نحوه‌ی یادگیری سریع یک زبان جدید (راهنمای گام به گام)

نحوه‌ی یادگیری سریع یک زبان جدید (راهنمای گام به گام)

یادگیری زبان جدید

یادگیری زبان دوم کاری است که همه‌ی ما می‌توانیم انجام دهیم و در برخی موارد در زندگی‌مان مجبور به انجام این کار هستیم. یادگیری زبان دوم نه تنها مغز ما را تمرین می‌دهد، بلکه به ما کمک می‌کند که تفاوت‌های فرهنگ‌ها در سراسر جهان را درک کنیم.

به عنوان مثال کره جنوبی، یکی از پر جنب و جوش ترین و هیجان انگیزترین کشورهای جهان است. فرهنگ این کشور بسیار متفاوت از فرهنگی اروپا و ایالات متحده است. علاوه بر تفاوت فرهنگ‌ها، هنگام شروع به یادگیری زبان کره‌ای به به طور کامل تفاوت‌های ظریف و جذابی را می‌توان کشف کرد.

یادگیری یک زبان جدید می‌تواند بسیار دشوار باشد و برای بسیاری از ما تجربیات ما در یادگیری یک زبان خارجی توسط یک سیستم مدرسه‌ای متمرکز شده است. سیستمی که متمرکز بر یادگیری و حفظ است، بنابراین ما می‌توانیم امتحان زبان را با نمره‌ی خوبی پشت سر بگذاریم و به جای توانایی برقراری ارتباط مؤثر در آن زبان، نمره و کارنامه‌ی خوبی داشته باشیم.

اما روش یادگیری زبان در مدرسه نیازی نیست که روش یادگیری امروز زبان جدیدتان باشد. ما نیازی به امتحان دادن نداریم، ما می‌توانیم خودمان را با صحبت کردن و ارتباط با صحبت کنندگان زبان مقصدمان به عنوان زبان مادری در هر زمان آزمایش کنیم.

یادگیری زبان جدید

اینترنت بسیاری از روش‌های هیجان انگیز را برای یادگیری زبان‌ها باز کرده است که تا به حال مسیری بهتر یا آسان تر از این برای یادگیری یک زبان جدید وجود نداشته است.

در این مقاله، ما برای شما ترفندهای عالی امتحان شده برای یادگیری زبان جدید در اسرع وقت بدون نیاز به احساس تنشی که شما ممکن است هنگامی که در مدرسه بودید احساس می‌کردید، گردآوری کرده‌ایم. در ادامه‌ی مطلب با ما با سایت همیشه به روز «مسیر ثروت به روش مجید صدر» همراه باشید.

  1. یک هدف مشخص برای یادگیری زبان جدید داشته باشید

فرض کنید ساکن کره شده‌اید. در چند هفته‌ی اول، به خود می‎گویید که می‌خواهم به سرعت به کره‌ای صحبت کنم. هیچ اهدافی ندارید و چون توانایی زبان انگلیسی در کره بسیار خوب بود، اکثر مکان‌هایی که می‌روید همیشه یک فرد آشنا به انگلیسی وجود دارد. پس بیشتر مواقع به زبان کره‌ای نیاز ندارید. بنابراین، پس از چندین سال، در بهترین حالت فقط می‌توانید در حد «راه انداختن کارهایتان» کره‌ای صحبت کنید.

بنابراین تا زمانی که هدفی را مشخص نکرده‌اید و به برای رسیدن به هدفتان به طور جدی تصمیم نگیرید، نمی‌توانید یک زبان خارجی را یاد بگیرید.

  1. یاد بگیرید که به زبان خارجی مورد نظر چگونه به طور طبیعی و مسلط “سلام ” دهید و “خداحافظی” کنید

این گزینه ممکن است واضح باشد و احتمالا قبلاً می‌دانید که چگونه این کار را انجام دهید. اما برای ادای کلمات بدون لهجه و مانند افراد بومی باید از توانایی شنیداری بهره‌مند شوید. به عنوان مثال شما می‌توانید یک کتاب دارای سی دی باشد. شما می‌توانید کلمات را همانند صدای داخل سی دی تلفظ کنید. شاید در ابتدا لهجه‌ی خوبی نداشته باشید و متوجه شوید که افراد بومی با آن لهجه صحبت نمی‌کنند.

