۱۰ نقل قول انگیزشی برای تشویق یک کارآفرین تازه کار

۱۰ نقل قول انگیزشی برای تشویق یک کارآفرین تازه کار

نقل قول

شما چگونه خودتان را تشویق می‌کنید؟ برای ادامه حرکت به جلو با اهداف خود انگیزه اضافی مورد نیاز را به کجا اضافه می‌کنید؟

گاهی اوقات یک یادداشت مدرن با یک جمله‌ی خوب بر روی آینه‌ی حمام می‌تواند تمام آن چیزی باشد که شما نیاز دارید. خواندن چند نقل قول برای شروع روز، می‌تواند شما را در مسیر درست حرکت دهد.

نقل قول

در ادامه یک لیست خلاصه از ۱۰ نقل قول که شما را زمانی که به آنها نیاز دارید به جلو هل می‌دهد، گردآوری شده است. در ادامه با ما با سایت کارآفرینی و موفقیت فردی «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. تونی هسی(Tony Hsieh) مدیر عامل شرکت Zappos می‌گوید: رؤیاهای(دیدگاه) خود را دنبال کن، نه پول را. بدین ترتیب پول از دنبال کردن شما دست بر می‌دارد.

مطمئناً پول خوب است، اما نمی‌تواند یک هدف کامل باشد. به خاطر داشته باشید که روی دیدگاه خود تمرکز کنید.

هنگامی که دلیل شما برای بیدار شدنتان هر روز از خواب در رؤیای شما ریشه دارد و اتفاق می‌افتد، پس آسانتر از خواب بیدار شوید. البته هیچ کس نمی‌خواهد به صورت رایگان کار کند، اما اجازه دهید دیدگاهتان شما را هدایت کند. بدین ترتیب پول شما را پیدا خواهد کرد.

  1. گلوریا استینم(Gloria Steinem) می‌گوید: بدون پرش از تخیل و یا رؤیا، ما هیجان احتمالات را از دست می‌دهیم. درعوض رویا ساختن، نوعی برنامه ریزی است.

شما به عنوان یک کارآفرین، اگر خود را در معرض رؤیاهایتان قرار دهید، همه چیز را درباره جهش می‌دانید. شما قبلاً یک بار با شروع کسب و کارتان تصمیم به جهش بزرگ به ناشناخته‌ها گرفته‌اید. شما احتمالاً سال‌ها رویا ساختید و برنامه ریزی کرده‌اید، و اکنون زندگی خود را در انتهای این رنگین کمان تجربه می‌کنید.

صرف نظر از اینکه شما در برنامه ریزی یا انجام مرحله هستید، حتماً همیشه برای رؤیاهای خود صرفه جویی در زمان کنید. رؤیاهای شما، شما را تا به به اینجا آورده‌اند. اکنون آنها را نادیده نگیرید.

  1. برن براون (Brene Brown) می‌گوید: آسیب پذیری زادگاه نوآوری، خلاقیت و تغییر است.

آسیب پذیری جایی نیست که کسی آنرا انتخاب کند تا بازدید کنند، اما گاهی اوقات ما در آنجا می‌مانیم. ضعف ما این است که ما واقعاً می‌توانیم آنچه را که از آن ساخته‌ایم پیدا کنیم. اغلب ما در آسیب پذیرترین موقعیتهایمان، اسرار موفقیت را کشف می‌کنیم.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، شما به احتمال زیاد زمان زیادی برای ساختن زره خود و همچنین کسب و کار خود صرف کرده‌اید.

اگر خود را در یک وضعیت آسیب پذیر قرار می‌دهید، آن را بپذیرید و از آن به عنوان یک درس برای رشد استفاده کنید.

  1. فرانک سیناترا (Frank Sinatra) می‌گوید: بهترین انتقام موفقیت بزرگ است.

اگرچه توصیه نمی‌کنیم لیست کاملی از کسانی که به شما گفتن هرگز فلان کار را انجام نده، اما خوشبختانه بعضی وقت‌ها کسانی هستند که روحیه‌ی شما را تضعیف می‌کنند.

خبر خوب این است که شما هرگز نباید زمان را به عقب برگردانید و آنها را پیدا کنید تا بفهمند که اشتباه کرده‌اند. فقط اجازه دهید موفقیت شما و شادی نهایی این کار را برای شما انجام دهد. به عنوان یک جایزه اضافه شده، می‌توانید از کسانی که به شما شک کردند تشکر کنید.

گاهی اوقات، آنها فقط انگیزه‌ای هستند که ما برای موفقیت به آنها نیاز داریم.

  1. شریل سندبرگ(Sheryl Sandberg) می‌گوید: اگر به شما یک صندلی در یک کشتی راکت پیشنهاد داده شده است، نپرسید کدام صندلی! فقط آنرا بگیرید.

به طور جدی، هنگامی که با یک فرصت ارائه می‌شود، برنامه ریزان در ذهن شما ممکن است وسوسه شوند که تمام جزئیات را بارگذاری کنند. شما ممکن است فکر کنید که یک تحلیل بتن از تدارکات راهی برای رفتن است. و گاهی اوقات ممکن است درست باشد. اما، اغلب نیست. بهترین کار این است که اول کار را بگیرید و بعد سؤالاتی را مطرح کنید.

هنگامی که یک فرصت شگفت انگیز خود را به شما نشان می‌دهد، گاهی اوقات شما فقط باید آن را بپذیرید.

