۷ روش برای افزایش درآمد بدون بودجه تبلیغاتی

۷ روش برای افزایش درآمد بدون بودجه تبلیغاتی

افزایش درآمد

همانطور که افراد و شرکت‌های بیشتری وارد بازار می‌شوند، رقابت برای تبلیغات آنلاین و افزایش درآمد هر روز افزایش می‌یابد. از هر بازاریاب حرفه‌ای یا هر کارآفرین در مورد استراتژی‌های بازاریابی‌اش بپرسید، تبلیغات فیس بوک یا گوگل ادوردز قطعاً یکی از اولین مواردی هستند که بیان می‌کنند.

مزایای استفاده از تبلیغات آنلاین شامل محدودیت‌هایی برای ورود و اجرای سریع می‌باشد. شما می‌توانید در عرض چند دقیقه یک کمپین تبلیغاتی بسیار مناسب راه اندازی کنید. اما با این حال مشکل است.

این مشکلات باعث رقابت شدید برای کلمات کلیدی و مخاطبانی که در حال تلاش برای هدف قرار دادن آنها هستید، می‌شود. ممکن است ارزشش را نداشته باشد.

افزایش درآمد

کارآفرینان موفق می‌دانند که نمی‌توانند تمام تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار دهند. شما باید به دنبال روش‌های اضافی برای رشد درآمد خارج از تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی باشید.

در این مطلب چند روش عالی برای افزایش درآمد کسب و کار شما در خارج از روال معمول پلتفرم‌های تبلیغاتی بازاریابی آنلاین گردآوری شده است. برای آشنایی با این روش‌ها در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. بازاریابی محتوا

اگر بیشتر مردم در مورد بازاریابی محتوای مؤثر اطلاعات داشته باشند، افراد و شرکت‌های بیشتری این کار را انجام می‌دهند. نوشتن محتواهای عالی مکرر و مداوم با ساختن اقتدار شما بر یک موضوع خاص یا عبارت جستجو، روشی مؤثر برای افزایش درآمد شما در طول زمان است.

کلید کار این است که محتوای مبتنی ارزش در وبلاگ، رسانه یا لینکدین کسب و کار خود بنویسید که اعتبار شما را افزایش دهد، خوانندگان را آموزش داده و بر مهارت‌هایشان بیافزاید و همچنین به SEO سایت شما کمک کند.

شما همچنین باید سعی کنید محتوای خود را به رسانه‌ها و کانال‌های دیگر ارسال کنید یا پست‌های مهمان را در وبلاگ‌های دیگری که برای مخاطبان و موضوع شما جذاب هستند ارسال کنید.

هشدار: این کار نباید شامل خود تبلیغاتی یا خودستایی باشد. محتوایی که ارزش زمان و توجه مردم را داشته باشد بنویسید. فقط در این حالت است که شما مزایای بازاریابی محتوا را به دست خواهید آورد.

  1. فروش B2B (کسب و کار به کسب و کار)

امروزه بسیاری از استارت آپ‌ها بلافاصله به جنبه‌ی مصرف کننده‌ی طیف مشتری فکر می‌کنند. این تفکر کاملاً قابل فهم است، اما می‌تواند فروش شما را محدود کند.

هنگامی که کسب و کار خود را راه اندازی می‌کنید، مطمئن شوید که به کسب و کاری که در ذهنتان دارید برسید و ببینید که آیا علاقه ای در کنار این حصار وجود دارد.

مثلاً به عنوان مدیر مالی بازاریابی استارت آپ، باید تمرکز کنید که چگونه می‌توانید به بزرگترین شرکت‌ها در اطرافتان ارزش اضافه کنید، در حالی که یک استراتژی برای قرار دادن محصول و خدمات‌تان به شیوه‌ای مناسب برای همکاری ایجاد کنید.

این مراحل و استراتژی‌ها به طور قابل توجهی نیاز به زمان طولانی تری از قرار دادن محصولات در یک قفسه دارند، اما معمولاً اگر برای درآمد، ثبات و موقعیت استراتژیک باشد، ارزش دارد.

  1. همکاری‌های بازاریابی

اگر شما کمی خلاق باشید، به احتمال زیاد می‌توانید برخی از استارت آپ‌ها و کسب و کارهای دیگری را پیدا کنید که اگر استفاده از محصول یا خدمات شما به مشتریان آنها در مقیاس غیر رقابتی ارزشی بیافزاید، پایگاه مشتریانشان را در اختیار شما قرار خواهند داد.

یک مثال عالی از این استراتژی عالی دو شرکت معروف Uber و Spotify است. شرکت Spotify با اجازه دادن به رانندگان Uber برای ثبت حساب Spotify و گوش دادن به آهنگ‌های آنها در ماشین، Spotify می‌تواند خود را به یک مشتری جدید تبلیغ کند. شرکت Uber نیز از ارائه‌ی تجربه‌ی مشتری بهتر بهره مند است.

