۶ ویژگی درونی مفید برای رشد شخصیت کودکان

۶ ویژگی درونی مفید برای رشد شخصیت کودکان

کودکان

مارین هیلی (MAUREEN HEALY) یک نویسنده‌ی برنده‌ی جایزه، سخنران محبوب و لیدر در جهان از یادگیری اجتماعی و عاطفی است. کتاب جدید او «کودک عاطفی سالم» به هر والدینی کمک می‌کند تا نحوه‌ی حفظ سلامت روحی کودکان را با ایده‌ها و استراتژی‌هایی که از آنجا می‌گیرند، یاد بگیرند. او همچنین یک وبلاگ محبوب را برای روانشناسی امروز می نویسد که به میلیون‌ها بزرگسال در سراسر جهان دست می‌یابد. مقاله‌ی زیر از زبان او نقل قول شده است. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

یک ذهنیت احساسی سالم به کودکان امکان می‌دهد که بهترین شخصیت را داشته باشند

کودکان برای توسعه‌ی شخصیت خود نیاز به داشتن عواطف سالم و شاد دارند. فرهنگ لغات مریم – وبستر (Merriam-Webster) شخصیت را اینگونه تعریف می‌کند:

مجموعه ای از صفات ذهنی و اخلاقی نشان داده می‌شود و اغلب توسط فرد، گروه یا ملت شخصی سازی می‌شود.

هر چند که فقط شخصیتی نیست، ما باید عمداً بچه‎هایمان را برای داشتن کاراکتر خوب ارتقا دهیم. به عنوان مثال، ما می‌خواهیم فرزندانمان حقیقت را حتی زمانی که سخت است، بگویند. یا ناهار خود را هنگامی که دوستشان فراموش کرده ناهار بیاورد به اشتراک بگذارند.
کودکان

پس چرا شخصیت بسیار مهم است؟

همانطور که در کتاب “کودک سالم عاطفی” توصیف می‌کنم، بچه هایی که دارای شخصیت خوب هستند انتخاب‌های هوشمندانه‌ای دارند که هم برای آنها مفید است و هم برای دیگران. این به این معنی نیست که آنها کامل هستند، اما آنها در حال یادگیری چگونگی انجام کارها و گاهی اوقات انتخابهای سخت هستند.

نیک در سن هشت سالگی، تصمیم گرفت که در امتحان املای خود تقلب کند. بهترین دوستان او، جکسون و پائولو، انتخاب چندان هوشمندانه‌ای را انجام ندادند و تقلب او گرفته شد. مادر نیک به من گفت: من به نیک هر روز آموزش می‌دهم که هر چقدر امروز انتخاب‌های بهتری انجام می‌دهید، آنها شما را برای فردا آماده می‌کنند و زندگی‌تان بهتر می‌شود.

کودک سالم عاطفی یاد می‌گیرد که چگونه مرزهای سالم را تنظیم می‌کند، برای آنچه که به آنها اعتقاد دارند ایستادگی می‌کند، ذهنیتی سالم و احساسی را شکل داده و به شخصیت خوبی تبدیل می‌شود.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   غلبه بر تنبلی به روش برایان تریسی | بیست و یک روش فوق‌العاده

این که آیا در امتحان املا (بر خلاف دیگران) تقلب نمی‌کند یا از یک جنگ خونین در حیاط بازی اجتناب می‌کند، شخصیت پسران یا دختران یاد می‌گیرند که چگونه این انتخاب‌ها را انجام دهند، که برای خود و دیگران سازنده و سودمند است.

همه چیز در خانه شروع می‌شود

البته سلامت عاطفی مثبت و توسعه شخصیت موضوعات پیچیده‌ای هستند، اما در هسته اصلی اما در هسته پدر و مادر هدفمند هستند و کودکان را برای اینکه چگونه می‌توانند انتخاب های هوشمندانه‌ای انجام دهند، آموزش می‌دهند.

کودکان

با این مقدمه من شش ویژگی درونی را شناسایی کرده‌ام که وقتی توسعه می‌یابند به کودک برای شکل دهی به یک شخصیت خوب و حرکت به سوی تبدیل شدن به بهترین کمک می‌کند.

قدردانی: یک تفکر قدردانی و احساس سپاسگزاری، به کودکان کمک می‌کند تا بدانند که چقدر همه چیز در زندگی واقعاً خوب هستند.

رحم و شفقت – دلسوزی: زمانی اتفاق می‌افتد که یک کودک نه تنها احساسات اشخاص دیگری را احساس (همدلی) می‌کند، بلکه می‌خواهد درد آنها را متوقف کند.

سخاوتمندی: کودکانی که یاد می‌گیرند که ببخشند تا احساس خوبی داشته باشند و به دیگران کمک کنند، سخاوتمند هستند.

صداقت: صحبت کردن و رفتار صادقانه

بخشش و گذشت: کودکی که می‌بخشد، یاد می‌گیرد که احساسات منفی درباره یک اشتباه را فراموش کند، که فقط باعث ناراحتی او می‌شود. این به معنی چشم پوشی از رفتار نادرست نیست. چون باعث می‌شود که برای حفظ منافع خود انتظار بخشیده شدن رفتارهای اشتباهش را داشته باشد.

عشق: یک کودک با محبت یاد می‌گیرد که چگونه خود را به طور کامل پر از محبت کند و این مهربانی را به دیگران گسترش دهد.

البته، گسترش هر عامل درونی دارای تمرینات خاصی است که می‌تواند هم امروز و هم در درازمدت به رشد شخصیت کودک شما کمک کند.

هرچقدر ما احساس بهتری داشته باشیم، همانقدر کارهای خوبی انجام خواهیم داد. و در دنیای امروز ما می‌خواهیم همه چیزهایی را که می توانیم برای بازنگری فرزندانمان با ایمنی ذهنی انجام دهیم تا بتوانند بهترین باشند.

منبع: livehappy

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x