۴ روش برای حفظ یک رابطه‌ی شاد

۴ روش برای حفظ یک رابطه‌ی شاد

رابطه

چگونه اعتماد بیشتر را ایجاد کنیم، بدهیم و حفظ کنیم.

اکثر ما مایل به تلاش واقعی برای روابطی هستیم که برایمان ارزشمند هستند. اما تلاش بیش از حد زیاد می‌تواند رابطه را در معرض خطر قرار دهد. این موضوع خصوصاً در مورد روابط عاشقانه صادق است. زیرا خود افشاگری و آسیب پذیری که ما در هنگام نزدیک شدن به شخص دیگری احساس می‌کنیم، ممکن است ما را نسبت به خواسته‌هایی که طرف مقابل از ما دارد و ما برای انجام آنها آماده نیستیم، محتاط و هوشیار کنند.

“تلاش بیش از حد زیاد” به تلاش برای کنترل جایی که رابطه می‌رود مرتبط است. این موضوع به طور کلی بیشتر در رفتار میکروکنترل دیده می‌شود و تقریباً همیشه باعث ایجاد “فاصله گرفتن” توسط شریک دیگر در رابطه می‌شود . این کنترل بیش از حد او را بیشتر حساس می‌کند و رفتار کنترل کننده را نادیده می‌گیرد. البته این کار مشکل را با شریک “کنترل کننده‌ی” برای کنترل بیشتر (یا “اصلاح”) رابطه تشدید می‌کند. و تنها باعث افزایش اضطراب و حساسیت طرف دیگر رابطه می‌شود.

راهنمایی‌های زیر طراحی شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که هر دو طرف در توسعه‌ی نیازهای داد و ستد رابطه راحت و در تعادل باقی می‌مانند. با ما در ادامه‌ی مطلب با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

به طور واضح درباره وضعیت رابطه خود صحبت کنید.

با یکدیگر چک کنید که هر کدام از شما در مورد اینکه چگونه رابطه‌ی شما در حال پیشرفت و جریان است چه فکری می‌کنید و چه احساس دارید. یک عادت ایجاد کنید. صادقانه در مورد احساساتی مانند اضطراب، ناامنی و (شاید مهمتر از همه) تضاد صحبت کنید. این کار ممکن است در ابتدا عجیب و غریب به نظر برسد، اما برای شناخت شخص ارزشمند است و برای حفظ یک رابطه سالم و دراز مدت حیاتی است. تصمیم بگیرید که چگونه و در چه زمانی این مذاکرات را انجام خواهید داد، زمانی که یکی از طرفین رابطه احساس اضطراب و نگرانی داشته باشد، محدودیت زمانی را از میان بردارید. این کار نه تنها اعتماد را افزایش می‌دهد، بلکه احتمال ایجاد بحران‌ها را در مسیر‌های مرتبط با احساسات یا مسائل حل نشده کاهش می‌دهد.

رابطه

ترویج تمرین توجه به اینکه چگونه هر شریک رابطه را تجربه می‌کند، به طوری که هیچ یک از طرفین احساس خطر نکنند یا سرکوب نشوند.

چنین کاری ممکن است با فراخوانی یک وقفه شروع شود. به مدت کوتاهی با یکدیگر بنشینید و یگی از شما هیچ چیز نگوید. سه تا پنج دقیقه. این روش را با یک دوره متناوب (همچنین زمانبندی شده) دنبال کنید، در این صورت هر یک از طرفین مذاکراتی راجع به چگونگی نشستن با یکدیگر بدون داشتن وجود یک نفر دیگر صحبت می‌کنند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   عزت نفس پایین چه نشانه هایی دارد؟ وچگونه افزایش پیدا میکند؟ (قسمت دوم)

با تمرین، یک فضای ایمن برای زوجین ایجاد می‌شود تا پذیرش بی قید و شرطی را که هر شخص در رابطه برقرار می‌کند، تمرین کنند.

به یکدیگر مجوز صحبت کردن دهید، اگر یکی از شما احساس کند که دیگری بیش از آنچه که بین شما اتفاق می‌افتد شما را کنترل می‌کند.

شاخص‌های مدیریت بیش از حد می‌تواند به همان اندازه ظریف باشد که یکی از شما همیشه تصمیم گیری می‌کند که چه کسی در یک خانواده تصمیم گیری مهم روزمره را می‌گیرد، به عنوان مثال در مورد اینکه چطور می‌خواهید تعطیلات خود را بگذرانید.

به یاد داشته باشید تمرکز خود را بر روی چگونگی تجربه‌ی “مدیریت بیش از حد” دیگری حفظ کنید. به عنوان مثال به جای یک اتهام “تو هرگز به چیزهایی که من می‌خواهم توجه نمی‌کنی” (که احتمالاً اتهامات متضادی را مطرح خواهد شد) تنها احساسات خود را بدین صورت بیان کنید: ” من احساس می‌کنم که ایده‌های من در مورد اینکه چگونه می‌توانیم تعطیلاتمان را بگذرانیم برای تو مهم نیست.”

با تکیه دادن تنها به احساسات خود، بدون سرزنش‌ها، راهی برای تجزیه و تحلیل و یافتن راه حل برای مشکلات فراهم می‌شود.

اگر همه چیز خوب نیست، مانند اینکه “همه چیز خوب است” رفتار نکنید.

بعضی از رفتارها “پتانسیل انفجار” را نسبت به نادیده گرفتن احساسات‌تان برای حفظ صلح دارند. در عین حال از اصرار بر بروز یک مشکل در یک زمان و مکان نادرستی که به احتمال زیاد به جای از بین بردن مشکل باعث ناراحتی بیشتر (و همچنین مقاومت و خشم) می‌شود، اجتناب کنید.

با تمرین سه تکنیک قبلی، یک محیط بین فردی ایجاد می‌شود که در آن تقریباً هر مسئله را می توان با روش آرام، متقاعد کننده و تقریباً در هر شرایطی پردازش کرد. پس از آن مشکلات در آن واحد حل می‌شوند و خطر احساس نادیده گرفتن در احساسات ما کاهش می یابد.

هر بار که به یک مشکل یا مشکل بالقوه در این راه رسیدید، شما برای ساختن هم ارتباط و هم اعتماد متقابل، یک قدم بسیار بزرگی پیش رو خواهید داشت.رابطه

ممکن است متوجه شده باشید که احساس امنیت سنگ بنای همه چیزهایی است که در این مطلب گفتیم. اما احساس امنیت اتوماتیک نیست: در طول زمان ساخته می‌شود. و چهار نکته‌ی بالا می‌تواند روند رابطه را در مسیر نگه دارد.

مهمان نوازی بی قید و شرطی که شما در قلب خود ایجاد می‌کنید، مهم نیست که هر کدام از شما چه احساسی دارید، باعث آغاز، پیشرفت و ارتقاء هدف روابط شما می‌شود.

منبع: livehappy

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x