۱۲ ترفند مؤثر ویژه‌ی کارآفرینان برای موفقیت در سرمایه گذاری جدید

۱۲ ترفند مؤثر ویژه‌ی کارآفرینان برای موفقیت در سرمایه گذاری جدید

کسب و کار

آغاز یک سرمایه گذاری یا کسب و کار جدید به عنوان یک کارآفرین برای اولین بار می‌تواند یک کار دلهره آور باشد. شما به احتمال زیاد در تنگنای پول نقد هستید، مطمئن نیستید که آیا قدم‌های برنامه ریزی شده بعدی شما درست است یا نه و هیچ کس به شما نمی‌گوید که چه کاری را باید انجام دهید.

کسب و کار

بنابراین در این مطلب ۱۲ ترفند فریبکارانه برای موفقیت کارآفرینان در سرمایه گذاری جدید را برای شما گردآوری کرده‌ایم. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

 1. برای مسائل غیر ضروری خرج نکنید

کارآفرینان در سرمایه گذاری جدیدی برای اولین بار تمایل به ریخت و پاش دارند. این موضوع شاید از استرس شروع کسب و کار جدید و یا از بی تجربگی باشد. اما خرج سریع نقدینگی برای چیزهای بیهوده می‌تواند کسب و کار شما را قبل از آنکه شروع به شعله ورشدن کند، خاموش کند.

به عنوان مثال منطقی نیست که میلیونها تومان به یک کارت ویزیت شرکت جدید هزینه کنید. یا میلیون‌ها تومان برای تهیه‌ی یک فیلم کوتاه تبلیغاتی خرج کنید. و یا پول کلانی برای اجاره کردن یک دفتر کار بزرگ با امکانات کامل بپردازید.

هنگامی که شک دارید، از خود بپرسید آیا هزینه مستقیماً به موفقیت کسب و کار شما تأثیر می‌گذارد یا اینکه صرفاً به دلایل خودخواهانه انجام می‌شود. انواع خاصی از هزینه‌ها فقط هنگامی می‌تواند منطقی باشد که کسب و کار شما بالغ‌تر شود. و تنها در این صوزت نتایج بیشتری را به دست خواهید آورید.

 1. قبل از رفتن به سمت تولید کامل اعتبار کسب و کار خود را به تأیید برسانید

اگر شما در زمینه‌ی توسعه‌ی نرم افزار و یا طراحی محصولات سخت افزاری مشغول به کار هستید، می خواهید اطمینان حاصل کنید که تقاضا و تناسب محصول را در بازاری که فروش می‌کنید در اسرع وقت تأیید شود. این موضوع بیشتر به عنوان «یافتن تطابق محصول با بازار» شناخته می‌شود.

برند Kickstarter یک نمونه عالی از این است که شرکت‌ها چگونه می‌توانند پیش سفارش دریافت کنند و حتی قبل از تولید محصولات مشتریان محصولات آنها را خرید کنند. آنها از فیلم‌های بازاریابی برای نشان دادن پیش نمایش محصولات خود برای فروش اولیه استفاده می‌کنند تا حتی به تولید انبوه برسند.

بنیانگذاران شرکت در هزینه‌های سنگین پیش تولید صرفه جویی می‌کنند و از ساخت چیزی که هیچ کس نمی‌خواهد، اجتناب می‌کنند.

علاوه بر روش شرکت Kickstarter، روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید ایده‌های خود را به تأیید برسانید. مصاحبه با چند مشتری آینده نگر و انجام تحقیق در مورد اینکه چگونه محصولات رقیبان دیگر موفق هستند، روش دیگری است.

 1. از ابتدا شروع به بازاریابی کنید

مشکلی بزرگ با سرمایه گذاری‌های جدید این است که بنیانگذاران می‌توانند ماه‌ها کار خود را بر روی محصول خود انجام دهند، اما صرفاً بخش کوچکی از وقت خود را برای ارتقاء آن محصول صرف می‌کنند. در اغلب موارد، آنها دیر می‌کنند و در وضعیتی قرار می‌گیرند که در نهایت چیزی را که کسی نمی‌خواهد را می‌سازند. یا متوجه می‌شوند که راه اندازی بسیار پیش بینی شده از محصولات آنها موفق نمی‌شود، زیرا آنها کسی را برای فروش محصول به او ندارند.

بازاریابی زودهنگام، حتی قبل از اینکه محصول شما ۱۰۰٪ آماده باشد، می‌تواند بازخورد مفید مشتریان بالقوه را ارائه دهد که می‌تواند موفقیت کسب و کار شما را در میانه‌ی راه افزایش دهد.

