۵ نکته مهم برای داشتن انتخاب های درست در زندگی

۵ نکته مهم برای داشتن انتخاب های درست در زندگی

انتخاب

اگر زندگی را به یک بازی کارت تشبیه کنیم، هر کسی با دسته کارت‌هایی که انتخاب خودش نیست، به این جهان چشم می‌گشاید. این دسته کارت‌هایی هستند که همه باید بازی زندگی خود را در طول عمرشان با آنها بازی خواهند کرد.

به عنوان مثال، شما دارای هوش ذاتی هستید که به هنگام ورود به این دنیا با شما همراه بوده است. این ویژگی انتخاب شما نبوده و از طریق ژن‌های شما به بدن‌تان وارد شده است.

یا مثلاً شما خانواده‌ای را که در آن متولد شده‌اید را خودتان انتخاب نکرده‌اید. شرایط کودکی‌تان توسط شما طراحی نشده بود. ارتباطات شما در طول سال‌های بزرگ شدن کودکی، نوجوانی، بلوغ و دوران شکل گیری شخصیت‌تان توسط شخص دیگری تعیین شده بود.

رابرت لوئیس استیونسون می‌گوید: در زندگی مهم نیست که کارت‌های خوبی داشته باشی، بلکه مهم خوب بازی کردن با کارت‌های ضعیف است.

انتخاب

ما از استعاره‌ی قمارباز استفاده می‌کنیم که باید بر اساس شانس خود با دست بد یا خوب بازی کند، اما نباید فراموش کنیم که کارت‌های بد نیز در بازی وجود دارند. همه‌ی ما یکی از آن کارت‌ها را در دست خود(زندگی خود) داریم.

درست مانند یک بازی کارت پوکر، یک کارت بازی می‌تواند همه چیز را تغییر دهد. انتخاب نحوه‎‌ی استفاده از آن کارت به نحو احسن کلید موفقیت است. زیرا بازی این کارت شامل انتخاب‌هایی است که ما انجام می‌دهیم و همه‌ی کارت‌های دیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

درست مانند زندگی شما که در حال ادامه است و مهم است که انتخاب‌های درستی را انجام دهید. اگر در زندگی‌تان انتخاب‌های درستی داشته باشید، آینده‌ی خوبی در انتظار شما خواهد بود.

در ادامه پنج موردی را که برای خوب بازی کردن کارت‌های بد(داشتن انتخاب‌های درست) نیاز خواهید داشت، برای شما یادآوری می‌کنیم. در ادامه‌ی مطلب با سایت مسیر ثروت با ما همراه باشید:

ما در زندگی تصمیماتی می‌گیریم. آن تصمیمات در اطراف ما می‌چرخند و زندگی ما را می‌سازند. از زمان خارج شوید و نتیجه‌ای را که دوست دارید تعیین کنید. بسیاری از مردم به زندگی مانند یک بلیط لاتاری می‌نگرند. اگر شما ریسک‌های بزرگی کنید، پیش‌آمدهای بزرگی برایتان اتفاق خواهد افتاد. در نهایت هر آنچه که تا کنون می‌خواستید، مال شما خواهد بود! می‌توانید از افرادی که این بلیط خریداری می‌کنند بپرسید. احتمال ۱ در ۵،۰۰۰،۰۰۰ برای برنده شدن وجود دارد که در واقع می‌توان گفت برابر با صفر است. اما به ریسک کردن آن می‌ارزد.

دانستن نقطه‌ی «پایان» مورد نظرتان در حال حاضر مهم است. چیزی که فردا مهم نخواهد بود، پس امروز هم مهم نیست. به انرژی اکنون خود تمرکز کنید. به مسیری که شما را به زندگی که می‌خواهید خواهد برد، نگاه کنید. آیا انتخاب‌های الآن شما را به آنجایی که می‌خواهید بروید نزدیک‌تر می‌کند؟ از انجام چه کارهایی باید متوقف شوید؟ کجاها را باید تنظیم کنید؟ به انجام چه کارهایی باید ادامه دهید؟ به طور مداوم باید این محاسبات را انجام دهید.

