۳ روش برای خدمت به مشتری حتی زمانی که شما در شرایط خوبی نیستید

۳ روش برای خدمت به مشتری حتی زمانی که شما در شرایط خوبی نیستید

خدمت به مشتری

همه‌ی ما روزهایی را داریم که به عنوان صاحب یک کسب و کار با شروع روز به دلیل سرماخوردگی یا مسائل شخصی از رفتن به سرکار منصرف می‌شویم و با خود می‌گوییم: چقدر خوب می‌شد امروز می‌توانستم کار را تعطیل کنم و در خانه استراحت کنم یا به کارهای اداری و شخصی‌ام برسم. اما اگر به سر کار بروید چه می‌شود؟ چگونه می‌توانید با علائم سرماخوردگی به مشتریان خود خدمت کنید؟

این سؤالی است که هر ارائه دهنده خدمات در روزهایی که در بهترین وضعیت خود نیست باید پاسخ دهد.

هنگامی که ما بیمار یا خسته هستیم خدمات پایان نمی‌یابد. حتی در شرایط بارش برف و مشکلات خانوادگی ادامه دارد. این شرایط برای همه وجود دارد. کسانی که انتظار می‌رود ارزش گذاری شوند، نه برای پول‌شان بلکه برای بشریت‌شان.

اما انسانیت را می‌توان از طریق بیماری تغییر داد. آیا انتظار می‌رود که حتی وقتی که بیمار هستیم، همان سطح خدمات را برای مشتریانمان فراهم کنیم؟

جواب ما بله است. نه به این دلیل که کار آسانی است، بلکه به این دلیل که افرادی که به دنبال راهنمایی و کمک ما هستند به ما نیاز دارند. ما شغلی داریم که باید انجام دهیم و دیگران به ما نیاز دارند. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

خدمت به مشتری

۳ روش برای خدمت به مشتری حتی زمانی که شما در شرایط خوبی نیستید

خودتان را جای مشتری بگذارید

فرض کنید شما به هر دلیلی حالتان خوب نیست و در یک خط طولانی در سوپر مارکت در انتظار ایستاده‌اید. چگونه احساس می‌کنید؟ لحظات مانند ساعت‌ها به نظر می‌رسد، در حالی که صبر و شکیبایی شما رفته رقته کمتر می‌شود.

شما نمی‌توانید از وسط صف به سرعت به جلو حرکت کنید. سپس، درست همان لحظه که به صندوق رسیدید، با یک لبخند صادقانه‌ی گرم و چند جمله‌ی کوتاه با انرژی مثبت تمام ناراحتی‌تان فروکش می‌کند.

همانطور که آیتم ها در پشت اسکنر قرار می‌گیرند، فکر کنید که اگر حتی برای یک دقیقه، مشکلات خود را فراموش کنید و با کسی صحبت کنید که خوب بودن شما برایش مهم است. شما چیزی انتظار نداشتید اما خیلی بیشترش را دریافت کردید.

شاید شما متوجه نشده باشید، اما این حس و حال دقیقاً چیزی است که شما نیاز دارید. یک زنگ تفریح کوتاه از افکاری که در سرتان می‌چرخد.

فرد ارائه دهنده‌ی خدمات نیز ممکن است مشکلات خود را داشته باشد، اما زمان خود را برای ارتباط با شما جدا کرد و نگرانی‌های خود را کنار گذاشت.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   با مدل آیدا همسفر شوید!

در واقع این دقیقاً تعریف خدمات مشتری درست است؛ با وجود مشکلات مربوط به خودتا، راه انداختن کار مشتریان.

به حرفه‌ای بودنتان برگردید

در زمان‌های خلوت و بدون مشکل، گفتن اینکه «ما حرفه‌ای هستیم» خیلی آسان است. اما هنگامی که زمانی تنگ است، حرفه‌ای بودن ممکن است به این راحتی نباشد.

اکثر مردم دارای عقاید اصلی هستند که آنها را در طول روز هدایت می‌کند.

  • اعتقادات اصلی شما درباره‌ی خدمات چیست؟
  • استانداردها و انتظاراتی که شما انتظار دارید یا مایل به پذیرش آنها هستند، چیست؟

روش‌های زیادی برای انجام کاری وجود دارد و همه‌ی ما می‌دانیم که ارائه دهندگان خدمات خوب و مناسب چگونه باید باشند. اما حرفه‌ای بودن واقعی همیشه باید وجود داشته باشد. حرفه‌ای بودن عبارت است از آنچه که ما هستیم و آنچه که خواهیم بود. هیچ چیزی نمی‌تواند این ویژگی را از ما دور کند، نه بیماری، نه غم و اندوه و نه سختی.

درخواست کمک کنید

خدمت کردن به مردم یک افتخار به شمار می‌آید. ما حرفه‌ای را برای انجام داریم و می‌خواهیم آن را انجام دهیم! خوب، این همیشه بهترین کار نیست. گاهی اوقات بهترین کار است که کمک بخواهید. کمک در قالب استراحت، در آسایش از یک دوست قابل اعتماد و یا مشاوره از پزشک.

زمان‌هایی وجود دارد که ما نمی‌توانیم به مشتری خود، یا دوستان و خانواده‌مان خدمات دهیم. ما یک شنل قرمز و یا هیچ ابرقدرتی در اختیار نداریم. ما نمی‌توانیم همه‌ی کارها را انجام دهیم.

به گفته‌های مهماندار هواپیمایی در هر خطوط هوایی در طول دستورالعمل‌های قبل از پرواز فکر کنید. آنها همیشه به شما درباره‌ی موارد اورژانس می‌گویند و تأکید می‌کنند که اگر ماسک‌های اکسیژن رها شوند، ابتدا ماسک را روی دهان خود بگذارید و سپس به مسافر کناری خود کمک کنید. دلیل این امر این است که در موارد اضطراری قبل از اینکه بتوانید به دیگران کمک کنید اول باید بتوانید به خودتان کمک کنید.

این مثال با موضوع ارائه دهندگان خدمات به مشتری متفاوت نیست. برای اینکه مادر دادن خدمات به مشتری بهترین باشیم و مهمتر از همه حرفه‌ای باشیم، باید اول از خودمان مراقبت کنیم.

خدمت به مشتری

سخن آخر

خدمات مشتری عالی به طور طبیعی به کسانی تعلق می‌یابد که خود را “به جای مشتری” قرار می‌دهند، به باورهای اصلی خود در مورد خدمات و حرفه‌ای بودن پایبند هستند، اما در عین حال مراقبت از خودشان کمک می‌کنند، حتی اگر ما در بهترین شرایط نباشیم.

منبع: customerthink

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x