 1. همیشه مذاکره کنید

ضرب المثل‌های مردمی مانند: “شما همانقدر که مذاکره می‌کنید، به دست می‌آورید” در زمینه‌ی کسب و کار نیز صادق است.

هیچ محدودیتی یا خط پایانی وجود ندارد که صاحبان کسب و کار را در مذاکره برای معاملات بهتر محدود سازد. شما همچنین باید توجه کنید که پیشنهاد اول برای شما بهترین پیشنهاد مطلق در دسترس نیست.

 1. بلافاصله کسب و کار خود را به دنیای آنلاین انتقال دهید

“اگر شما آنلاین نیستید، یعنی شما وجود ندارید”. این موضوع به ویژه در عصر امروز که در آن بیش از ۴ میلیارد نفر از اینترنت استفاده می‌کنند، صادق است.

بدون حضور در وب، شما یک راننده‌ی ترافیک قدرتمند را برای کسب و کارتان از دست می‌دهید.

وب سایت خود را راه اندازی کنید

راه اندازی وب سایت شما را مجبور به هزینه‌ی میلیون‌ها پول و چند ماه زمان خواهد کرد. با استفاده از سیستم عامل‌هایی مثل SquareSpace، Wix و سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس، شما می‌توانید به سرعت کسب و کار خود را در دنیای وب حاضر کنید و یا حتی یک وب سایت شخصی برای ارائه اطلاعات و جمع آوری سرنخ ‌ها راه اندازی کنید.

قرار گرفتن در لیست جستجوی گوگل

گوگل بزرگترین موتور جستجو در جهان است و به احتمال زیاد اولین جایی است که اکثر مشتریان کسب و کار شما را جستجو می‌کنند. قرار گرفتن در لیست جستجوی گوگل، تضمین می‌کند که مشتریان شما می‌توانند کسب و کار شما را بیابند و اطلاعات دقیق مانند نقد و بررسی و ساعت کار را بدست آورند.

این امر برای افراد فعال در زمینه‌ی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها بسیار مهمتر از آنچه فکر می‌کنند است.

هدایت ترافیک به وب سایت‌تان

هدایت ترافیک به وب سایت کسب و کار شما ضروری است تا اطمینان حاصل شود که جریان مداوم سؤالات و مشتریان را دارید.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۱۰ نقل قول انگیزشی برای تشویق یک کارآفرین تازه کار

با استفاده از تبلیغات پولی مانند تبلیغات فیس بوک یا گوگل ادوردز و تکنیک‌های بازاریابی ارگانیک مانند بازاریابی محتوا در وبلاگ خود، به طور بالقوه می‌توانید مشتریان جدید را با نرخ بسیار مناسب به دست آورید.

شما حتی قادر به خودکار کردن برخی از این فرایندها هستید که ممکن است با تلاش‌های تبلیغاتی و بازاریابی سنتی نتوانید آنها را انجام دهید.

 1. به مطبوعات وارد شوید

به دست آوردن توجه توسط عموم مردم باید یکی از اولویت‌های مهم برای کسب و کارهای جدید باشد. پوشش رسانه‌ای توسط رسانه‌های اصلی می‌تواند به طور بالقوه انبوهی از مشتریان را به پای شما بفرستد.

در ادامه چند روش در مورد دسترسی به مطبوعات برای کسب و کارتان وجود دارد:

ارتباط مستقیم با روزنامه نگاران

زاویه داستان خود را بچرخانید، مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود را آماده کنید و آن را به روزنامه نگاری که پیام انتخابی شما را پوشش می‌دهد، ایمیل کنید.

شروع با یادداشت‌های مهمان

وبلاگهای زیادی وجود دارد که مشارکت نویسندگان مهمان را به نشریات خود می‌پذیرند. استفاده از یکی از این وبلاگ‌ها برای دریافت ترافیک و پوشش، راهی عالی برای به دست آوردن ابتکار عمل است.

استخدام یک متخصص روابط عمومی

شما می توانید شانس خود را با استخدام یک فرد حرفه‌ای افزایش دهید.

 1. نقطات بی سود و بی زیان را محاسبه کنید

به استثنای اینکه شما یک شرکت خدمات خالص را اجرا کنید، احتمالاً هزینه‌های پیش رو برای شروع کسب و کار شما وجود دارد. این هزینه‌ها می‌تواند هزینه تولید کالاهای شما و یا هزینه‌های توسعه نرم افزار شما باشد.

