۱۴ روش بسیار مؤثر از کارآفرینان معروف برای ایجاد انگیزه در کارمندان

۱۴ روش بسیار مؤثر از کارآفرینان معروف برای ایجاد انگیزه در کارمندان

انگیزه

انگیزه‌ دادن به کارمندان

کارکنان شما ممکن است به اندازه‌ی شما انگیزه نداشته باشند. در این مطلب ۱۴ نکته از کارآفرینان در مورد چگونگی ایجاد انگیزه‌ی بیشتر در کارکنان خود گردآوری شده است. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

شما با تمام قلب خود به شرکت‌تان اعتقاد دارید. یک آتش درونی کارآفرینی در درونتان وجود دارد که شما را به کار سخت تر در هر روز تشویق می‌کند. متأسفانه همیشه همین شرایط در مورد کارکنان شما صادق نیست.

در نظرسنجی رضایت شغلی کارکنان SHRM 2015، تنها ۶۹ درصد از کارکنان احساس می‌کردند که آنها همیشه انگیزه داشته و تمام تلاش خود را در کار خود انجام می‌دهند.

اگر مشوق‌های مختلفی را امتحان کرده‌اید اما هنوز عوارض جانبی منفیِ انگیزه‌ی کم را مشاهده می‌کنید، شما تنها نیستید. گاهی اوقات حتی بهترین مدیران باید خارج از جعبه فکر کنند تا راه‌های خلاقانه و قابل اعتماد برای انگیزش کارکنان خود پیدا کنند.

در اینجا ۱۴ تکنیک انگیزشی منحصر به فرد از کارآفرینان معروف وجود دارد که می‌توانید آنها را با کارمندان خود امتحان کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

 1. ترویج سیستم بازخورد

بلر توماس (Blair Thomas) از EMerchantBroker می‌گوید:

اگرچه هنوز آن را اجرا نکرده‌ایم، ما در حال ایجاد یک سیستم بازخوردی هستیم که کارکنان را برای درگیر شدن با ویکی ما و برای یادگیری نحوه استفاده از برنامه‌ی ما از طریق فیلمهای آموزشی، پاداش می‌دهد. ما بیشتر بر اساس اهداف مشخصی عمل می‌کنیم. یک انگیزه‌ی اثبات شده برای دانشجویان و کارکنان به طور یکسان “بدست آوردن” یا امتیاز گرفتن برای انجام وظایف خاص است.

 1. اجازه دهید که اعتماد شما را احساس کنند

آیلت ناف (Ayelet Noff) از Blonde 2.0 می‌گوید:

اگر به کارمندان خود اجازه دهید که بدانند شما به آنها اعتماد دارید و به آنها وابسته‌اید، آنها این کفش‌ها را زودتر از آنچه فکر می‌کنند پر خواهند کرد. یک رأی اعتماد به نفس می‌تواند راه طولانی باشد. بگذارید آنها بدانند به آنها اطمینان دارید که بهترین کار ممکن را انجام می‌دهند و آنها به ندرت شما را ناامید خواهند کرد. این کار را امتحان کنید.

 1. هدفهای کوچک هفتگی تنظیم کنید

نیکلاس گرمیون (Nicolas Gremion) از Free-eBooks.net می‌گوید:

شما جاه طلبی‌های بلند را می‌خواهید، اما اهداف کوچکتر را در مسیر راه نگه داشتن افراد در آن تنظیم کنید. به جای تمرکز به یک میلیارد دلار در سال جاری به گرفتن ۱۰۰ مشتری جدید تمرکز کنید. چیزی که شما را به آن میلیارد دلار می‌برد. سپس تیم را برای دستیابی به هدف با یک تعطیلی بعد از ظهر، یک مهمانی و غیره پاداش دهید. آنها متوجه خواهند شد که اهداف شما واقع گرایانه هستند و همه از سختی کار لذت می‌برند.

