۵ روش ساده برای گرفتن انگیزه در محل کار

۵ روش ساده برای گرفتن انگیزه در محل کار

انگیزه

آیا تا به حال تلاش کرده‌اید که در محل کار «انگیزه بگیرید»، اما موفق نشده‌اید؟ با کاهش انگیزه شما شروع به احساس ناخوشایندی می‌کنید، مثل اینکه از کسب و کار و یا حرفه‌ی خود عقب افتاده‌اید.

شما خسته شده‌اید، به همه چیز بی تفاوتی و نمی‌خواهید با دوستان خود ملاقات کنید. چرا که نمی‌خواهید درباره‌ی کمبود انگیزه‌ی کاری خود با آنها صحبت کنید.

همه‌ی ما دقیقاً این حالت‌ها را داشته‌ایم. گاهی اوقات ما احساس ناامیدی می‌کنیم که ناشی از فقدان انگیزه در کار است.

اما خبر خوب این است که برخی عوامل کلیدی وجود دارند که به شما در محل کار انگیزه می‌دهند. و هنگامی که آنها را تشخیص می‌دهید، توانایی خواهید داشت که روز کاری خود را به گونه‌ای طراحی کنید که شما را وادار به حرکت کند.

انگیزه

در ادامه پنج عامل برای شما گردآوری شده است که اطمینان می‌دهد که از کارهای روزمره‌ی خود خارج می‌شوید و اگر خارج نشده‌اید، می‌توانید تغییراتی ایجاد کنید که انگیزه‌ی خود را به دست آورید. در ادامه‌ی مطلب با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. شناسایی وظیفه

وقتی که روشن است که دقیقاً چه کاری را باید انجام دهید، کار کردن انگیزه‌ی بیشتری دارد. در مورد این موضوع فکر کنید: چقدر عالی احساس می‌کنید وقتی می‌دانید که شما یک کار ناقصی را از زمین بلند کرده‌اید یا پیشرفت چشمگیری در پروژه‌ای بزرگ انجام داده‌اید؟

از سوی دیگر، هیچ چیز بدتر از کار در تمام روز و فکر کردن به اینکه “من امروز چه کاری انجام دهم؟” نیست. اگر شما هم اینطور احساس می‌کنید این کار را امتحان کنید:

در پایان هر روز یا هفته لیستی از “کارهای انجام شده” (برخلاف لیست کارهایی که باید انجام شود) تهیه کنید، تمامی وظایفی که به پایان رسانده‌اید را مشخص کنید. برای گرفتن انگیزه‌ی مضاعف، این لیست را جایی که هر روز می‌بینید نگه دارید.

  1. اهمیت کار

یکی دیگر از روش‌های کلیدی حفظ انگیزه دانستن این است که کارهایی که انجام می‌دهید، به نوعی در حال تغییر است. به عبارت دیگر به رسمیت شناختن تأثیری که شما بر مشتریان، شرکت‌ها یا جهان اطراف خود می‌گذارید. اگر این ارتباط را کاملاً مشاهده نمی‌کنید، سعی کنید عمیق‌تر کار کنید.

برای مثال شما می‌توانید گزارش فروش هفتگی خود را به منظور افزایش خطوط پایه شرکت یا واحد فروش ترسیم کنید. یا به یک معیار کلیدی که شرکت شما برای هزینه‌ی خرید مشتری صرف می‌کند متمرکز شوید. لیستی از کارهایی که انجام می‌دهید تا این هزینه را برای شرکت شما کاهش می‌دهد، تهیه کنید. روش‌هایی برای تمرکز بیشتر بر این جنبه های کار شما بیشتر پیدا کنید.

  1. تنوع مهارت

آیا احساس می‌کنید که هر روز یک کار تکراری قدیمی را انجام می‌دهید؟ این احساس اصلاً جالب نیست و حس کارکردن را در شما تحریک نمی‌‎کند. اما هنگامی که شما مجموعه‌های زیادی از مهارت‌های مختلف را جذب می‌کنید، این برای انگیزه گرفتن شما فوق العاده است.