برای داشتن یک مدیریت خوب در امور مالی خود، نیاز است که نقاط بی سود و زیان خود را محاسبه کنید. این نقطه در اصل نقطه‌ای است که درآمد کسب و کار شما تمام هزینه‌های شما را پوشش می‌دهد و در حال سودآوری است.

دانستن این نقاط می‌تواند به شما در برنامه ریزی هزینه های مالی و هزینه های پیش رو کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا قیمت گذاری و هزینه های کسب و کار قابل اعتماد است و اگر نیست از بیداری مالی ناخوشایند در آینده جلوگیری شود.

 1. تعیین اهداف آینده

بسیاری از صاحبان کسب و کار جدید با اشتیاق وارد کار می‌شوند. تا انگیزه خود را پس از چندین سال از دست می‌دهند. برنامه ریزی برای کسب و کار با تعیین اهداف مالی و تجاری برای ادامه‌ی رشد و همچنین حفظ سودآوری سالم ضروری است.

لحظاتی وجود دارد که کارآفرینان به شرایط فعلی خود راضی می‌شوند و فراموش می‌کنند که آنها می‌خواستند که یک سازمان رو به رشد داشته باشند.

کسب و کار

 1. فروش را یاد بگیرید

برای تازه کاران در کسب و کار، یکی از سخت ترین موانع برای پشرفت ترس از فروش است. گاهی اوقات از بین بردن این ترس، سؤالات دشوار را حل می‌کند. دیگران نیز فکر می‌کنند که حتماً به اندازه‌ی کافی به محصولات خود اعتماد ندارید که بخواهید آنها را به همه بفروشید.

 1. همکاری با سایر شرکت‌ها

به عنوان یک کسب و کار کوچک، شانس بیشتری در موفق شما است. بسیاری از شرکت‌های کوچک دیگر با مشکلات مشابه مواجه می‌شوند و همکاری با آنهایی که جمعیت مشتری مشابهی دارند می‌تواند برای هر دو طرف یک توافق سود آور باشد.

 1. عملیاتی کردن کسب و کارتان

به عنوان صاحب یک کسب و کار شما فقط یک شغل را برای خودتان اختراع نکردید. کارآفرینان نیاز به ایجاد سازمان‌هایی دارند که بتوانند مستقل از بنیانگذاران اداره شوند.

یک روش برای نزدیک شدن به این واقعیت، توسعه‌ی روش‌های عملیاتی استاندارد (SOPs) است تا اطمینان حاصل شود که کارمندان و سیستم‌ها می‌توانند بدون نظارت اجرا شوند.

شروع به شکستن کسب و کار خود به توابع مختلف کنید و دستورالعمل‌های گام به گام و ملاحظات برای هر نقش را توسعه دهید. در نهایت، شما برای انجام هر نقش و محول کردن نقش به دیگر کارکنانی که در سازمان مشغول به کار هستند، به SOP ها خواهید رسید.

اگر این کار به درستی انجام شود، باید صرفه جویی عظیمی را در زمان خود مشاهده کنید و بر رشد کسب و کار تمرکز کنید و نه فقط به روزمرگی.

 1. آزمایش روش‌های جدیدی برای انجام کسب و کارتان

روش‌های تست شده و اثبات شده برای جذب مشتریان جدید و اجرای کسب و کار در صنایع مختلف وجود دارد. با این حال، بهترین روش‌ها همیشه معروف یا شناخته شده نیستند. گاهی اوقات بهترین روش‌ها هنوز کشف نشده‌اند.

این روش‌ها می‌توانند در قالب فناوری‌های جدیدی باشند که اخیراً برای سازگاری همگانی در دسترس بوده‌اند و یا روش‌های خلاقانه برای انجام فعالیت‌های بازاریابی دارند.

آیا سیستم‌هایی وجود دارند که می‌توانند با اتوماسیون در صنعت شما بهبود بخشیده شوند؟ آیا نیچ‌های (بازار گوشه‌ای) استفاده نشده وجود دارند که دیگران هنوز به دنبال آنها نیستند و به طور بالقوه می‌توانند سودمند باشند؟ هنگامی که بر خط فعلی خود غلبه کردید، به گسترش به مناطق جدید فکر کنید.

دنیای کسب و کار همواره در حال تکامل و تغییر است، تنها راه واقعا جلو بودن، تلاش برای نوآوری و استقامت در ابتدا است.

منبع: lifehack

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x