۴ روش برای توانمندسازی زنان در صنعت تکنولوژی

۴ روش برای توانمندسازی زنان در صنعت تکنولوژی

تکنولوژی

همه‌ی ما می‌دانیم که تعداد کمتری از زنان نسبت به مردان در صنعت تکنولوژی کار می‌کنند.

بنابراین مدیران چه نوع مراحل قابل توجهی برای ایجاد یک محیط پذیرفته تر برای زنان در تکنولوژی می‌توانند طی کنند. امیلی لیون سولبرگ (Emily Lyons Soelberg)، معاون رئیس و مدیر بخش محصولات شرکت AT & T، در مورد اینکه چگونه می‌توان این کار را انجام داد چند ایده دارد. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. ارائه‌ی حمایت و پشتیبانی

با وجودی که امیلی در اصل با ادبیات آغاز کرده بود، بعد از اینکه در یک شرکت ارتباطات بازاریابی که از تکنولوژی جدید برای خدمات اقتصادی بازار استفاده می‌کرد، وارد بخش فناوری شد.

او با وجود رشته‌ی نامربوط کار در این زمینه را پذیرفت و از Vanderbilt در رشته‌ی تجارت الکترونیک مدرک MBA گرفت.

او در این مورد می‌گوید: آنچه واقعاً دوست دارم، تقاطع تکنولوژی و کسب و کار است. هنگامی که من در دنیای کسب و کار بودم، می‌توانستم ببینم که چگونه تکنولوژی می‌تواند بر شرکت ها و کسب و کار تأثیر بگذارد. و چگونه کسب و کارهای پس از استفاده از تکنولوژی می‌توانند چیزهایی را به بازار عرضه کنند که بر کاربران نهایی و مصرف کنندگان تأثیر می‌گذارد.

امروز امیلی و تیم او نه تنها محصولاتی را که مشتریانشان می‌‌خواهند، بلکه ویژگیها و الزامات آن محصولات و چکونگی آوردن این محصولات به بازار را به نحوی که فروشندگان و مشتریان آنها را درک کنند، شکل می‌دهند.

اما، این فقط بودن در خط مقدم تکنولوژی نیست. به نظر امیلی، کمپانی AT & T همچنین زنان را در زمینه‌ی تکنولوژی با اجرای برنامه‌هایی مانند گروه منابع کارکنان، استخدام هدفمند، کارگاه‌های برنامه نویسی، برنامه‌های مربیگری و آموزش رهبری تشویق می‌کند.

AT & T از این برنامه‌ها برای اطمینان از استخدام، توسعه و حمایت از زنان در فن آوری استفاده می‌کند. این شرکت این کار را برای ایجاد گروهی از مهارت‌های ماهرانه برای نقش رهبری انجام می‌دهد.

امیلی می‌گوید: رهبران تکنولوژی زنان نمونه‌های زیادی برای رهبران آینده ارائه می‌دهند و برخی از مهم ترین تکنولوژی‌های ما توسط زنان قوی رهبری می‌شود.

تکنولوژی

  1. تشخیص تبعیض جنسیتی

و بخش بزرگی از کمک به رهبران زنان در AT & T (و دیگر نقاط) برای پیشرفت، دانستن این نکته است که شاید شرایط بازی برابر نباشد. ما همه با این مفهوم آشنا هستیم، اما ما اغلب نادیده می‌گیریم.

شرکت‌ها، نه تنها هیئت مدیره و یا مدیران، بلکه هر کس از بالا به پایین باید از تعصب جنسیتی آگاهی داشته باشند. بنابراین، ارزیابی کنید که آیا شما یا کسی که در اطراف شما است، انتخابی غیرقابل قبول دارد که جنسیت در آن دخیل است.

به عنوان مثال، آیا شما در مورد یک کارمند زن که به دلیل مشکلات مراقبت از فرزند دیر به سرکار می‌آید یا زود از شرکت خارج می‌شود، ملایمتر رفتار خواهید کرد، یا اگر آن فرد یک کارمند مرد باشد؟ اگر چنین است، پس سیاست‌های خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که تعصب جنسیتی نقشی ایفا نمی‌کند.

  1. مطمئن شوید که نظرات همه شنیده می‌شود

مدیران باید بدانند که طیف گسترده‌ای از سبک‌های کاری وجود دارد و کارکنان روش‌های (و حجم) ارتباطاتی خود را دارند.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   ۵ روش ساده برای گرفتن انگیزه در محل کار

امیلی می‌گوید: من فکر می‌کنم که این موضوع برای همه اعمال می‌شود، اما مطمئناً زنان و مدیران زن باید از آن آگاه باشند.

تنها زن در اتاق بودن می‌تواند مرعوب کننده باشد. حتی وقتی که ما در کنار میز هستیم، می‌تواند صداهای ما در میان صدای مردان گم شود.

او در ادامه اینگونه توضیح می‌دهد: این گم شدن صدا مخصوصاً زمانی تقویت می‌شود که همچنین شما یکی از جوان‌ترین افراد در اتاق هستید. علاوه بر آن، گاهی اوقات زنان تمایلی به سخن گفتن ندارند مگر اینکه آنها در مورد یک موضوع متخصص و صاحب نظر باشند. حتی وقتی که ما در کنار میز هستیم، صداهای ما گم می‌شوند. زنان باید احساس راحتی کنند تا شروع به صحبت کنند. و به عنوان رهبران، ما باید آنها را تشویق کنیم. از افرادی که صحبت نمی‌کنند باید بپرسیم که نظر آنها چیست؟ اجازه ندهید که بلندترین صداها صدای شما باشد. اگر کسی صحبت یک زن را قطع می‌کند یا پرحرفی می‌کند، او را ساکت کنید و اجازه دهید تا آن زن صحبتش را به پایان برساند.

و همچنین این فرد می تواند یک کارمند درون‌گرا باشد یا زبان دوم او انگلیسی باشد. ‌همه‌ی افراد باید حرف بزنند و واقعاً شنیده شوند. مدیران باید کسانی را که در پشت میز هستند را تشویق کنند تا از صدای آنها استفاده کنند.

تکنولوژی

  1. اجازه دهید تا کارکنان انتخاب کنند

هنگامی که کارکنان شما صداهای خود را به شما انتقال دادند، وقت آن است که آنها را به عنوان رهبران سرنوشت کسب و کارشان کنیم.

گاهی اوقات مدیران نسبت به کارکنانی که با تعادل کار و خانواده کشمکش می‌کنند حساس هستند. بنابراین آنها از قرار دادن این کارکنان (اغلب زنان) در موقعیت‌هایی که مجبور باشند به کارهایی مانند سفر بپردازند، اجتناب می‌کنند.

و در حالی که این کار با نیت خوبی انجام می‌شود، ناخودآگاه فرصت‌ها را برای زنان محدود می‌کند. بنابراین، امیلی به مدیران توصیه می‌کند که به یاد داشته باشند که واقعاً کارمند است که باید تصمیم بگیرد که چگونه کار و زندگی خانوادگی خود را متعادل سازد.

این همان سیاستی است که امیلی در AT & T رهبری می‌کند و او متوجه شده است که کارکنان با توجه به این استقلال رشد می‌کنند. بنابراین، تعصب‌های خود را پست در بگذارید. صحبت کنید و کنترل زندگی کاری خود را به دست بگیرید.

منبع: themuse

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x