سعی کنید روزهای خود را ساختاربندی کنید تا کارهای مختلفی را در طول روز انجام دهید و در نتیجه، از مهارت‌های مختلف‌تان استفاده کنید.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   چگونه می‌توانید یک مدیر خوب بوده و تیم‌های کارآمد را رهبری کنید

به عنوان مثال، به جای اینکه کل روزِ دوشنبه را مشغول نوشتن باشید و سپس در روز سه شنبه ارائه‌های مشتریان خود را آماده کنید، سعی کنید هر دو کار را در سه تکه‌ی کوچکتر هر روز انجام دهید. هنگامی که بخش‌های مختلف مغز را تحریک می‌کنید، انگیزه‌ی شما دوباره شارژ می‌شود.

  1. بازخورد

یکی دیگر از مهمترین عوامل انگیزشی که می‌توانید داشته باشید، گرفتن بازخورد در مورد کاری که انجام می‌دهید است.

باز خورد نه تنها به دلیل تقویت نفوذ شما زمانی که شما یک کار خوب انجام داده‌اید، بلکه به این دلیل که بازخورد درست می‌تواند به شما کمک کند مهارت‌های خود را حتی بیشتر کنید. همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا تفاوت‌هایی که کار شما ایجاد می‌کند را مشاهده کنید.

برعکس، اگر شما نمی دانید که چگونه کار می‌کنید، از دست دادن انگیزه آسان می‌شود. اگر متوجه شوید که شما در یک سیاهچاله‌ی بازخورد هستید، از مدیر یا حتی یک همکار خود بخواهید که هر یک یا دو هفته یک بار در جلسات چک کردن تدارک ببیند. اجازه دهید که او بداند که دوست دارید از زمان او برای چک کردن پروژه‌های شما استفاده کنید. و شما دوست دارید بازخورد صادقانه در جایی‌هایی که باعث بهبود شده‌اید بگیرید.

  1. استقلال

در پایان، به عامل بزرگ می‌رسیم: داشتن استقلال در کار شما.

این بدان معنا نیست که شما همیشه آنچه را که می‌خواهید می‌توانید انجام دهید. فقط به این معنی است که شما امکان انتخاب دارید که چطور کارها را انجام دهید.

به عنوان مثال، به شما می‌گویند که تا سه مشتری دیگر این ماه باید نگه دارید. این بسیار انگیزه بخش است که بتوانید نحوه انجام این کار را به تنهایی تعیین کند. شاید شما می‌خواهید با حضور آنلاین کار کنید، یا شاید بخواهید از ایجاد ارتباطات آفلاین لذت ببرید.

انگیزه

مطمئناً در دنیای شرکت‌ها، مسائل زیادی وجود دارد که باید به نحوی خاص انجام شوند. اما همچنین تعداد زیادی مورد وجود دارد که می‌توانید از رئیس خود برای داشتن استقلال بیشتری سؤال کنید.

و بعد از بحث‌های بالا نکته آخر این است که:

به استثنای مواردی که برای خودتان کار می‌کنید، شما احتمالاً قدرت کامل بازنویسی توصیف شغل خود را ندارید. اما شما می‌توانید با مدیر خود ارتباط برقرار کنید. شما می‌توانید مهارت‌هایی را که می‌خواهید توسعه دهید، شناسایی کنید، برای بازخورد بیشتر بپرسید، برای مشخص شدن زمانی که وظایف به وضوح مشخص نیست یا به نظر ناخوشایند می‌آید کاوش کنید، یا در مورد انجام وظایف مختلف یا استقلال بیشتری در یک پروژه بپرسید.

زیاد احتمال دارد که شما بتوانید چیزی را در مورد حجم کاری‌تان تغییر دهید. بدین ترتیب نه تنها شما انگیزه بیشتری خواهید داشت، بلکه رئیس‌تان از ابتکار عمل شما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

چه چیزی باعث می‌شود که شما در محل کار خود انگیزه بگیرید؟ آنرا پیدا کنید. و سپس یک راه حل برایش پیدا کنید. در زیر همین مطلب می‌توانید تجارب و نقطه نظرات خود را با ما در میان بگذارید و باعث دلگرمی تیم تحریریه سایت ما شوید.

منبع: themuse

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x