۵ موضوع مهمی که باید قبل از ازدواج بحث شوند

۵ موضوع مهمی که باید قبل از ازدواج بحث شوند

قبل از ازدواج

اگر شما در مورد ازدواج فکر می‌کنید، شما و نامزدتان احتمالاً قبلا چیزهای زیادی را به اشتراک می‌گذارید. از جمله: دوستان، سرگرمی‌ها، علاقه‌ها، تجربه‌ها یا ارزش‌ها.

شما شاید از پیشینه و تجربیات مشابه آمده باشید یا شاید به روشهای دیگر به هم وصل شده باشید.

تجربه‌هایی که در رابطه‌ی خود به اشتراک می‌گذارید به عنوان پایه‌ای برای ازدواج شما عمل می‌کنند. و می‌توانند شما را در فضایی قرار دهند که احساس کنید با هم چیزهای مشترک ندارید از ازدواج ناامید شوید.

پس از اینکه هیجان و سحر و جادوی تصمیم گیری برای ازدواج کمی از بین می‌رود، عوامل مهم تدارکاتی برای تأسیس یک رابطه وجود دارد.

قبل از ازدواج

برخی از این عوامل به اندازه دقایق رمانتیک و برنامه ریزی عروسی خیلی جالب نیستند. آنها می‌توانند خسته کننده، ناخوشایند، غافلگیر کننده یا ترسناک باشند. و تفاوت‌ها و درگیری‌ها را به وجود آورند.

شما ممکن است تعجب کنید که چگونه کسی حتی در مورد این سؤالات فکر می‌کند؟

مسائلی که باید قبل از ازدواج بحث کنید، خیلی زیاد است. اما معمولاً اطلاعاتی در مورد چگونگی انجام این کار وجود ندارد.

بنابراین، ما در این مقاله در پنج زمینه اصلی برای بحث قبل از ازدواج و چگونگی شروع صحبت در مورد آنها صحبت خواهیم کرد. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

موضوع صحبت چه چیزی می‌تواند باشد؟

امور مالی و مسائل حقوقی

مسائل مالی یک موضوع فوق العاده مهم است. آنها ازدواج را به صورت روزانه و همچنین در روش‌های بلند مدت بیشتر تحت تأثیر قرار می‌دهند.

برای بسیاری از زوج‌ها، ازدواج می‌تواند یک مزیت مالی و یک فرصت هیجان انگیز باشد.

اما بحث در مورد پول نیز سخت است. بسیاری از افراد در خانواده‌هایی بزرگ می‌شوند که در آنها پول آشکارا مورد بحث نیست.

همچنین زوج‌ها مطمئناً از زمینه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی آمده باشند یا ارزش‌های مختلفی در مورد چگونگی ذخیره، خرج و یا به اشتراک گذاری پول داشته باشند.

زوج‌ها معمولاً سطح درآمد متفاوتی دارند. برای برخی از زوج ها، تفاوت بیشتر از دیگران است. آنها همچنین دارایی‌ها و بدهی‌های مختلفی دارند.

به علت همه‌ی این دلایل، پول می‌تواند یک موضوع پیچیده باشد.

اما در عین حال می‌تواند یک موضوع هیجان انگیز باشد و کمک می‌کند برنامه ریزی آینده به حرکت درآید.

بنابراین برای شروع صحبت در مورد پول، از منابع زیادی در مورد بودجه بندی، تفکر در مورد پول و ترکیب مالی استفاده کنید.

برای این منظور می‌توانید از سؤالات زیر استفاده کنید:

 • برای هر کدام از شما پول خرج کردن برای چه چیزی مهم است؟
 • چه نوع شیوه‌ی زندگی می‌خواهید داشته باشید؟
 • خانواده‌های شما چه دیدگاهی به پول دارند؟
 • نظر شما در مورد ترکیب امور مالی (حقوق) هر دو طرف چیست؟ آیا بهتر است که برخی از امور مالی ترکیب شود، اما حساب های دیگر جداگانه نگه داشته شوند؟ یا آیا همه‌ی حسابها جدا نگه داشته شوند؟
 • نظر و برنامه‌ی شما برای پس انداز پول چیست؟

مسائل حقوقی یکی دیگر از موضوعات مهم است.