 1. به کارمندان خود هدف بدهید

ولاد مالداوسکی (Vlad Moldavskiy) از Mabbly, LLC می‌گوید:

من می‌توانم کارکنان خود را با دادن یک هدف به آنها تشویق کنم. هنگامی که شما این کار را انجام می‌دهید، آنها چشم انداز را بهتر درک می‌کنند و قادر به اجرای قوی‌تر هستند. علاوه بر این، با درک اهداف آنها و اهداف کسب و کار، یک کارمند بهتر می‌تواند درک کند که چگونه آنها را در تصویر بزرگ قرار دهد.

 1. تابش انرژی مثبت

جوش یورک(Josh York) از GYMGUYZ می‌گوید:

من همیشه از دفتر خود انرژی پمپاژ می‌کنم. من واقعاً مشتاق و علاقمند به کار هستم و می‌خواهم کارمندان من این انرژی مثبت را تغذیه کنند. از آنجا که فرهنگ برای من خیلی مهم است، من موسیقی باز می‌کنم، خوش می‌گذرانم، شوخی می‌کنم و گیم بازی می‌کنم. ما سخت کار می‌کنیم، اما ما همچنین سخت بازی می‌کنیم. شما باید در لحظه زندگی کنید و تمام وقت انرژی بالا داشته باشید!

انگیزه

 1. شفاف باشید

مارتینا ولکه (Martina Welke,) از Zealyst می‌گوید:

من با کارمندان در مورد آنچه که در بالاترین سطح اتفاق می‌افتد بسیار راحت و رک هستم، بنابراین هیچ شگفتی وجود ندارد و هر کسی فرصتی برای پرسیدن سؤالات و گرفتن بازخورد دارد. من می‌خواهم کارمندان احساس کنند که در تصمیمات بزرگ شرکت دارند و متعهد به مسیرهایی که شرکت ما می‌رود هستند. این امر به حفظ انگیزه و افزایش وفاداری و افتخار شرکت کمک کرده است.

 1. تشویق افراد نسبت به کار تیمی

رز رسنیک (Ross Resnick) از Roaming Hunger می‌گوید:

انگیزه‌های هماهنگ تنها روش درست برای اطمینان از اینکه همه در تیم‌ها در حال تلاش برای دستیابی به یک هدف مشترک هستند، است. ساختن استراتژی به طرق مختلف، تضمین می‌کند که هر یک از متولیان دارای درک دقیق و شخصی از چگونگی کار با هم به نفع خود و تیم باشند. این تکنیک به شما امکان می‌دهد که به تیم‌تان برای انجام کارهای شگفت انگیز انگیزه دهید.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   درسهایی برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین از یک کارآفرین نوجوان

انگیزه

 1. بفهمید که چه چیزی باعث تحریک کارمند برای کار نکردن می‌شود

هدر مک گوه(Heather McGough) از Lean Startup Company می‌گوید:

از آنها بپرسید که چه اتفاقی می‌افتد و در پی آن آنها دوست ندارند کار کنند. عکس بزرگ اهداف شرکت را به اشتراک بگذارید و به سؤالاتشان پاسخ دهید. اهداف خود را تشخیص دهید و سپس در رشد حرفه‌ای خود سرمایه گذاری کنید. در طول یک به یک چک کردن، به ایده های آنها گوش دهید، زیرا آنها بهترین در کاری که انجام می‌دهند هستند. به برنامه‌های شخصی خود و زمان غیرکاری آنها احترام قائل شوید. اهداف و جدول زمانی آنها را در مقابل یکدیگر قرار ندهید.

 1. پاداش بر اساس بازخورد

استفان گیل (Stephen Gill) از http://www.50onred.com می‌گوید:

ما برنامه‌ی Valuebot را توسعه دادیم که محاسبه می‌کند که چند بار هر یک از کارمندان به منظور ارسال خلاصه روزانه و ماهانه ستایش شده‌اند. هر کسی که بیشترین سود را به دست آورد، برنده جایزه‎‌های مختلف و شناسایی می‌شود. Valuebot به ما کمک کرد تا فرهنگ مان را تجسم کنیم و تکرار کنیم چقدر از یکدیگر حمایت می‌کنیم. انرژی مثبت که ما در دفتر ایجاد می‌کنیم، به ما کمک می‌کند که استعداد خود را جذب و حفظ کنیم.

