۳ روشی که می‌تواند شما را کارآفرین کند!

۳ روشی که می‌تواند شما را کارآفرین کند!

کارآفرین

افزایش شادی و جلوگیری از کارایی با تبدیل خشم به انرژی

اگر با کارآفرین ها آشنا نباشید،شاید تصور کنید که آنها فقط زندگی خود را رهبری می‌کنند. در ذهنتان تصویری از آنها را در یک گاراژ (ماننداستیو جابز و وزنیاکی مؤسس شرکت اپل) نقش می‌بندد که در حال کار هستند. یا به تنهایی برای حفظ کسب و کارشان تلاش می‌کنند.

اگر اینها اطلاعات و تصورات شما از یک کارآفرین است، کافی نیست. در این مطلب می‌خواهیم به دانسته‌های شما در مورد کارآفرینان بیفزاییم.

وقتی کارآفرینان ” کارهای خود ” را انجام می‌دهند، بسیار پر انرژی و بسیار متمرکز هستند.

کارآفرینان هر روز با اشتیاق از خواب بیدار می‌شوند تا کار کنند. آنها اغلب کار کردن را متوقف نمی‌کنند. تا زمانی که کسی تمرکز آنها را به هم می‌زند و یا آنها را مجبور به خوردن غذا می‌کند.

خبر خوبی که برای شما داریم این است که حتی اگر شما یک کارآفرین نیستید، می‌توانید کارآفرینی کنید. الفبای انجام این کار در ادامه شرح داده شده است. با ما در ادامه‌ی مطلب با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

یک کارآفرین هیچ نیازی به اختراع چیزی برای خوشحال کردن همه ندارد! جوزف شومپرت(Joseph Schumpeter)، اقتصاددان هاروارد و یکی از معتبرترین محققان در زمینه‌ی کارآفرینی، در این باره می‌گوید: کارآفرینان در “تخریب خلاقانه” شرکت می‌کنند.

آنها روش‌های قدیمی انجام کار را با روش‌های جدید جایگزین کرده و اصول روش شناسی را بهبود می‌بخشند. اگر شما “ایده‌ی بهتری” در مورد چگونگی انجام کاری داشته باشید، بیشتر از آنچه که برای کارآفرینی لازم است در اختیار دارید.

کارآفرین

تنها کاری که باید انجام دهید این است که وضعیت موجود را در یک عرصه‌ی کسب و کار خاص یا بازار بهبود دهید. “ایده‌ی بهتر” شما حتی نباید خیلی جدید باشد. نگاهی به چگونگی فرآیند مرجوعی کالاهای خریداری شده از سایت فروشگاهی آمازون بیاندازید: اگر از شما بازپرداخت یک محصول خواسته شده و این کار در یک دوره معقولی از زمان است، چند کاراکتر کلید روی صفجه کلید رایانه‌ی شما این کار را انجام می‌دهد. برخلاف روشهای سنتی مرجوعی کالا آمازون یک ابتکار جدید در این مورد به خرج داده است. بله مرجوعی خرید درآمازون خیلی بیشتر بازدهی آسان دارد، اما این تنها یک ایده تغییر در بازی است.

شما باید تلاش کنید که کارآفرین باشید و در زمینه‌ی کاری خودتان را خوشحال کنید. در حقیقت شما نباید هیچ مانعی برای رویارویی با واقعیت‌ها داشته باشید.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   درسهایی برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین از یک کارآفرین نوجوان

بدترین چیزی که ممکن است برای یک پدر و مادر اتفاق بیفتد این است که فرزند او توسط یک قاتل کشته شود. این اتفاق برای زنی افتاد که MADD(مادران مخالف رانندگی در هنگام مستی) را تأسیس کرد و مردی که America’s Most Wanted (برنامه‌ی تلویزیونی در مورد مجرمان خطرناک) را تأسیس کرد.

این افراد به جای تلاش برای انتقام از دست دادن عزیزانشان، خشمشان را به تلاش‌های اجتماعی تبدیل کردند: MADD، به “گرفتن” تمامی رانندگان مست در جاده‌ها، و America’s Most Wanted به آوردن همه‌ی جنایتکاران به دادگستری.

کارآفرینان در پشت صحمه‌ی این تلاش‌ها، هرگز در کارهایی که برای توسعه آنها لازم بود، سست نشدند. حتی شما به عنوان یک کارآفرین نیازی به یک فاجعه‌ی بزرگ برای عصبانی شدن و “به دست آوردن” سوژه‌ها در یک شیوه‌ی پر طرفدار اجتماعی ندارید.

آیا شما تحمل بی‌خانمانی را ندارید؟ برای کمک به رفع مشکل بی‌خانمانی به نحوی شبیه شرکت Habitat for Humanity با آن مبارزه کنید. Habitat for Humanity یک سازمان غیر انتفاعی مسیحی است که با صاحب خانه های آینده و فعلی همکاری می کند تا مسکن ساده، مناسب و مقرون به صرفه برای خانواده های کم درآمد ایجاد کند.

کارآفرین

یکی از «اشتباهات» اجتماعی را در نظر بگیرید و آنرا خلاقانه حل کنید. مطمئناْ شما انرژی و اشتیاق لازم برای یک کارآفرین را در زندگی تضمین می‌کنید.

چرا خشمی که به انرژی کارآفرینی تبدیل نمی‌شود پیش بینی کننده‌ی فرسودگی شغلی است؟

اگر احساس می کنید که این نوع کار اشتیاق شما را به خود جلب می‌کند (پتانسیل شما برای انجام کارهای خلاقانه) چگونه می‌توانید چیزی جز خشم احساس کنید؟

مشکل این است که تقریباً همه‌ی ما باید صورت‌حساب سنگینی بپردازیم تا کاری بزرگ انجام دهیم. بنابراین در زمان‌های معمولی که اتفاق خاصی نیوفتاده نمی‌توانیم به دفتر یک رئیس راهپیمایی کنیم و فریاد بزنیم: «فلان کار را بکنید و فلان چیز را بپوشانید».

اگر فکر می‌کنید که شما عصبانی هستید اما باید کار کنید، در کار خود کارآفرین باشید. بدترین جنبه‌ی شغل یا شرکت خود را پیدا کنید و آن را بهبود بخشید. پارادوکس افزودن کار کارآفرینی به زندگی شما این است که انرژی بخش است!

این به شما یک “دونده‌ی با سرعت بالا” می‌دهد، زیرا احساس انجام کاری خوب که روانشناسان آنرا “خود کارآیی” می‌نامند، به تمام مراکز پاداش مغز شما متصل می‌شود و “مواد مغذی تقویت روحیه ” را در بدنتان افزایش می‌دهد.

منبع: livehappy

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x