بنابراین به لهجه‌ی افراد بومی که زبان مقصد را به عنوان زبان مادری صحبت می‌کنند دقت کنید. مثلاً اگر دقت کنید که افراد بومی با چه لهجه‌ای سلام می‌کنند و خداحافظی می‌کنند خیلی راحت می‌توانید لهجه‌ی خود را تغییر داده و این کلمات را مانند آنها ادا کنید. این روش برای شروع با اعتماد به نفس و شور و شوق زیاد، یک تقویت عالی است.

یادگیری زبان جدید

اگر شما نمی‌توانید کسی را به صورت محلی پیدا کنید که به زبان مورد نظر شما بومی باشد، از یوتیوب برای پیدا کردن ویدئوهایی از برنامه‌های درام و یا اخبار استفاده کنید. به نحوه‌ی صحبت آنها به صورت تکی و به صورت دونفره با یکدیگر به دقت گوش دهید.

  1. ۱۰۰ واژه‌ی رایج زبان مورد نظر را پیدا کنید

در حال حاضر مشاوران زیادی در مورد یادگیری زبان خارجی وجود دارد که به شما خواهد آموخت که ۱۰۰ کلمه رایج را یاد بگیرید. و این کار راحت به نظر می‌رسد. اما این فقط نیمی از داستان است.

بسیاری از زبانهای خارجی مانند انگلیسی شامل بسیاری از کلمات نامنظم هستند. به عنوان مثال به زبان انگلیسی کلاسیک، زمان گذشته‌ی “teach” ، “teached” نیست، بلکه “taught” است. زمان گذشته‌ی “run”، “runned” نیست، بلکه “ran” است.

بنابراین فقط یادگیری کلمات کافی نیست. شما باید بتوانید این کلمات را به جملات رایج اعمال کنید. هنگامی که جملات یا عبارات قابل استفاده را از رایج ترین واژه‌ها در زبان هدف خود می‌سازید، نه تنها می‌توانید عبارات و جملات بسیار رایج را فرا بگیرید، بلکه برخی از تفاوت‌های ظریف در زبان را نیز یاد خواهید گرفت.

  1. یک دوست زبان پیدا کنید

شما می توانید از فیس بوک یا توییتر برای پیدا کردن یک دوست زبان به راحتی استفاده کنید و با استفاده از یک سرویس پیام رسان آزاد با آنها در زبان مقصد خود چت کنید. آنها شما را تصحیح می‌کنند و شما می‌توانید آنها را اصلاح کنید.

شاید از این مطلب هم خوشت بیاد! |   چگونه در صحبت با دیگران اعتماد بنفس داشته باشیم؟

اگر شما بتوانید این کار را انجام دهید، این مزیت را دارد که شما می‌توانید یک اسپیکر بومی را بشنوید و نحوه‌ی تلفظ او را کپی کنید. سرویس‌های رایگان مانند اسکایپ و FaceTime می‌تواند به همان اندازه خوب باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با دوست زبان خود یک قرار زمانی بگذارید و در همان وقت مقرر آنلاین شوید.

  1. برنامه تمرین روزانه داشته باشید

این مورد جایی است که اکثر افراد پر مشغله با آن مشکلات زیادی دارند. اغلب افراد شاغل سعی می‌کنند مطالعه‌ی زبان خارجی را در شبهای بعد از کار انجام دهند، اما اغلب احساس خستگی می‌کنند و دوست دارند فقط نشسته تلویزیون تماشا کنند یا با خانواده‌ی خود وقت بگذرانند.

پس از اینکه تصمیم جدی گرفتید که یک زبان خارجی یاد بگیرید، بهترین حالت این است که قبل از هر روز صبح یک ساعت زودتر بیدار شوید تا بتوانید حدود ۴۵ دقیقه تمرین و مطالعه کنید.

اگر این کار نیز برایتان مقدور نبود. می‌توانید روزهای تعطیل آخر هفته در تایم همیشگی از خواب بیدار شده و در آرامش و با انرژی به مطالعه بپردازید.

