۷ ترفند برای افزایش مشارکت کارمندانتان

۷ ترفند برای افزایش مشارکت کارمندانتان

مشارکت کارمندان

یک محیط کاری سازنده و کارآمد فقط به استخدام اعضای تیم عالی بستگی ندارد. رهبران باید اطمینان حاصل کنند که کارمندانشان در دسترس هستند، بخشی از مأموریت سازمان خود را درک می‌کنند، در فعالیت‌های خود هدفمند هستند و چالش‌های جدیدی را حل می‌کنند.

در واقع تیم‌های مشارکت کننده بهره ورتر هستند، رضایت بیشتری را گزارش می‌دهند و مشتریان شادتری دارند. سازمان‌هایی که با کارکنان مشارکت کننده مشغول به کار هستند، رشد ۶/۲ برابر بیشتری را در درآمد هر بخش به دست می‌آورند. این مقدار تفاوت چشمگیری را ایجاد می‌کند.

اما، جذب همکاری و مشارکت تام کارمندان شما مستلزم تلاش مستمر است. حتی کارمندان برتر اگر احساس بی ارزشی، بی اهمیتی یا عدم به رسمیت شناختن کنند، ممکن است اشتیاق خود را از دست بدهند و انتظاراتشان با شکست مواجه شود.

سبک فرماندهی و کنترل رهبری در گذشته مانده است. رهبران باید اطمینان حاصل کنند که تمامی افراد به مأموریت سازمان خود متصل هستند.

به نظرتان دریافت این اطمینان دشوار است؟ اگر ترفندهای هفت گانه را که برایتان گردآوری شده است در مورد کارمندان خود دنبال کنید، بر سختی کار غلبه خواهید کرد. برای آشنایی با این ترفندها در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. با کارکنان خود به طور منظم برای بررسی وظایف آنها و نشان دادن چگونگی ارتباط آنها با اهداف شرکت ملاقات کنید

مشارکت کارمندان

پیدا کردن هدف در شغل شما واگیردار است و همکاری با هم را به ارمغان می‌آورد. اما این هدف اغلب توسط فشار برای دستیابی به نتایج پوشانده می‌شود.

برای احساس مشارکت کارکنان باید ببینند که چگونه کارشان به تصویر بزرگتر (هدف بزرگ شرکت) مربوط می‌شود و درک کنند که آنها تنها کسانی نیستند که با چالش‌ها مبارزه می‌کنند.

رهبران شرکت باید جلسات منظم با کارکنان را برنامه ریزی کنند که اهداف فوری و بلندمدت سازمان را در بر گیرد. این جلسات اطمینان می‌دهد که وظایف نسبتاً منصفانه توزیع شده و فضایی شفاف تر و از لحاظ روان شناختی ایمن، ایجاد می‌کند.

اتصال وظایف تیم به اهداف گامی مهم در ایجاد یک محیط کاری جذاب است. درک اینکه وظایف فردی چه نقشی در اهداف شرکت بازی می‌کند و بر کاربران نهایی تأثیر می‌گذارد، به کارکنان کمک می‌کند تا اهداف خود را با کارهایی که انجام می‌دهند شناسایی کنند.

  1. به پیشنهادات کارکنان خود را برای بهبود شرایط کاری علاقه نشان دهید و مطمئن شوید که به آنها رسیدگی می‌شود

مشارکت کارمندان

با کارکنان به طور منظم برای گفتگو درباره ایده‌ها در مورد راهکارها و پیشرفت‌ها مشورت کنید. فرصت‌های مشارکت در تصمیم گیری، حتی به طور غیر مستقیم، به کارکنان خود بدهید.

شما لازم نیست که پس از هر جلسه از همه بازخورد بخواهید، اما گوش دادن به بازخورد کارکنان به طور فعال و اقدام کردن در مورد بازخوردها برای ایجاد یک تیم موفق بسیار مهم است. رهبران باید ایده‌ها را در محیط عمومی، جلسات یک به یک و پیام‌های خصوصی، جلب کنند. شاید هر کس به طور متفاوتی ارتباط برقرار کند.

یک فرهنگ روانشناختی ایمن، که بازخورد پذیرفته و قدردانی می‌شوند را هدف قرار دهید. فراموش نکنید که به ایده‌ها پاسخ دهید! مهم است که تیم خود را پیگیری کنید تا مطمئن شوند که شنیده شده‌اند، حتی اگر تغییرات رخ ندهد.

کارمندان شما ممکن نیست تنها دلیل یک ایده پیاده سازی شده باشند، اما تأیید نقش آنها در جلسات عمومی، به پیشنهادات بیشتری تشویق می‌کند و باعث بهبود تعامل می‌شود.

  1. کارمندان برتر را با به چالش کشیدن درگیر کنید

مشارکت کارمندان

رهبران می‌توانند با محول کردن وظایف چالش برانگیزتر نسبت به بقیه، از قبیل مسئولیت‌های متقابل یا تخصیص‌های مدیریتی، کارآفرینان برتر را به مشارکت وادارند. این کار نه تنها شانس‌های بهتری برای ایجاد مهارت‌ها و افزایش انگیزه‌ی آنها فراهم می‌کند، بلکه آنها را درگیر می‌کند و آنها را برای موفقیت‌های آینده در سازمان آماده می‌کند.