برای شروع با یک موضوع پیش پا افتاده، می‌توانید بپرسید که آیا شما و یا شریک زندگی‌تان قصد دارید نام یا نام خانوادگی خود را پس از ازدواج تغییر دهید؟

ما در عصری زندگی می‌کنیم که شاید بسیاری از ما از این انتخاب‌ها داریم. هر روز زوج‌هایی را مشاهده می‌کنیم که پس از ازدواج با نظر مشترک همسرشان اسم کوچک خود را عوض می‌کنند. مثلاً از منیژه به شادی. یا معمولاً آقایان پس از ازدواج تصمیم می‌گیرند که پسوند نام خانوادگی خود را به دلایلی حذف کنند.

اما این پیش پا افتاده ترین موضوع حقوقی مورد بحث بین زوجین است.

در ادامه چند سؤال دیگر برای شروع صحبت در مورد موضوعات حقوقی وجود دارد:

 • آیا هر کدام از شما علاقه مند به ایجاد توافقنامه‌ی ازدواج هستید؟ می‌خواهید چقدر مهریه تعیین کنید؟ اکنون وقت آن است که این مسائل بحث شود چرا که نه؟ اشتباه نکنید. صحبت در مورد این مسائل به این معنی نیست که شما شروع نکرده به فکر طلاق هستید.
 • آیا یکی از شما تاکنون دستگیر شده یا در هیچ شرایطی قانونی (جنایی یا مدنی) دخیل بوده‌اید؟
 • آیا هر کدام از شما پرونده‌های دادگاهی باز دارید؟
 • چه برنامه‌ای برای رسیدن به آرزوهایتان دارید؟ و چه چیزی را به همسر (یا شخص دیگری) منتقل خواهید کرد؟

خانواده، اقوام و روابط جنسی

خانواده می‌تواند یک موضوع شاد و هیجان انگیز برای برخی افراد باشد و برای برخی دیگر کمی مشکل تر باشد.

تجارب ما با خانواده‌هایمان بر نحوه‌ی تعامل ما با همسرمان و چگونگی تفکرمان بر ایجاد خانواده‌ی جدید تأثیر بسزایی دارد. و این تجارب همیشه مثبت و خوش رنگ نیستند.

همیشه جنبه‌هایی از تجارب گذشته‌ی ما وجود دارد که ما دوست داریم دوباره ایجاد کنیم. و همچنین جنبه‌هایی وجود دارد که می‌خواهیم کاملاً عوض کنیم.

ما ممکن است تصاویر مختلفی از نقش خانواده‌های گسترده در ازدواجمان داشته باشیم.

در حالی که ما بدون شک در برخی موارد با شریک زندگی‌مان موافق هستیم و در مورد برخی دیگر مخالف، این بحث‌ها ممکن است با تغییر شرایط زندگی تغییر کند (داشتن فرزندان، داشتن پول بیشتر یا کمتر، زندگی در مکان‌های مختلف).

به عنوان مثال شما ممکن است برای اول زندگی مجبور باشید که در کنار خانواده‌ی مذهبی همسرتان سکونت داشته باشید. به همین دلیل بر خلاف میلتان همسرتان از شما بخواهد که چادر سیاه بپوشید. اما بعدها با تغییر محل زندگی و گذشتن دوران جوانی‌تان با حفظ حجاب از طریق مانتو روسری مشکلی نداشته باشد.

برای همه این دلایل، همانطور که شما همچنان به توسعه روابط خود و ایجاد خانواده خود ادامه دهید، موضوع خانوادگی ممکن است بیشتر تغییر کند و این یک روند کاملاً طبیعی است.

پس از مسائل خانوادگی به موضوع روابط جنسی می‌رسیم.