  1. استیو جابز(Steve Jobs) می‌گوید: شما نمی‌توانید نقطه‌ها را به سمت جلو متصل کنید. شما فقط می‌توانید آنها را به عقب وصل کنید. بنابراین شما باید اعتماد کنید که نقاط به نحوی در آینده شما ارتباط برقرار خواهند کرد. شما باید به چیزی اعتماد کنید. چیزی مانند نیرو، سرنوشت، زندگی، کارما و هر چه باشد. این رویکرد هرگز به من اجازه‌ی افتادن نداده است، و این همه تفاوت را در زندگی من ساخته است.

چه کسی می‌تواند با منطق استیو جابز بحث کند؟ این مرد می‌دانست که جایی که او به آنجا فرستاده شده بود، مدت‌ها قبل جاده‌ها هموار شده بودند. اعتماد به هر مرحله اعتقاد بر این است که دقیقاً همان جایی هستید که می‌خواهید و مثبت باشید، این منطق اعتماد ارزش توجه را دارد.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۵ حرکت ساده‌ی مؤثر برای مدیریت رسانه‌های اجتماعی

نقل قول

اغلب زمان‌ها در کسب و کار، تصمیم گیری‌ها و موقعیت‌هایی وجود دارد که این احساس می‌دهد که کسی پشت ما است. همانطور که جابز می‌گوید، به نیرو، سرنوشت، زندگی و یا کارما اعتماد کنید. مطمئن باشید که به اتصال با آنها ادامه می‌دهید.

  1. سوامی ویوکانادا (Swami Vivekananda) می‌گوید: یک ایده را بردارید. این را به ایده‌ی زندگی‌تان تبدیل کنید، آن را درک کنید، در آن ایده زندگی کنید. اجازه دهید مغز، عضلات، اعصاب و هر قسمت از بدن شما، پر از این ایده باشد. و هر ایده‌ی دیگری را ترک کنید. این راه موفقیت است.

شما احتمالاً این نقل قول قدیمی را شنیده‌اید‌: آنچه شما در موردش فکر می‌کنید، به آن می‌رسید. درسته. با دانستن این، چرا افکار گرانبهای خود را در مورد احساسات منفی و ترس از شکست نادیده می‌گیرید؟ هنگامی که ما انرژی خود را بر روی اندیشه‌های مثبت و آرزوهای موفقیت تمرکز می‌کنیم. آنها را به واقعیت تبدیل می‌کنیم. حتی کارآفرینان به یادآوری‌ها نیاز دارند تا این روند را ادامه دهند و صدای ذهن خود را حفظ کنند.

رؤیاهای خود را بسازید و آنها اتفاق خواهند افتاد.

  1. زیگ زیگلار می‌گوید: اغلب مردم می‌گویند که انگیزه دوام نمی‌آورد. به همین دلیل ما حمام گرفتن با آن‌ها را روزانه توصیه می‌کنیم.

به یاد داشته باشید که این نقل قول را در یادداشت نوشته و در آینه‌ی حمام بزنید؟ شما هر روز باید یکی جدید را آویزان کنید. برخی روزها شما انگیزه‌ی بیشتری از روزهای دیگر نیاز دارید.

همچنین چسب فقط برای مدتی یادداشت را نگه می‌دارد. هر روز چالش‌های جدید شک و تردیدهایی را به وجود می‌آورد، انگیزش در دوزهای روزانه می‌تواند اطمینان حاصل کند که این افکار منفی فرصتی برای نشستن در ذهن و وجود شما ندارند.

  1. هاوارد تورمن(Howard Thurman) می‌گوید: از خودتان سؤال نکنید که جهان به چه چیزی نیاز دارد. از خودتان بپرسید چه چیزی باعث زنده شدن شما می‌شود و سپس آن را انجام دهید. زیرا که آنچه جهان نیاز دارد، افرادی هستند که زنده‌اند.

هنگام انتخاب مسیر خود برای کارآفرینی، آیا وسوسه شدید که ایده‌ی بزرگ بعدی را ایجاد کنید؟ این وسوسه به احتمال زیاد به ثمر نرسد، چون انگیزه‌ی شما از بین رفته است. دلیل شما برای انجام آن درست نیست. هنگامی که شما تصمیم به انجام کاری می‌گیرید که قلب شما را زندگی می‌بخشد، به نظر می‌رسد که به طور طبیعی همه چیز در جای خود می‌نشیند. این ممکن است سریع رخ ندهد، اما زمانی که اتفاق می‌افتد، می‌فهمید که این کار درست است.

  1. رابین ویلیامز(Robin Williams) می‌گوید: شما فقط به یک جرقه کوچک از دیوانگی نیاز دارید. انرا از دست ندهید.

برخی ممکن است استدلال کنند که رابین ویلیامز بیش از یک جرقه کوچک از جنون داده شده است. ما همه افرادی را در زندگی خود شناخته ایم که به نظر می‌رسد جرقه بیشتری نسبت به دیگران دارند. این باعث می‌شود که احساس کنیم که ما هیچ جرقه‌ای نداریم. هر کس دارای یک استعداد، جرقه، صدای درونی و کمی جنون است.

باز کردن درب به آنچه که این جرقه را بیرون خواهد آورد، چیزی است که مردم سال‌ها انجام می‌دهند. هنگامی که شما آن را رها کنید، قفل پتانسیل واقعی خود را باز می‌کنید.

به عنوان یک کارآفرین، شما در بسیاری از مکان‌ها انگیزه پیدا خواهید کرد. هنگامی که کشف کنید چه چیزی در شما تأثیر دارد و شما را هر روز شارژ نگه می دارد، اطمینان حاصل کنید که آن چیز هر روز در مقابل شما نگه داشته شده است. نقل قول مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن را به پیام زنگ ساعت خود بر روی گوشی هوشمندتان تایپ کنید، یا آن را در یک کاغذ قدیمی که بر روی آینه حمام خود یادداشت کرده‌اید کپی کنید.

منبع: exceptionalmag

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x