 1. تعادل زندگی کاری را اولویت بندی کنید

جسی لیپسون (Jesse Lipson) از Citrix می‌گوید:

ما چند انگیزه‌ی سرگرم کننده داریم، مانند یک ماشین سبک “اتاقک تلفن” که به شما امکان می‌دهد تا صورتحساب‌های دلار را جذب کنید. این یک انگیزه‌ی کوچک سرگرم کننده است که تیم فروش در مقیاس کوچکتر استفاده می‌کند. مثال دیگر این است که کارمندان را تشویق کنید تا زمان تعطیلات خود را انتخاب کنند. فرهنگی که تعادل کار و زندگی را اولویت بندی می‎‌کند، بهره وری و شادی در محل کار را افزایش می‌دهد.

 1. یک سیاست در باز داشته باشید

جاستین بیگل(Justin Beegel) از شرکت Infographic World می‌گوید:

این شگفت انگیز است که چگونه یک “لطفاً” و “متشکرم” ساده با کارمندان چه می‌کند. ما به سادگی با کارکنان صحبت می‌کنیم، به طوری که دوست داریم با ما صحبت شود. ما همچنین در مورد پیشنهادات و ایده‌ها، یک سیاست در باز داریم. هنگامی که کارکنان احساس می کنند که صدای آنها اهمیت دارد، آنها به نوبه خود در موقعیت خود در شرکت احساس اعتماد به نفس می‌کنند و در معرض خطر بیشتری نسبت به یک چک حقوق معوقه هستند.

 1. اجازه دهید آنها هدایت کنند

میلز جنیگز (Miles Jennings) از Recruiter.com می‌گوید:

انگیزه دادن به کارمندان فقط به معنی دادن زمان تعطیلات به آنها نیست. بلکه به معنی نشان دادن این موضوع است که آنها باعث تغییر می‌شوند و ارزشمند هستند. ما هر زمانی که یک جلسه داشته باشیم، چه بزرگ و چه کوچک، اجازه می‌دهیم که یک عضو تیم متفاوت، گفتگو و موضوعات مورد بحث را هدایت کند. نه تنها آنها می‌توانند نظرات خود را به اشتراک بگذارند و از این طریق شنیده می‌شوند، بلکه آنها انگیزه ای برای ایجاد کلمات و ایده هایشان پس از آن نیز دارند.

 1. به آنها تصویر اهداف بزرگتری را نشان دهید

براون دیوید کرین (Brian David Crane) از شرکت Caller Smart می‌گوید:

مهم است که کارمندان تصویر بزرگتری را درک کنند و می‌توانند ببینند که در آن لحظه چه کارهایی انجام می‌شود و در نهایت به یک هدف پایانی کمک خواهند کرد. به آنها وظایف و پروژه‌ها را برای کار بر روی آنها بدهید و و مطمئن شوید که آنها درک می‌کنند که این کار چگونه به تصویر بزرگ متصل می‌شود. کارمندان با استعداد بالاتر از آن چه که از آنها انتظار دارید، بالاتر خواهند رفت.

 1. ایجاد مراسم شناسایی

کریستوفر کلی (Christopher Kelly) از Convene می‌گوید:

در شرکت Convene هر جلسه‌ی مدیریتی و اجرایی با سرپرستی هر گروه شروع به شناسایی فردی از تیم خود می کند که برای شرکت یا یک مشتری کارهای بزرگی انجام داده و ارتقا یافته است. این حلقه‌ی بازخورد مثبت اعضای تیم را تشویق می‌کند و مسئولیت مدیریت را برای شناسایی کارکنان حفظ می‌کند.

این نتایج برتر از یک نظرسنجی از کارآفرینان در مورد نکات انگیزش کارکنان ارائه شده توسط شورای کارآفرین جوان (YEC) یک سازمان دعوت کننده تنها شامل جوان ترین کارآفرینان جوان جهان است. در همکاری با Citi، YEC به تازگی BusinessCollective را راه اندازی کرده است، یک برنامه مربی مجازی که به میلیون‌ها کارآفرین کمک می‌کند تا کسب و کار را شروع و رشد کنند.

منبع: inc

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x