  1. کنجکاو باشید

اگر هر روز از عبارت یا سؤالات متداول در زبان خودتان استفاده می‌کنید، نحوه بیان آن را در زبان مقصد خود پیدا کنید. این کار اغلب می‌تواند بسیار جالب باشد که چگونه آن جملات را به یک زبان دیگر می‌توان ترجمه کرد. این روش نیز راه دیگری برای پیدا کردن دوست بومی زبان است.

به عنوان مثال این سؤال را در فیس بوک در یک گروه دوستی بنویسید: ” در زبان لهستانی چگونه می‌توان گفت … “، شما پاسخ‌های شگفت انگیزی دریافت خواهید کرد. بسیاری از افراد مهربان و با حوصله پاسخ را گسترش خواهند داد و شما خیلی بیشتر از آنچه که در نظر داشتید یاد خواهید گرفت.

  1. از یوتیوب استفاده کنید

هنگامی که می‌خواهید زبان خارجی یاد بگیرید، یوتیوب می‌تواند به بهترین دوست شما تبدیل شود. در یوتیوب فیلم‌های متعددی در مورد یادگیری زبان‌های مختلف وجود دارد.

با یک جستجوی سریع، شما یک کانالی را که دوست دارید پیدا خواهید کرد. بیشتر فیلم‌های آموزشی کمتر از پانزده دقیقه طول می‌کشد و می‌تواند به راحتی به برنامه یادگیری شما اضافه شود.

و مزیت بزرگ در مورد استفاده از یوتیوب این است که همیشه می‌توانید به عقب برگردید و ویدیو را دوباره تماشا کنید و اگر احساس می‌کنید که مفید است، آنها را در لیست پخش خصوصی خود ذخیره کنید. به این ترتیب زمانی که وقت آزاد برای انجام کارهای متفرقه دارید می‌توانید از این ویدئوها استفاده کنید.

شما می‌توانید هر زمان که بخواهید لیست پخش خود را باز کنید و از بالا شروع کنید و همه‌ی مجموعه‌ی ویدئوهای خود را مرور کنید و تجربه یادگیری‌تان را تقویت کنید.

  1. از فناوری کنید

شما می‌توانید یک دفتر یادداشتی از کلمات مفید را ایجاد کنید و هر روز به کلمات جدید اضافه کنید. این دفتر یادداشت کمک می‌کند تا در کشور زبان مقصد خود زندگی کنید، اما در غیر اینصورت هم می‌توانید یک یادداشت در هر اپلیکیشن یادداشتی که استفاده می‌کنید ایجاد کنید.

هنگامی که شما یک عبارت دارید که می‌خواهید بدانید چگونه در زبان هدف گفته می‌شود، می‌توانید آن را در آنجا اضافه کنید و سپس زمانی که وقت داشتید در آن مورد تحقیق کرده و پاسخ را پیدا کنید.

اطمینان حاصل کنید که برنامه یادداشت‌های شما هر جا که می‌روید، بر روی گوشی‌تان، در کامپیوترتان یا در هر دستگاه دیگری که ممکن است استفاده کنید، در دسترس شما قرار دارد. به این ترتیب، هر زمانی می‌توانید عبارات و لغات جدید را به لیست خود اضافه کنید.

سخن آخر

یادگیری یک زبان خارجی به حالت کاربردی سخت است. شما باید کتاب‌های درسی مناسب را با سی دی‌های مناسب پیدا کنید. امروزه این کار می‌تواند بسیار آسان باشد.

اگر دسترسی به اینترنت دارید، شما تمام منابع لازم را برای سرعت بخشیدن به زبان مقصد خود در اختیار دارید. اما یادگیری زبان هنوز نیاز به اتخاذ اصول صبر، عمل، تداوم و زمان دارد. شما باید صبور باشید، هر روز یک بار در یک دوره‌ی زمانی مطالعه و تمرین کنید.

با زمان و هدف، شما به سرعت زبان جدید خود را یاد خواهید گرفت و دوستان جدید خود را خواهید یافت، یک فرهنگ جدید کشف خواهید کرد و مهارت‌های جدید به خود اضافه خواهید کرد. موفق باشید!

منبع: lifehack

0 0 آرا
Article Rating
اشتراک در نظرات
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظرات خوبتو با ما در میون بذار...x
()
x