌های منحصر به فرد خود تکرار کنید. همه‌ی ما آستانه‌های مختلف برای مقابله با مقادیر مختلف عوامل استرسزا و اتفاقات زندگی داریم.

احساسات

ما می توانیم ظرفیت‌هایمان را برای مقابله و واکنش مثبت به طور مداوم رشد و بهبود دهیم. دکتر کریس می‌گوید: افرادی که فردی که بیشتر استراحت می‌کنند، ورزش کرده و خوب استراحت می‌کنند، حس قویتری نسبت به انعطاف پذیری پیدا می‌کنند و بنابراین مغز آنها کمتر قابل مستعد از کوره در رفتن خواهد بود.

منبع: livehappy

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x