  1. تشخیص دلایل عدم مشارکت و نترسیدن از اقدامات جسورانه

مشارکت کارمندان

تحقیقات نشان می‌دهد که محرک‌های مشارکت کارکنان تشخیص تفاوت بین کارمندان زیاد مشارکت کننده و کمتر مشارکت کننده است. این بدان معنی است که رهبران باید به صورت متفاوتی به تیم‌های برتر و اعضای تیمی که بیشترین حضور را دارند، نزدیک شوند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۱۱ درسی که ۱۱ فرد موفق از رئیس خود گرفته است!

پیش از فکر کردن به نحوه‌ی برخورد با کارکنان برتر، رهبران ابتدا باید دلایل عدم مشارکت را شناسایی کنند. کارمندان ممکن است مشکلات شخصی یا مسائل دیگر را داشته باشند که باید به طور جداگانه مورد رسیدگی قرار گیرند.

شما می‌توانید از روش‌های مختلف برای تشخیص دلایل عدم مشارکت کارکنان استفاده کنید و روش‌ها می‌توانند مورد آزمایش قرار گیرند.

بعضی از کارکنان ترجیح می‌دهند نظرسنجی‌ها را پر کنند، در حالی که دیگران ممکن است جلسات یک به یک را ترجیح دهند. اگر کارمندان شما برای انجام وظایف خود به طور مؤثر کمبود مهارت‌های خاصی دارند، آموزش اعضای تیم را پیشنهاد دهید.

اگر بهره وری پایین آنها ریشه در بی کفایتی دارد و نگرش منفی آنها قابل تعمیر نیست، از انجام اقدامات جسورانه خجالت نکشید. فراموش نکنید: نگرش منفی می‌تواند مسری باشد.

  1. نشان دادن توجه به تیم خود

مشارکت کارمندان

کارمندان شما روبا‌ت‌هایی نیستند که برای انجام کاری خاص طراحی شده باشند. آنها افرادی با ویژگی‌ها، علایق و نظرات منحصر به فرد هستند. اطمینان حاصل کنید که آنها احساس می‌کنند نه تنها به عنوان کارکنان بلکه به عنوان انسان نیز قدردانی می‌شوند.

با کارمندانتان صمیمی و نزدیک باشید و از تیم خود سؤالات غیرمرتبط با کسب و کارتان بپرسید. به آنها برای نشان دادن شخصیت خود فرصت دهید و آنها برای دادن تمامی انرژی و تمرکز خودشان به کار تشویق کنید.

قدم اول چه سؤالی می‌تواند باشد؟ بپرسید که آنها آخر هفته‌ی خود را چگونه گذرانده‌اند یا در مورد برنامه‌های تعطیلات بعدی آنها بپرسید. ارتباط دو طرفه برای یک رابطه سالم ضروری است. این بدان معنی است که شما باید در بازخورد خود مستقیم باشید.

اکنون که ارتباط دوطرفه و صمیمی دارید، از ارائه بازخورد مستقیم و صادقانه به همکاران خود خجالت نکشید، و علایق آنها را در ذهن خود نگه دارید. به یاد داشته باشید که افراد باید احساس مهم بودن و ارزش کنند، نه بازجوئی.

  1. از باهم بودن لذت ببرید! هر هفته یک فعالیت گروهی سازماندهی کنید

مشارکت کارمندان

سازماندهی یک فعالیت منظم گاه به گاه یک راه سرگرم کننده برای کنار هم آوردن تیم با هم است. این قعالیت می‌تواند یک جشن تولد یا یک دورهمی هفتگی باشد.

در مورد سازماندهی پاتوقها بر اساس علایق تیم خود فکر کنید. پاتوق کارمندان شما می‌تواند یک رستوران، یک کافی شاپ محلی، یک موزه یا حتی یک استخر شنا باشد. دریافت بازخورد قبل از انتخاب نهایی خود از تیم‌تان نظرسنجی کرده و درخواست بازخورد نمایید.

  1. گفتن متشکرم

مشارکت کارمندان

هنگامی که کاری انجام می‌شود، از کارمندان‌تان قدردانی کنید. محکم کاری کنید، مخصوصاً در سازمان‌های بزرگ، یک تشکر ساده راه طولانی می‌تواند طی کند.

مؤثرترین انواع به رسمیت شناختن، خاص، به موقع، مکرر، قابل مشاهده و بر اساس ارزش هستند. به رسمیت شناختن کارمندان (شناخت و تقدیر از کارمندان سخت کوش) یکی از ساده ترین روش‌ها برای ایجاد روابط سالم و احیای محیط کار است.

تحقیقات نشان می‌دهد که به رسمیت شناختن باعث افزایش مشارکت کارکنان تا ۶۰ درصد می‌شود. بنابراین فراموش نکنید که از تشکر کنید و به ویژه به عنوان رهبران سازمان تشکر کنید.

نتیجه گیری

مشارکت کارکنان یک عنصر کلیدی برای موفقیت سازمانی است و رهبران به منظور اطمینان از اینکه تیم‌های آنها خود را به عنوان بخشی ارزشمند سازمان احساس کنند، باید اقداماتی انجام دهند.

کارکنان خود را بهتر بشناسید، یاد بگیرید که چگونه آنها را درگیر کنید و آنها را قادر سازید تا سازمان را به جلو ببرند.

منبع: bonus.ly

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x