شریکان زندگی ممکن است ایده‌ها و انتظارات متفاوت در مورد روابط جنسی را در ازدواج داشته باشند. به ویژه آنهایی که بار دوم ازدواج می‌کنند ممکن است دارای تجربیات جنسی مختلف، مثبت و منفی باشند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   متقاعد سازی و هنر گرفتن بله از دیگران

روابط جنسی موضوع بحث دیگری است که با تغییر زندگی، بدن، شور جنسی و شرایط، ممکن است در طی زمان تغییر کند.

این پرسش‌ها را برای صحبت در مورد خانواده، روابط و مسائل جنسی قبل از ازدواج می‌توانید در نظر بگیرید:

 • شما و شریک زندگی‌تان خانواده را چگونه تعریف می‌کنید و تفکرتان در این باره چیست؟ ازدواج شما چگونه خانواده‌تان را تحت تآثیر قرار خواهد داد؟ و تأثیر آنها بر زندگی مشترک شما چه خواهد بود؟
 • کدام روابط برای شما و شریک زندگی‌تان در زندگی شما اهمیت دارد و این روابط (مانند رابطه‌ی مرد و مادرش) چگونه با ازدواج شما تعامل خواهند داشت؟
 • آیا فرزندان، والدین، خواهر و برادر، خانواده یا انتخاب خانواده‌ی شما مهم هستند؟ آیا شما از ازدواج‌های قبلی فرزند دارید؟
 • در روابط جنسی شما چه چیزی برایتان اهمیت دارد؟ چه احساس در مورد یک همسر داشتن دارید؟ شما خیانت را چگونه تعریف می‌کنید؟

سلامت روانی، مسائل مربوط به سوءمصرف مواد، تروما و مشکلات پزشکی

شرایط پزشکی، از جمله تصادفات، جراحی، بیماری‌های حاد یا مزمن و یا بیماری‌های ژنتیکی در خانواده نیز برای بحث و گفتگو با همسرتان بسیار مهم هستند. و شما شاید تا به حال به طور کامل در مورد سابقه پزشکی خودتان و خانواده‌تان تحقیق نکرده‌اید.

فراتر از آن، امروزه مشکلات سلامت روانی رایج است، هرچند ما همیشه به آنها فکر نمی‌کنیم.

مؤسسه‌ی ملی بهداشت روان بر این باور است که در سال ۲۰۱۲، حدود شانزده میلیون بزرگسال در ایالات متحده (تقریباً هفت درصد بزرگسالان) حداقل یک مورد افسردگی بزرگ را تجربه کرده‌اند.

محدوده‌ی وسیعی از تجربیات روانشناختی و مشکلات مهم وجود دارند که شامل سوء مصرف مواد و تروما (ضربه‌ی روحی) هستند. و بهتر است در مورد آنها صحبت شود.

حتی اگر شما یا همسرتان هرگز مشکلات روانی، سوء مصرف مواد و یا بیماری‌های پزشکی نداشته باشید، مهم است که تجارب گذشته‌ی یکدیگر را درک کنید. و بدانید که چگونه آنها در زندگی مشترک شما نقش خواهند داشت.

در این راستا قبل از ازدواج می‌توانید سؤالات زیر را می‌توانید از همسر آینده‌تان بپرسید:

 • آیا شما یا همسرتان تا به حال با مشکلات روانی، سوء مصرف مواد یا مسائل پزشکی مواجه شده‌اید؟ آیا تا به حال سوء استعمال، حادثه‌ی جدی یا یک ترومای دیگری را تجربه کرده‌اید؟ چه چیزی در کمک به بهبودی شما مفید بوده است؟ و اگر چنین اتفاقی دوباره بیوفتد شریک زندگی شما چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟
 • آیا کسی در خانواده‌ی شما با مشکلات روانی، سوء مصرف مواد یا مسائل پزشکی مواجه شده است؟ این موضوع چگونه شما و ازدواج شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد؟ روز به روز؟ یا در دراز مدت؟

قبل از ازدواج

تشابه‌ها و تفاوت‌های فرهنگی

همه از یک فرهنگ منحصر به فرد می‌آیند که ریشه در تفاوت‌های بزرگتری دارد. از جمله نژاد، قومیت، آموزش، مذهب / ایمان / معنویت، اقتصاد اجتماعی، جنسیت، سن، زبان، مکان، غذا و غیره.