  1. بازاریابی ایمیل یا ایمیل مارکتینگ

اگرچه ایمیل مارکتینگ از لحاظ فنی در دسته‌ی بازاریابی آنلاین است، اما در سبد تبلیغاتی فیس بوک و گوگل گنجانده نمی‌شود.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   مسدودکننده‌ی آگهی چیست؟

اگر تا به حال از مزایای بازاریابی ایمیل استفاده نکرده‌اید، همین حالا وقت آن است تا یاد بگیرید که ابزارهایی مانند Mailchimp، Justuno و غیره که می‌توانند به شما در ایجاد لیست‌ها، جذب مشترکان جدید در این لیست ها و سپس ارسال ایمیل ها به صورت خودکار کمک کنند، چگونه استفاده کنید.

اگر می‌خواهید که ترافیک را به وب سایت خود هدایت ‌کنید، بازاریابی ایمیل ضروری است. بازاریابی ایمیل به شما کمک می‌کند که از بازدیدکنندگان سایت خود تا جایی که ممکن است ارزش به دست آورید. همچنین کمک می‌کند تا با دوباره هدف گیری و ارسال ایمیل‌های پیگیری سرنخ‌ها را به مشتری تبدیل کنید.

  1. نظرات مشتریان

این روش برای رشد فروش دست کم گرفته می‌شود. هر چه بیشتر به خدمات و رضایت مشتریان تلاش کنید، به همان اندازه ROI (بازگشت) بیشتری را در تمام فرآیندهای بازاریابی خود تولید خواهد کرد.

چرا؟ چون که مشتریان ناراضی نظرات و بررسی‌های بدی را ثبت می‌کنند که بر فروش‌های آینده‌ی کسب و کار شما تأثیر می‌گذارد. همچنین، مشتریان راضی بعید است که بررسی‌ها و نظرات خوب را ترک کنند، بنابراین، برای جلوگیری از نظرات بد در وهله اول مهم تر هستند.

در نهایت، فروش به یک مشتری فعلی (به عنوان یک مشتری تکراری) بسیار ارزانتر از خرید یک مشتری جدید است. بنابراین به خدمات مشتری به عنوان یک ابزار فروش نگاه کنید، نه یک عامل پر هزینه.

  1. برنامه‌های نسخه‌ی بتا (دِمو)

یک برنامه‌ی بتای رایگان یک روش عالی برای افزایش فروش در زمانی است که می‌خواهید محصول نهایی را راه اندازی ‌کنید. دو دلیل اصلی برای این موضوع وجود دارد.

اولاً، چون افراد واقعی از محصول یا سرویس شما قبل از اینکه آن را راه اندازی کنید، استفاده می‌کنند و اشکالات را پیدا کرده و بازخورد ارائه می‌دهند، در نتیجه محصول یا سرویس شما بهتر خواهد شد.

ثانیاً، کاربران نسخه‌ی بتا اولین متقاعدشوندگان هستند. آنها افتخار می‌کنند که برای اولین بار از محصول یا خدمان شما استفاده می‌کنند و بنا به تجربه، به بزرگترین طرفداران آنلاین و آفلاین شما تبدیل می‌شوند و به فروش شما از طریق بازاریابی از طریق دهان به دهان کمک می‌کنند.

افزایش درآمد

  1. بازاریابی تأثیر گذار (اینفلوئنسر مارکتینگ)

استفاده از نفوذ شخص دیگر راهی عالی برای کسب درآمد است. این روش به زمان و پول برای ایجاد یک مخاطب و به دست آوردن اعتماد نیاز دارد. افرادی به نام تأثیرگذاران در حال حاضر این کار را انجام می‌دهند. البته آنها از شما پرداخت هزینه خواهند خواست، امااحتمالا این نوع هزینه از قرار گرفتن در تمام روزها در قیف تبلیغاتی فیس بوک و گوگل مؤثرتر خواهد بود.

ترفند: فقط حسابهایی با بیشترین فالوور را هدف قرار ندهید. حسابهای با بالاترین مشارکت را جستجو کنید.

سخن آخر

هنگامی که از تبلیغات آنلاین فراتر بروید، میزان درآمد خود را در حالی که منابع درآمد خود را نیز متنوع می‌سازید، افزایش می‌دهید. این کار نه تنها برای سلامتی کسب و کار شما مفید است، بلکه باعث جذابیت بیشتر برای سرمایه گذاران یا کارفرمایان می‌شود. همچنین هنگام وجود تغییراتی در بازار، انعطاف پذیری بیشتری به شما می‌دهد.

منبع: Inc

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x