وانمود کردن به کسی که شما نیستید، خسته کننده است. داشتن ماسک بر روی چهره‌‌تان، شخصیت شما را جعل می‌کند و این کسل کننده است. برای امتحان یک بار این کار را انجام دهید. فراموش کنید که واقعاً چه کسی هستید. صدای خود را بر روی شخص دیگری انتخاب کنید و از گزینه‌های خودتان برای دیگران استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید، آزاد و سرزنده خواهید بود، اما مهمتر از همه، این امتحان توانایی شما برای انتخاب عاقلانه را تقویت می‌کند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۵ موضوع مهمی که باید قبل از ازدواج بحث شوند

انتخاب

ما در دنیای غنی از گزینه‌های قابل انتخاب زندگی می‌کنیم و به طور بالقوه همیشه خواهان انتخاب‌های بیشتری در زندگی‌مان هستیم. چرا که همیشه اطلاعات اعتیاد آور است.

اما تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که تعداد انتخاب‌های بیش از حد دارند، دوره‌ی زمانی انتخاب سخت‌تری را می‌گذرانند. اگر ما انتخاب‌هایمان را ساده‌تر نکنیم، روند فکری ما فلج می‌شود و نمی‌توانیم تصمیم درستی بگیریم. طبق نتایج تحقیقات انتخاب‌های کمتر منجر به نتایج بهتری می‌شود.

انتخاب

به عنوان یک انسان، زمانی که ما به تصمیم گیری‌های خودمان اعتماد داریم، از جستجوی اطلاعات اضافی متوقف می‌شویم و به جلو حرکت می‌کنیم.

انتخاب‌های کلیدی مانند کسانی که ما به آنها خدمتی انجام خواهیم داد، اصولی که با آنها زندگی خواهیم کرد، نوع روابطی که ما به آنها ارزش خواهیم داد و چیزهایی که در مورد خودمان به آنها اعتقاد خواهیم داشت، دسته بندی‌های کلیدی هستند که مسیر تصمیم گیری‌های مثبت را تعیین می‌کنند.

جایی که در حال حاضر در آنجا زندگی می‌کنید موقت است. جایی که در پایان در آنجا زندگی خواهید کرد دائمی است. اینکه چطور از نقطه A به نقطه B خواهید رفت کاملاً به شما بستگی دارد.

شما با یک نگرش منفی نمی‌توانید پیشرفت مثبتی داشته باشید. و هیچ کس نمی‌تواند به جای شما انتخاب کند، مگر اینکه شما به آنها اجازه دهید. بزرگترین گام برای تغییر جهان اطراف شما، تغییر جهان درون شما است. اجازه ندهید که گذشته شما را راکد و بی حرکت کند.

از انتخاب‌های بد، احمقانه و سست قبلی خود درس بگیرید. آنها شما را دقیقتر و عمیقتر می‌کنند. اما آنها شما را نمی‌سازند. آنها مهارت انتخاب‌های فعلی شما را تقویت می‌کنند. انتخاب‌هایی که بر بقیه‌ی زندگی شما تأثیر می‌گذارند.

با وجود کارت‌هایی که شما در دست خود نگه می‌دارید، زمانی که کارت بد به شما افتاد، بازی می‌تواند به طور چشمگیری تغییر کند. بعد از آمدن کارت بد، حالا انتخاب‌های شماست که مسیر بازی را تعیین می‌کند.

در مورد انتخاب‌هایتان فکر کنید. چه چیزی شما را از مدیریت انتخابهایتان می‌ترساند. دست به کار شوید. با کار و عمل به شجاعت و اعتماد به نفس بیشتری خواهید رسید. مطمئن باشید که شما خواهید توانست انتخابهایتان را مدیریت کنید.

کارتِ بدِ دست شما در بازی زندگی چیست؟ به یک سال قبل از الآن نگاه کنید. شما به چه انتخابی نیاز دارید که باید امروز انجام دهید؟

منبع: Success

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بالاترین امتیاز
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
استیو
استیو
1 سال پیش

خیلی خوب است. و واقعا تحصیر دار در زندگی

1
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x