هر خانواده فرهنگ خود را ایجاد می‌کند. برخی از شریکان زندگی ممکن است با جنبه‌های خاصی از فرهنگ ارتباط برقرار کنند، برای برخی دیگر سخت است و برخی دیگر در حد وسط بقیه قرار دارند.

وفق دادن خلق و خو و فرهنگ پس از ازدواج کار خیلی آسانی نیست. بنابراین حتماً سطح فرهنگ طرف مقابل خود را به دقت بررسی کنید.

در صورت وجود شکاف‌های بزرگ میان فرهنگ دو خانواده، با خود فکر کنید که آیا پس از ازدواج خواهید توانست خود و شخصیت خود را با یک فرهنگ کاملاً ناآشنا سازگار کنید؟ این مسآله واقعاً مهم بوده و نیاز به روزها و حتی ماه‌ها فکر کردن دارد.

به عنوان مثال زوجین دارای پس زمینه مذهبی مشابه ممکن است دریابند که خانواده‌های آنها کاملاً متفاوت عمل می‌کنند. زوجین از یک پس زمینه نژادی مشابه ممکن است با زبان‌های مختلف هنگام صحبت در خانه بزرگ شده باشند.

زوجینی با زمینه‌های مختلف تحصیلی ممکن است متوجه شوند که آنها واقعاً در ارتباط با مسائل شهری که در آن بزرگ شده‌اند یا در آن زندگی می‌کنند، ارتباط برقرار می‌کنند.

قبل از ازدواج حتماً در طی چند مکالمه شروع به تفکر و صحبت در مورد این مبحث گسترده کنید. و شما خواهید دید که با پرسیدن سؤالاتی نظیر سؤالات زیر مکالمه مشخص‌تر خواهد شد:

 • شما و شریک زندگی شما را دربارۀ فرهنگ چگونه فکر می‌کنید؟
 • شما و شریک زندگی‌تان از چه فرهنگی می‌آیید و چه نوع فرهنگی را می‌خواهید با هم ایجاد کنید؟

جایی که می‌خواهید زندگی کنید (و چقدر می‌خواهید بمانید)

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که در آن بسیاری از ما بیشتر سفر می‌کنیم و تغییر مکان می‌دهیم. ما ممکن است از زمانی که ما بزرگ شدیم تا زمانی که به مدرسه رفتیم، در جاهای متفاوتی زندگی کرده‌ایم.

ما ممکن است به دلیل برنامه‌های مدرسه یا کار به دور از فامیل‌ها و یا حتی شریک زندگی‌مان، زندگی کنیم.

ما امروزه روش‌های بیشتری برای ارتباط در فاصله‌های دور نسبت به گذشته داریم. بنابراین، بیش از هر زمان دیگری، بحث در مورد مکان زندگی قبل از ازدواج مهم است:

 • فاکتور مکان در تأسیس ازدواج شما چیست؟
 • آیا شما برای سالها در یک مکان زندگی می‌کنید، به اطراف اثاث کشی می‌کنید یا سفر می‌کنید؟
 • خانواده، دوستان و تعهدات کاری چه نقشی در مکان زندگی ما دارند؟
 • چه چیزی برای شما و شریک زندگی شما هنگام فکر کردن درباره‌ی مکان مهم است؟

چگونه در مورد مسائل بالا صحبت کنیم؟

فکر کردن در مورد همه‌ی این مسائل می‌تواند غافلگیر کننده و یا حتی ترسناک باشد.

سعی نکنید در مورد سؤالات خاص، پاسخ‌ها و “چه اتفاقی می‌افتد اگر ها ” فکر نکنید، اما به چگونگی سؤالها، فکر کنید.

منبع: apracticalwedding

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x